1000+ HP from Croatia

1000+ HP from Croatia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
bmwscaner je napisao(la):
to je od momaka sta imaju bijelu cali i plavu mantu a ta od 1000 ks je jos jedan od avtica u njihovoj ergeli pricali smo o tome kad su bili u mostaru na zadnjoj trci ali neznam detaljnijih informacija ali posto sam zgubio fontele nemogu da ga zovem i gnjavim za info jer nemam broja ali znam da je pricao da se to radi do jaja i da ce biti nesto za 10 klase kako planiraju

Da, to su ti momci ;)
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
autronic je elektronika ali nece to biti 1000 ks neznam samo odakle nekome odmah takve informacije,ja se poznajem sa vlasnicima i oni sami idu na manju snagu,marin je rekao da bi bio prezadovoljan sa 700 ks ali narod to odmah dodaje prica se brzo prositi i dobije neke bezvezne razmjere.

iz 2000 ccm izvuci 1000 ks je nemoguce za nekoga iz ovih krajeva jer taj motor nebi moga da predje ni 100 km,neko vani ko ima love da moze sebi da priusti da svake trke otvara motor on i moze ici na tu snagu ali marina i antu je i ovako auto mnogo kostalo i niko nije toliko bogat da ce sad ici u toliku krajnost da unisti motor zbog par potezanja,nije nemoguce to snagu dobiti ali jednostavno to je kratkog daha i potpuno neisplativo i niko to neradi nigdje u svijetu iz 2000 ccm motora.

marin nije nikad reko da ce biti 1000 konja...
Auto ce biti ekstra radi ga da bude tip top zato i jeste toliko u garazi....
al motor bez nitra ce sigurno biti 600.. I marin to kaze 100%....
Eh da i nece bit autronic nego neka nova elektronika s kojom hic radi sad kako se zove zaboravio sam majke mi....
Jer s njima se cujem i vidim non stop tako da znam...;)
 
Član
onda je to VIPEC a on je mnogo bolji od autronica...

Oni ti svaki dan mjenjaju sta ce da bude... :)
 
Član
Danas imam slobodnog malo vremena,crkao sam ove sedmice od posla.
Sutra opet imam zguzvan dan.

Moram i ja nekad malo predahnuti :D
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
onda je to VIPEC a on je mnogo bolji od autronica...

Oni ti svaki dan mjenjaju sta ce da bude... :)

To srdane vidis kako se dogovorimo....
I to neka najjaca verzija...
 
Član
dobar je VIPEC i Grubelic ga ima na svom S1 audiju,pricao sam skoro sa njim i Urosom (SKN slovenija) i sve je sklopljeno samo jos mapiranje je ostalo,oni vjeruju da ce izvuci preko 1000 ks sa nitrom iz toga motora.
 
Član
rekla kazala, ja pricam kako cujem (od Marina), i ako su mene lagali lazem i ja Vas.
muha da 500+250 nitra i eto ga 750 sto da ne ? to je smjesno isto kao da bih ja sad napisao imam punta HGT 150ks +100 KS nitra i 250 suma KS ,,, zar nije tako ? mislim tu je i veca cifra u igri ali tko ce mi vjerovati da iz atmosfere jebeni HGT-ov motor 1,8 izvuceno 250+ KS?:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes: nekome tkogleda s strane bice kao humoristicka serija.

ja sam ovo napisao samo da postaknem raju na diskusiju i cisto upoznavanja oko gore navedenog auta, sto je i urodilo plodom. vidi samo kakvi su djelovi koristeni u motoru, koji turbo i sve ostalo...

btw 7k funti je 15.000 km . fulao si u 5000km,
to nije malo, za te pare gotovo sebi kompresor slozis... eto i tebi 500+250 hahaha ... no ljutnja ! :)
 
Član
Ja vam samo mogu reći da će to biti najbrži auto na ovim prostorima, bez pretjerivanja. Samo u glavu tog motora složeno je preko 4000 eura. Turbo je trebao biti CompTurbo CT 376 3B ali izgleda da je naručen još veći turbo. Elektronika bi trebala biti VIPEC-ova al Hic opet nešto mozga pa to nije sigurno.
Pogon je naravno 4x4 ali stalni sa omjerom pola pola.

Koliko će konja imati nemam pojma ali Ante i Marin kažu ako ne bude išla nisko 10 da će je zapaliti na licu mjesta :lol:

Inače to su najbolji, najpedantniji i najgostoljubiviji momci u Dalmaciji ;)
 
Član
GocaS6 je napisao(la):
Ja vam samo mogu reći da će to biti najbrži auto na ovim prostorima, bez pretjerivanja. Samo u glavu tog motora složeno je preko 4000 eura. Turbo je trebao biti CompTurbo CT 376 3B ali izgleda da je naručen još veći turbo. Elektronika bi trebala biti VIPEC-ova al Hic opet nešto mozga pa to nije sigurno.
Pogon je naravno 4x4 ali stalni sa omjerom pola pola.

Koliko će konja imati nemam pojma ali Ante i Marin kažu ako ne bude išla nisko 10 da će je zapaliti na licu mjesta :lol:

Inače to su najbolji, najpedantniji i najgostoljubiviji momci u Dalmaciji ;)

takav blokiran pogon nece izdrzati puno osim ako ne budu vozili na labudici auto a i tad ga trebas okrenut a prilikom svakog okretanja auta pogon ce najvise trpit tako da ako ne pukne na trci puce posle nje.mislim da se nemoze nista kvalitetno uraditi iz calibrinog transfer boxa jedino da se salje u inostranstvo al opet su to prevelike cifre za tako jadno odradjen prenos.pa njo pucaju kardani na 400 konja prilikom jacih startova a kamoli sta ostalo.neznam volio bi da rjjese taj pogon barem da cujem neku ideju za njega da i ja svoj ojacam al i dalje sumnjam.
 
Početnik
zato sto na vec nasviran motor sipati 250KS nitra je nepouzdeno.. nisam rekao da ne moze..

7K funti su osnovni modeli ima ih i od 10K po kojoj god osnovi bude puno novca.

kompresor je nesto za sta ja go 4 it, i to za everyday, da ne moram ici sipati nitro stalno ima nema boca ...

neka si malo potaknuo rasprave a gdje ima vatre ima i dima, nitro na moj auto sumnjam da cu staviti , nemam gdje sa bocom, radije woofer stavim :p


haj sad back to topic ...

hocel to ici ispod 10 ?
 
Legend
sta je sa onim audijem, sto su isto najavljivali nesto bruku KS iz slovenije (ili hr) ulg trebalo bi da bude nesto bolesno
 
600 ks na 2.0 motor je izdrzljivo a da se pri tome ne mora nakon svake utrke rastavljati motor kao sto neko spomenu u ovoj temi....naravno samo se treba dobro "potkovati" takav motor....mislim da su momci u samom startu uzeli pogresno auto za nabrijavati.....mislim sve je to divno i krasno kad se ti nesto ono trudis napraviti unikatan motor za ove prostore ali na kraju ulozeno dobiveno se nikako ne poklapa........za te iste pare sto ce uloziti u calibru mogao se kupiti neki popularniji 4x4 auto....koji je malo skuplji od calibre ali zato bi se moralo manje ulagati u neke druge stvari koje se npr moraju poboljsati na calibri....npr pogon....opel i pogon na 4 tocka nikad nije bio popularan i usavrsen......mislim vjerovatno ce to auto biti extra uradjeno ....ali opet za te ulozene pare mogao se napraviti i jaci auto....ako je vec cilj pravljenja te calibre da bude jedno od najbrzih ako ne i najbrze auto na nasim prostorima......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top