1000+ HP from Croatia

1000+ HP from Croatia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Iz provjerenih info u narednih par trka treba na stazu izaci iz "domace HR proizvodnje" Opel Kalibra - Full olaksana-plastika, Romani prenos, 4x4 pogon, 750 KS bez nitra + Nitro, motor od A do Ž potkovan, vrh znanja i tehnologije ovih par godina SR-a je integrisan u isti.... ja slika nemam
mozda neko drugi zna vise info ?
 
Član
Mozda bijela Cali iz Splita ... ali koliko sam cuo ko joj radi mapiranje, bice dobro da se ne razleti, samo mi je zao momka sto je satrao tolike pare u auto, a oni ce mu to upropastiti ... :icon_rolleyes:
 
Član
ja sam maloprije pricao s covjekom koji je dosta sarafao gore navedeni auto, i jedina briga je ta da li ce prenos izdrzati toliku snagu... doduse izmapirati auto koji ima 1000 hp nije mala stvar
 
Član
Ako je to cali na koju ja mislim ... govorili su da ce iz Engleske odnekud donositi prenos, da je bruka para placen i da mora izdrzati ... ne znam ni ja bas sve ... spico007 mozda zna vise on se licno zna sa tim momcima cija je calibra
 
Član
to je od momaka sta imaju bijelu cali i plavu mantu a ta od 1000 ks je jos jedan od avtica u njihovoj ergeli pricali smo o tome kad su bili u mostaru na zadnjoj trci ali neznam detaljnijih informacija ali posto sam zgubio fontele nemogu da ga zovem i gnjavim za info jer nemam broja ali znam da je pricao da se to radi do jaja i da ce biti nesto za 10 klase kako planiraju
 
Član
nemas sta treenutno za vidit....
auto je tmno zelene (ona orginal calibtina boja) boje, iznutra bijela, pola plasticna, unutra samo rool bar i kada sic, motor u autu se slaze ceka se usisna grana.....
2topic: Pogon nije taj iz engleske nego je zasada neki drugi ojacani a taj iz engleske tek iducu godinu dolazi.......
Nemam slika al znam sve o autu tako da ako nekome treba nesto sam recite...
 
Početnik
Tonci, VEMS??

Taj prenos iz Engleske se zove Quaife :cool: ..

nisu im nesto skupi mjenjaci , 7K funti, cca 20K km :lol:
 
Član
muha je napisao(la):
Tonci, VEMS??

Taj prenos iz Engleske se zove Quaife :cool: ..

nisu im nesto skupi mjenjaci , 7K funti, cca 20K km :lol:

Hic, neznam tocno koja elektronika...
Nekad davno tonci trebao radit
 
Član
autronic je elektronika ali nece to biti 1000 ks neznam samo odakle nekome odmah takve informacije,ja se poznajem sa vlasnicima i oni sami idu na manju snagu,marin je rekao da bi bio prezadovoljan sa 700 ks ali narod to odmah dodaje prica se brzo prositi i dobije neke bezvezne razmjere.

iz 2000 ccm izvuci 1000 ks je nemoguce za nekoga iz ovih krajeva jer taj motor nebi moga da predje ni 100 km,neko vani ko ima love da moze sebi da priusti da svake trke otvara motor on i moze ici na tu snagu ali marina i antu je i ovako auto mnogo kostalo i niko nije toliko bogat da ce sad ici u toliku krajnost da unisti motor zbog par potezanja,nije nemoguce to snagu dobiti ali jednostavno to je kratkog daha i potpuno neisplativo i niko to neradi nigdje u svijetu iz 2000 ccm motora.
 
Početnik
onda to nije taj auto :)

HIC je kralj definitivno ali kako rece srdjan 1000KS iz 2L :) sa rednim 4takom ....

valjda narod kod nas misli imas 500KS i jos nitro 250 i eto ga 750...

kako god respect za projekat , i ako auto bude isao 10 ili 11 sec bice za svaku pohvalu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top