vozacki ispit

vozacki ispit

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Tako je to kod nas u Zenici... znas sta se uci, nista, ili "predavac" ti sve odgovori i kaze... njima je samo vazno da ti platis 80KM i vozi dalje. Nazalost, ali tako je. Da se razumijemo prvu pomoc znam perfektno, roditelji doktori pa sam naucio jos u osnovnoj... A u 90% slucajeva ti si opet sa prvom pomoci nemocan,... treba znati prvu pomoc normalno, ali isto tako treba znati i broj hitne;)
 
Član
Ja sam to prije tri i po godine pametnije uradio, položio sve za motor, napunio 18 g. i položio samo vožnju za auto. Ne znam mozel se i sad tako. Em sam malo potjero motor, em kola, i sad imam i A i B kat.
 
Član
miloshinho je napisao(la):
hehehe, ok, hvala, a bilo bi zanimljivo,, taxi tabla i veliko P pored,, nebi niko sa mnom sjeo, :p :D :icon_smile:

A i seru puno oko tog vozackog, daju dozvole i nesposobnim, a mnogi ljudi kojima to puno znaci i ide od ruke moraju cekati 100 godina raznorazne procedure,... uf, :icon_mad:



po zakonu ne smijes da stavis taxi oznaku(firmu) bez taxi licence i jos 1001 papira i dokumenta , tako je kod nas u sa , medutima ima dosta takvi sto stave samo firmu i rade pa je s toga uveden novi zakon da taxi vozila U Bosni i Hercegovini imaju registracisku oznaku koja pocinje sa TA i ta dva pocetna slova TA dobivaju samo taxi sti koji imaju uredno placene racune , licencu i ostalu dokumentaciju potrebnu za rad , i vec sada se vidaju na ulicama vozila bez tih tablica a imaju firmu i slicno u blizoj buducnosti takvi ce biti strogo kaznjavanji ... tako dobro razmisli ako mislis taksirat :D pozz i sretno na poleganju
 
Limpi je napisao(la):
Poslije 23 sata, "legalno" mozes tek sa 23 godine...

ne znam što im je ovo trebalo, hajd da je 2 god. P, i ovo da je 2 godine(iza 23h) pa i bože pomozi, ali do 23 godine, i to nije bitno sad ako položi sa 20,21 god za njega isto važi.
a ne znam je li iko upoznat sa količinom alkohola u krvi, zakon kaže da početnici ne smiju imati nimalo alkohola u krvi, sad me interesuje do kad to važi je li 2 godine ili je i to do 23 godine života.

ja predlažem da napravimo protest, bar mi početnici a ne bi bilo loše da nam se još ko pridruži, da ovaj zakon o vožnji iza 23h smanje na 2 ili 3 godine a ne recimo ko odma položi pa 5 godina ima zabranu. jest da ja ne poštujem ovo poslije 23h, ali ipak je skroz bezveze
a lica koja imaju 65+ godina i koja su obavezna svake tri godine na ljekarski , iza 23h nemaju zabranu vožnje fkt smiješno
 
zna li iko o ovoj zabrani nešto više, ja ću pitati ovog instruktora
što sam polagao kod njega je li išta čuo , nadam se da je istina
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top