1.9 TDI vs 1.8 T

1.9 TDI vs 1.8 T

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Razlog zasto slabo ide 1.8 T je cinjenica da je stepen kompresije 9.5:1 a normalan boost 0.55 bara a paljenje je prilicno reterdirano,to je ujedno i razlog zasto mozes na 1.8 T od 150 ks staviti veci turbo i vece dizne i veci intercooler i da nista na motoru nemjenjas i mozes ici na 280 ks.Cak ni deblji dihtung glave netreba.Taj motor ima ogroman potencijal za tuning ali standardno je veoma lose podesen sto se tice performansi.
 
Super Moderator
iskreno ne znam za te sto ste vi probavali al ovaj A4 ide super... bolje od golfa 2.0 TDI a taj golf ide extra... naravno da TDI ima veci obrtni moment nije tu nista cudno...
al opet mislim da ako hoces da jurcas vise se isplati 1.8T jer taj TDI sa 150 konja ces tesko naci jer su rijetki (ja sam ih ukupno 5 vidio) a i skupi su.. 1.8T je dosta jeftiniji (ja mislim) i ostane ti love za prerade... chip uradis to je 200 konja ;)

Death_beat je napisao(la):
allroad je napisao(la):
pricate gluposti... kolko vas je probalo vozit 1.8T ???
ko god ga je probo nece rec tako nesto... i ona sila od turba se osjeti u 1.8T al to pocinje tek na 3000 tako da nece da ide ako ga ne drzis na obrtajima al inace extra ide i zvuk mu je super...

edit:

i da napomenem poslije A4 1.8T quattro smo imali Golf 5 2.0 TDI DSG (koji sigurno ide ko 1.9TDI od 150 KS) i golf mu ne bi mogo pera odbit :cool:

a koliko si to probao ovih auta pa da das sebi za pravo da drugim kazes da govore gluposti?
bez uvrede...

ma nema drug uvrede nego samo kazem kako mislim i u cemu sam se vozao i sta sam probao i sta mi se vise svidja :D
i nisam ja fan benzinca il dizela meni svejedno, volim to podjednako, a dizel mi je zabavan za vozit radi momenta... sad dzipa isto imam dizela pa kad turbo procepi uh :D
 
Član
kolko ces ustedit goriva sa dizelom,toliko ces potrosit para na njeogovo odrzavanje,ili nedo bog ako ti ode turbina ispod hiljade i nesto neces proci.. ja bi uzeo benzinca,jer vozim obicnog 1.8 16v sa 130 ks ,i auto ide perfektno vectra c a mogu mislit kako tek ide taj turbak jos pogotovo na manje auto,sad ovisi sta volis,dizel benzinac,nije ni dizel za svakoga,ja sam ih probao par ,bezivotna auta ko da vozis traktor,pritisces gas,auto ide da se razumijemo ali nema te zivosti ko sa benzincom
 
Član
Astra je napisao(la):
kolko ces ustedit goriva sa dizelom,toliko ces potrosit para na njeogovo odrzavanje,ili nedo bog ako ti ode turbina ispod hiljade i nesto neces proci.. ja bi uzeo benzinca,jer vozim obicnog 1.8 16v sa 130 ks ,i auto ide perfektno vectra c a mogu mislit kako tek ide taj turbak jos pogotovo na manje auto,sad ovisi sta volis,dizel benzinac,nije ni dizel za svakoga,ja sam ih probao par ,bezivotna auta ko da vozis traktor,pritisces gas,auto ide da se razumijemo ali nema te zivosti ko sa benzincom

sve ti je to stvar ukusa... i ja sam imo isto misljenje za dizele... jer prije sam vozo... 1.7dti vectru... onako... lijeno... nista.... i mislio sam da su lijeni... naravno dko nisam probo TDI-a kojeg... imam... kad mu stisnes... gas.... osjetis kako lijepo.... se zabijes u sjediste... a da ne pricam... kako rovi.... cestu... auto.... prvo sam se bio sjebavo.. sta je ovo .... jel ovo moguce. da ovako ide..medjutim... sve zavisi.. od auta... od motora... od ukusa... nekom moze vuci... dizel neki nenormalno... al nema zvuka... mozes ga jebati....
 
Super Moderator
Astra je napisao(la):
kolko ces ustedit goriva sa dizelom,toliko ces potrosit para na njeogovo odrzavanje,ili nedo bog ako ti ode turbina ispod hiljade i nesto neces proci.. ja bi uzeo benzinca,jer vozim obicnog 1.8 16v sa 130 ks ,i auto ide perfektno vectra c a mogu mislit kako tek ide taj turbak jos pogotovo na manje auto,sad ovisi sta volis,dizel benzinac,nije ni dizel za svakoga,ja sam ih probao par ,bezivotna auta ko da vozis traktor,pritisces gas,auto ide da se razumijemo ali nema te zivosti ko sa benzincom

eh pa problem je u tome sto i 1.8T ima turbinu koja ce otic isto tako kao i kod dizela... a to da je benzinac nekako zivlji slazem se al pri nizim obrtajima nije zivlji nikako... i cini mi se da dizel ima veci turbo lag al mozda grijesim ne znam:


@bulex pa ne bi se slozio da bas dizeli nemaju zvuk... ovi noviji jaci imaju super zvuk... meni se posebno svidja 2.5TDI zvuk masine al na auspuh ne izbacuje zvuk ko benzinac... sad range rovera isto dizela imam 3.0 a zvuk masine mu je haman ko u BMW-a benzinca samo sto ne rezi tako (a BMW-ov mu je motor) samo sto na auspuh nema taj zvuk benzinca a turbo mu zuji pravo... ja otvorim prozor kad ga vozim da slusam turbo :icon_eek:
 
