vozacki ispit

vozacki ispit

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
haj svima, interesuje me sta mi treba i da li mogu ista ranije pripremiti za vozacki, jer uskoro 18-ti,, a da odma vozacku dobijem ,, tj, sto je moguce prije?? hvala!
 
Član
po novom zakonu Ne...
jedino sta mozes jeste da odes da ucis testove kada napunis 18 mozes izaci prije ne mozes
pozzz
 
0g1 je napisao(la):
po novom zakonu Ne...
jedino sta mozes jeste da odes da ucis testove kada napunis 18 mozes izaci prije ne mozes
pozzz

hm, pa koliko mi dana ukupno treba od rodja da to sve rijesim,? otprilike?
 
Član
miloshinho je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
po novom zakonu Ne...
jedino sta mozes jeste da odes da ucis testove kada napunis 18 mozes izaci prije ne mozes
pozzz

hm, pa koliko mi dana ukupno treba od rodja da to sve rijesim,? otprilike?

pazi :D
mozes da polazes testove za dan rodendana , tj cim budes punoljetan prvi cetvrtak mozes izac da polazes, prije toga spremi testove cim dobijes potvrdu da si polozio testove mozes odma pocet s voznjom prvu pomoc u meduvremenu radis za vrijeme voznje i eto , uglavnom na testove tek mozes izaci kada napunis 18g
 
Član
Evo meni je 17 a vec sam zavrsio i testove i prvu pomoc. Mogu ici i na obuku pa onda cim napunim 18 izaci na polaganje. Punim 18 u aprilu, i poceti cu obuku sredinom marta tako da zavrsim taman dok ne napunim 18.
A jbga ne bih rekao da se razlikuje toliko po kantonima:icon_confused:
 
Član
Reša je napisao(la):
Evo meni je 17 a vec sam zavrsio i testove i prvu pomoc. Mogu ici i na obuku pa onda cim napunim 18 izaci na polaganje. Punim 18 u aprilu, i poceti cu obuku sredinom marta tako da zavrsim taman dok ne napunim 18.
A jbga ne bih rekao da se razlikuje toliko po kantonima:icon_confused:

Evo ja sam polozio prije mjesec dana..Znaci prije 18.og rodjendana nisam mogao nista..Samo uzet testove i ucit..Kad sam napunio 18 prvo polaganje testova onda prva pomoc pa obuka i onda izlazak na voznju..
 
Član
ja sam 12-tog avgusta napunio 18 god, 20-tog izasao na testove, a za vozacku predao 6.10., ma otprilike za nekih mjesec i po mozes zavrsiti sve..:123:
 
Član
Reša je napisao(la):
Evo meni je 17 a vec sam zavrsio i testove i prvu pomoc. Mogu ici i na obuku pa onda cim napunim 18 izaci na polaganje. Punim 18 u aprilu, i poceti cu obuku sredinom marta tako da zavrsim taman dok ne napunim 18.
A jbga ne bih rekao da se razlikuje toliko po kantonima:icon_confused:

gdje si to ti pa sve zavrsi da mi je znat
 
Legend
ma sve se moze samo plati:D
ja mislim da mozes izaci na polaganje testova prije 18.jer ja sam jedno vrijeme vadio potvrde za jednu auto skolu,i imao sam jedan slucaj da je cura koja nema 18 god polozila testove i pokusala da polaze voznju,al tu nije uspjela da prodje dalje,ali prije svega ovoga moras imati licnu kartu
 
Član
Mislim da se samo mogu predavanja i to odslusati, a na testove izaci kada napunis 18.

Onda prva pomoc i voznja, mada se mogu i casovi voznje raditi ako nisi polozio prvu pomoc... recimo termina nema i sl., pa da ne gubis vrijeme, imas casove voznje a prvom prilikom polazes i prvu pomoc, ujedno i najsmjesnija stvar, ne moras ni slusati, a polozis, heh...
 
Pologao po novom zakonu u drugoj polovini 2008 i testove sam polozio sa 17 godina i na obuku isao sa 17, mada sam pred kraj 17-e vozio i dovrsio sa 18 i izasao! Ne kuzim ja kako se toliko razlikuju sprovodjenje zakona po gradovima! Evo i za motore je skoro neko pisao da moras poloziti A1 pa kroz dvije godine A, ja ovdje polozio direkt A kategoriju! Jedino sto se za kamion slaze svugdje je da polozis prvo C1 pa kroz dvije godine C,a ovo ostalo ne zna se ni ko pije ni ko placa! Negdje upisuju BE (auto sa prikolicom) kada polozis B, u mene nema toga, samo B i B1 u sklopu B kategorije!
 
Zakonski ne mozes nista prije nego sto napunis 18god , sve ti zavisi i od instruktora i ako imas neke vezice i stele....
ja znam za slucajeve kad su na obuci po 4-5 casova dnevno imali ( a zakonski vise od 2 casa dnevno ne mozesi mati )
Ali da bi izasao na polaganje testova moras ici na ona predavanja , kod nas moras otici na min. 4 , dobijes potpis u onu knjizicu i tek tad mozes izaci na polaganje testova , prva pomoc mozes kad god hoces , ako ti budu sta govorili samo reci da hoces da kao savjestan gradjanin imas edukaciju iz prve pomoci , nevezano za voazcki ispit ( provjereno radi :D ) jer potvrda je ista iz prve pomoci za sve...

Ugl. za neka 2 mjeseca se to moze zavrsiti , zakonski , normalno , mjesec dana predavanja ,testovi i prva pomoc i mjesec dana obuka i izlazak na voznju ;)
 
0g1 je napisao(la):
po novom zakonu Ne...
jedino sta mozes jeste da odes da ucis testove kada napunis 18 mozes izaci prije ne mozes
pozzz

Mozes ja eto nemam 18 za mjesec a polozio sam za b sad idem na c1 al ima caka hahaha ja idem u skolu za vozace motornih vozila i mi imamo prednost ispolagati sve i tacno za 18 dobijam vozacku hehhe:icon_smile: jbg drugacije ne moze sad se prebaci zacas u takvu skolu i pici hehe u pola je jeftinije
 
Član
Cuj ako imas dobru stelu mozes dobiti vozacku bez da uopce izlazis na voznju, provjereno, znam jednog takvog:D Inace, mozes sve zavrsiti za mjesec i koji dan, najcesce tako, pod uslovom, da ti se i vremenski poklopi i da polozis iz prve. A onda cekas jos vozacku 10dana, ali eto ja sam vozio sa onim papirom i nikom nista:lol:

A jedan jaran je dva mjeseca vozio samo sa potvrdom o polozenom vozackom, imao i "P", ali bez broja vozacke, mrsko mu bilo predati za vozacku, i eto policaji ga ipak natjeraju da preda, koma vozamo se mi zaustavljaju nas ljudi i smiju se, kaze de Bogati vise predaj za vozacku, nema smisla, bili fini neki,hahahaa
 
Član
mozes ja sam zavrsio sve znaci
testove
prvu pomoc
obuku


13 februara napunio 18 godina

14 februara izasao na voznju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top