Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Brane984 je napisao(la):
Kako god okrenes opet se sve svodi na to kako vlasnici odrzavaju i kako voze svoja auta.Nekome da je kupiti auto u pola cijene nego sto vrijedi na trzistu,pa kad se pocne kvariti onda kaze jebo ovo auto nicemu nevalja,ili uzet neko auto pa da mu je preci makar 50000km bez ijednog servisa...
Ja sam sa Fiat Bravo 1.8 16V prresao za 5 godina 195000km,i jedino sto se mjenjalo su ulje,remenje,kocnice,auspuh,gume,lamela i jednom jedan kabal otisao,sa autom prezadovoljan,prodan jer je imao 260000n na satu,odrzavan u ovlastenom servisu.

Sad vozim malo vise od godinu dana Golf 4 TDi,presao sam za to vrijeme negde 65000km,nijedan kvar nisam imao,sem redovnih servisa,ali se isti rade u ovlastenom servisu i na vrijeme.Kaze mi lik pa sto ces sad opet mjenjati ulje skoro si mjenjao,jesam skoro ali sam presao 15000km..
Znaci svako auto je dobro ako se ispravno tretira i redovno i na vrijeme odrzava kvalitetno.nekome da je prevesti 2m drveta u Golfu,ili sto sam vidio lik vozi tele u pasatu karavanu,pa posle kao otislo ovo ono...

Stoka se ne zali sto je ne udobno :lol::lol: vozi miskooooooo ;)

Naravno drug, sve je stvar odrzavanja ;)
 
Član
Brume i ti svasta vozas....:lol:
Ma dobar je Punto ja u firmi ga vozim evo 4 god, nigdje stao, a preciznije je od dvojke i trojke, mjenac precizan, upravljivost dosta toga, samo njezan auto treba ga cuvati!
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
@Muza kad nakupis malo vise predjenih kilometara za volanom kao vozac,a ne kao clan obitelji ili jaran moj ima,poznanik itd,vec kad budes sam kupovao i placao i vozao i odrzavao auta malo duzi period! Pusti se supljih prica sa 22godine jer jos nisi dovoljno zreo da bi dao neki objektivan komentar veznao za ovu temu!

Need For Speed nije ubacio Fiat Punto, nego Golf IV za cuning :lol: tu su pređeni kilometri, on vidio da moze opaliti u zid u igrici pa misli i da je tako i sa stvarnim zivotom :lol:



Dejan 16v je napisao(la):
Brume i ti svasta vozas....:lol:
Ma dobar je Punto ja u firmi ga vozim evo 4 god, nigdje stao, a preciznije je od dvojke i trojke, mjenac precizan, upravljivost dosta toga, samo njezan auto treba ga cuvati!

On mene voza, ***** ga hrđava, samo trosak izbi mi svaku marku iz dzepa, ali jbg ko voli nek izvoli ;)

Sta vidio, vozio se drug dobar vam onaj punto, samo teretni pravi, ne moze se covjek nazad izvaliti da zalegne :lol:
 
Član
ovakvog lika odavno nisam vidio , pomislih da su izumrli, kad ono muza, zakleti vw :cool:
i ponavlja 7 puta koliko para toliko muzike...pa covjece cjena golfa 2 za kojeg kazes da je bolji od punta mladjeg 15 god :icon_eek: u evropskoj uniji se krece od 10- 500 eura (dizela)...to 'super' auto apsolutno niko ne vozi tamo (za razliku od punta), bosnje ga voze i daju tolike pare za njega ne zato sto vrijedi nego sto smo socijalna klasa pa nam skup svaki dio koji nije 10 maraka, a koji moramo mjenjati 2 puta u 10 godina, iako nesvjesno ga plate u startu 30 puta vise ;)..cjena golfa 4 tamo je od 2000 eura navise (kod nas su od 8000 km navise )..tako da ovdje ne vazi ta koliko para toliko muzike ;)..iako ti nisi uzeo u obzir da je nov punto iz kragujevca recimo 12 milja maraka, a uzmi koliko kosta recimo polo iste generacije, i onda fiati jeftini, pa u startu su mnogo jeftiniji...
ti si toliko nebuloza udrobio da to nije normalno, bez da si ikad imao fiata :icon_eek:...dizes neke golfove stare 15-20 godina, poredis auta s 150000 i 70000....fiat je stao malo u zadnjim godinama, previse se komercijalizirali, ali jedna od najljepsih i kvalitetnih auta su napravili u svojim klasama...mislim na punta, stila, brava, i posebno coupea...elektronika im je valjda slaba zato sto znaju da crknu sijalice osvjetljenja ili neka sitnica, kao i na bilo kojem autu...ne treba biti ogranicen ko terasa ni u kom pogledu, posebno ne kada su upitanju vw i ostala auta ;)...da imam novce najradije bi si uzeo nekog m3 e92 recimo , ili sl, S5, maseratti itd...bolji su oni od fiata i vw zajedno 5 puta , i mnogo skuplji...hocu reci da ne dizem fiata u nebo jer najbolji nije, ali brate i ovi vw-ovci poput gore pomenutog mogu skontati da je to obicni auto za siroke narodne mase , nista posebno;)
p.s. vidim skoro doktor momak, iako jos uvijek nije naucio osnovnu kulturu, jadna nasa Bosna s takvim 'doktorima' :lol:
 
muza je napisao(la):
:) ti fkt nisi dobar :) ne znam samo pokusavas li slagati samo nas, ili i sebe :D

cijena govori sve.....a vi sami sebe lažite da su fiati nepokvarljivi....najbolji prijatelj mi ima fiata punta mk1,nemože čovijek namjenjat ležajeva i kugli....stari mi vozi peugeot 607,non stop ili kugle ili ležajevi....pa sad mi ti reci tko tu sebe laže???
:D

Reci starom da ne zna voziti auto, niti zna kupiti kvalitetan dio. Evo kod kuce mi u oca 607 vec peta godina, nikad sarafa na ovjesu nije zamijenio haha.. Ili sam ja lud, il' ti smrde carape :D
 
Nisam mogao ni pomislit da se može neko naći pa poredit golfa dvicu sa puntom II...??? I još je argument: cijena sve govori.

Nek se javi neko ko je u zadnje dvije godine platio golfa dvicu više od 3000 do 3500KM (mada je i to nerealna cijena da je zlatan), a punto II se već godinama kreće oko 6000KM, i naravno većina ih ima opreme bruka od klime pa nadalje...i zar se to dvoje uopće može poredit.
 
Član
muza je napisao(la):
nemožeš uspoređivati golfa 2 i punta 2003 godište,iako je bolji golf 2 ....

zemljo otvori se :lol: :lol:


ponavljam pitanje, navedite mi tocan kvar elektronike sto je neki fiat imao.. bas me zanima..

drugo, fiat proizvodi automobile, a ne rezervne dijelove, tako da neka kugla na vasem autu nije izasla iz fiatove tvornice nego od proizvođaca rezervnih dijelova, tako da je smijesna prica kad netko govori kako na fiatu stradaju lafeti, lezaji i sl.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top