Član
allroad je napisao(la):
Astra je napisao(la):
kolko ces ustedit goriva sa dizelom,toliko ces potrosit para na njeogovo odrzavanje,ili nedo bog ako ti ode turbina ispod hiljade i nesto neces proci.. ja bi uzeo benzinca,jer vozim obicnog 1.8 16v sa 130 ks ,i auto ide perfektno vectra c a mogu mislit kako tek ide taj turbak jos pogotovo na manje auto,sad ovisi sta volis,dizel benzinac,nije ni dizel za svakoga,ja sam ih probao par ,bezivotna auta ko da vozis traktor,pritisces gas,auto ide da se razumijemo ali nema te zivosti ko sa benzincom

eh pa problem je u tome sto i 1.8T ima turbinu koja ce otic isto tako kao i kod dizela... a to da je benzinac nekako zivlji slazem se al pri nizim obrtajima nije zivlji nikako... i cini mi se da dizel ima veci turbo lag al mozda grijesim ne znam:


@bulex pa ne bi se slozio da bas dizeli nemaju zvuk... ovi noviji jaci imaju super zvuk... meni se posebno svidja 2.5TDI zvuk masine al na auspuh ne izbacuje zvuk ko benzinac... sad range rovera isto dizela imam 3.0 a zvuk masine mu je haman ko u BMW-a benzinca samo sto ne rezi tako (a BMW-ov mu je motor) samo sto na auspuh nema taj zvuk benzinca a turbo mu zuji pravo... ja otvorim prozor kad ga vozim da slusam turbo :icon_eek:

mislio sam na taj zvuk ne moze se.... to porediti ni sa jednim dizelom.... a to da se turbina pokvari ono ovo.... ne bitno da li je benzinac ili idzel.... sve je to ba stvar ukus... ja prezadovoljan sa svojim TDIem ali ne bih se bunio ni za turba benzinca.... al opet kad turbina zapisti.... neprocjenjivo...
 
Član
ne bi dao zvuk svog dzipa ni za jednog benzinca...jos nema turbo...al zapremina radi svoje,isto kamion...ljepota iznad 2500 rpm...uostalom,zvuk je jedno a vuca je drugo...nije mi nista posebno onaj 1,8t,mislim,kad kontas,150KS,wooow,al nista od njega...tdi od 150KS nisam vozio,nit sam se vozio u njemu,al jesam u onom sa 130KS ak se ne varam,ne znam tacno,ide ko ludo,i to passat,leon je jos manji...ja bi cadju:cool:
 
Super Moderator
brate ja sam se iznenadio kad smo izasli na autoput sa 1.8T quattro kako vuce u petoj brzini.. za 150 konja extra ide ja iskreno nisam ocekivo onako... vi svi kazete mislis 150 konja ide a ustvari ne ide a ja sam se iznenadio mislio sam da je sporiji :icon_confused:
uglavnom ide super kojeg god da uzmes
 
Početnik
ma ja uzivam i u zvuku svoje Skode Octavije TDI 1.9 90ks i Golfa Turbo :cool:

stvarno i Skoda šišti kad se da gasa :icon_biggrin:
 
Član
imam ja tdi a imam i benzinca 2,2 turbo,150ps.tako sam isto govorio,hebes dizela itd,ali kad sam probao cupru.....osto sam bez rijeci,mada je samo zvuk u pitanju a i da budemo iskreni i manja je potrosnja u tdi-ja....:cool:
 
Član
Vozio sam Seata Ibizu Cupra 1.8T koja je po riječima vlasnika bila čipovana na 180 KS i tada mi je bila ono ...........;) jer moj prijašnji auto je puno slabiji bio.

Međutim sada kad vozim ovog crvenog Seata uvjerio sam se da TDI mašine mogu ići extra ..... u što su se i monogi drugi uvjerili :lol:..........

Ja glasam za TDI-a, :icon_smile:

Još samo da nabavim auto ko u Bulex-a, i posjetim Gradišku :icon_biggrin:
 
Član
ljudi da cujete zvuk kod audija q7 4.2 tdi cipovan i 2 kn panela i neka prerada na auspuhu... cuje se loooooodoooo kad ga u stavis u S i pun gas iz starta... al opet benzin je benzin jos ako je sestak :) a ni ja nisam ljubitelj dizela stoga ide glas benzincu i ja uvijek vise volim benzin vozit... i jeftiniji je benzin za sipat i jeftiniji za odrzavat kad saberes oduzmes ako ne prelazis anormne kolicine kilometara isto ti ga dodje... sta ustedis ode na gorivo...



BTW. bez uvrede al ti allroad NI NEMAS VOZACKE a pricas krvoloku i ekipi koje je auto brze i kako koje auto ide ko da si provozo milion auta a ne vozio se u njima... kad me prvi put drug provozo u slr-u nisam mogo vjerovati kako ide al opet sam osto pribran a kad je meni dao da probam ga stisnut na pravcu tek tad sam osjetio kako ta neman stvarno ide i kako se gubi slika ispred mene i kako noge klecaju... kad sam izaso iz auta preznojio sam se i drhto sam ko prut... eto toliko... pozz
 
Član
evo samo jedan primjer
prijatelj je nedavno kupio G4 1.8 T 150KS i trkao se sa drugim prijateljem koji ima stila 1.9 jtd 16V koji ima 136 KS i uzeo ga je stilo za dvije duzine ,a sta bi tek bilo da stilo ima 150 KS:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top