Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Zašto su fiati na lošem glasu?: "ma fiat je to..."

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vozim fiat punto 2003. godište već gotovo 6 mjeseci (naravno nije to uopće dug period), no mogu kazati za ovo vremena vožnje (a prešao sam preko 5 000 kilometara) da sam prezadovoljan, nije bilo nijednog kvara, nikakve zafrkancije. Za motor imam samo riječi hvale, tako "slab" motor da toliko pruža.
I da bi Vam bio jasniji, nisam toliki laik po pitanju snage motora, prethodno auto mi je bilo sa 2.3 motorom i vozio sam ga punih 6 godina.

Al da se vratim na samu temu; kad sam prije 5-6 mjseci tražio auto do nekih 6000 maraka il nešto više...u igri je bilo više marki auta, i naravno mnogi su mi govorili: mani se fiata, to je smeće... I bilo kako bilo, kupio sam punta, i sam sam upočetku bio nervozan zbog te ustaljene predodžbe o "fiatu"...al sad sam prezadovoljan svim.
 
Za nešto više od godine dana Fiat Punto I (98 godište) sa 1.1 motorom prešao oko 35 000 kilometara, bez uložene marke u bilo kakav servis ...

Mogu pričati šta hoće, ali Fiatov 1.1 motor je čudo ... vozam sve i svašta, no taj motor uvijek izdvajam ...
 
Član
Ja sam bio veliki protivnik talijana, ali kad sam sjeo u Alfu, promijenio sam misljenje i trenutno imam osjecaj da bi volio i sljedece da mi bude alfa :)
 
Član
Predrasude... :D
Sva auta su dobra ako se uredno odrzavaju, to je netko naletio na krs pa sere po nekoj marki, nije mu niko kriv sto je mazlum.
Mada sve se moze pokvarit nije uopce pravilo.
 
Član
to je sve rekla - kazala....ja kad sam kupovao prvo sam htio GOLF 3 ali sto bi za iste pare oko 6000 KM davao za trojku kad mogu auto 5-6 godina mladje uzet za iste....to je velika prednost italijanskih auta..sto su jeftina...a svcako se auto kvari i svako treba odrzavat bez obzira na zemlju porijekla...
 
Član
najzesci su za alfe , cojk bi reko kante kakvih nema :icon_smile: nasem narodu je golf svetinja i vw opcenito i tako ce i ostat ;) nema veze sto u njima lome kicmu i sto mijenjaju dijelove svakih 5 dana , jeftino je ima ih na svakom sotu a i trose 3 do 5 litara a svaka u pod :icon_smile:
 
sto se kvarova tice,90% su krivi vlasnici,kod nas vise od 50% ljudi nema sredstava za pravilno odrzavanje auta i onda mu auto krivo :icon_mad:

ono sto zamjeram fiatu je losa limarija(inace su takva nova auta),kod fiata punta mk1 i mk2 mi se ne svidja enterijer s obzirom na godinu proizvodnje,prejeftino izgleda,o udobnosti mislim da je smijesno pricati,malo auto nikad nece biti udobno da je ne znam koje marke,valjda ste svi imali fiziku u skoli :D

a neki dan kad sam vidio udarenog fiata stila karavana sa plasticnim gepekom,ne bih ga uzeo da je 1000KM i takvo auto se ne moze poredit sa starijim generacijama auta ;)

ne bjezim od fiata,samo bih ga dobro pregledao prije kupovine ;)
 
Član
nemam protiv nijednema marke ali S*RETE PUNO!!!!posebno ti rs6 bez ljutnje ali je tako vozio sam golfa 4 3 godine bez ikakvih problema samo servisi ako cemo o vw a drug imao 159 2007 godinste oko 60 *** i haos probema tako da necu da raspravljam ali vam dajem samo jedno poredjenje,a sestrami je imala mareu 1.6 7godina vozila isto nije bilo nikakvih kvarova samo lamelu zamjenila!slobodno me banujte radi rijecnika!!!
 
Član
ne treba imati predrasude samo, svaki auto ima nesto, neki manje neki vise
evo recimo ja imam Pola i imao sam bruku problema, opet mnogi moji prijatelji koji imaju isti auto nisu imali nikakvih problema, isto je i sa fiatom
neki model je ovakav, neki onakav- u konacnici to zavisi od odrzavanja
ovdje na forumu su se stvorili klanovi, svako hvali odredjenu marku a po drugoj pljuje, bez obzira da li mislio tako ili ne, bitno je da se podjebaju drugi, to se prenijelo i van foruma tako, ne cudi me uopste sto su takva misljenja
 
Član
svako hvali ono sto vozi,,i ja falim kadju gsi-a iako 99% ljudi ce reci korozija,krs,troshi itd...kao sto kazu svaki cigo svog konja uzdize;)
 
Član
Najbolje je ko oce uzimat auto da uzme sada puga 307 lijepo auto cuo sam da su dobri motori, da su udobni a cijena sitnica :D:D
 
Član
imala sam punta 1.2, 2god, prešla 45000 km s njim, jedini trošak je bio 4 mijenjanja ulja i jednom remenje, jednom pločice, sveukupno nije prešlo 250e za održavanje u 2 god...

sad imam bravo 1.6, 2 god, prešla 70000 km s njim, troškovi: 2x vodena pumpa, zupčasti i ostalo remenje, 7x ulje i filteri, kablovi i svijećice 50e, ležaji alternatora 10e, mjenjač 100eura (otišli trkači pa mi bilo jednostavnije uzeti drugi mjenjač), odbojne gumice kad sam stavljala sportske opruge 20e, prednji lafeti 50e oba.. sad sam uzela mali hladnjak u kabini koji još moram promijeniti (15e), znači osim redovnog servisa, u tih 70tkm mi je otišao mjenjač, ležaji alternatora i lijeva kugla pa sam odmah promijenila oba lafeta..
motor radi savršeno od dana kad sam ga kupila, elektronika nikakvih problema, a ovo gore sve nabrojano je, mogu se kladiti, sitnica naspram nekog golfa 3 koji je u rangu s bravom, em što se tiče kvarova em cijene održavanja..

svako svog konja hvali, znam, ali krivo mi je kad mi neki koji svaki dan svoj auto pale na guranje, s*ru kako se fiat kvari.. i nek se jave ti ogorčeni bivši vlasnici fiata, baš me zanima što se to njima kvarilo i kakve im je probleme zadavala elektronika?
 
Član
I sam sam prije bio zadojen pričom da je švabo najbolji. Skoro 3 godine vozim "kvarljivog" francuza i ne žalim ga. Pug je ispao najpouzdanije auto koje sam imao;)

Kada su kućni njemci na kanalu svi voze malog francuza:icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top