SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Jebote pa komplikujes stvari bezveze,dovezi auto na dyno i izmjerimo snagu i znas na cemu si.

Ovako po osjecaju i jos AWD pa ne mozes znati koliko imas ks nikako.
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

srdjane jel to mjeris 4motion pogone sad?

noke jako fin autic,svidja mi se :)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

allroad je napisao(la):
Jel originalna ova plastika? Joj problem je vazda sa tim crijevima a tesko je skuziti koje ne valja i gdje zeza. Barem kod mene na mercedesu nisu mogli skontat sta je a sve rastavili dok nisam auto dao majstoru koji ima vise iskustva s tim pa zna hajmo reci ''napamet'' sta ga zeza

Rekao bih da je zamjenska, stim da su nosaci, rupe za sarafe i sve ostalo na mjestu (za divno cudo).. buduci da kad sam uzeo auto nije bila niti jedna (2 bocne i ova velika sa slike) dobro sam i ovo uspio naci.. vjerovatno je to neko prije driftajuci po snijegu polomio..

vakumi jesu zeznuti, ali evo ima shema pa lagano jedno po jedno pregledati :)

SM chip tuning je napisao(la):
Jebote pa komplikujes stvari bezveze,dovezi auto na dyno i izmjerimo snagu i znas na cemu si.

Ovako po osjecaju i jos AWD pa ne mozes znati koliko imas ks nikako.

imas pm ;)

lov2xlr8 je napisao(la):
srdjane jel to mjeris 4motion pogone sad?

noke jako fin autic,svidja mi se :)

i mene bas interesuje isto :)
Hvala drug, trudim se da ga dovedem u red :icon_smile:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

kod haldex-a se moze iskopcat zadnji pogon pa ti mjeri samo snagu na prednjim tockovima...
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Da, vjerovatno sm ima haldex kontroler, koji ti utakne i prebaci snagu naprijed. Kao sto ga r-e-p-o ima na svom Golfu...
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ma moglo je i tad nego neko od Vas dvojce nije znao :D
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

evo nakon koje godine pauze vratio se SHIME na forum heheh pa da ti i ovako cestitam,a zovi da se probamo
FR TDI 150 HP vs FR TDI 4X4 150 HP :cool::cool:

p.s. Jesam li ti rekao za vakum :););)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

_FreaK je napisao(la):
evo nakon koje godine pauze vratio se SHIME na forum heheh pa da ti i ovako cestitam,a zovi da se probamo
FR TDI 150 HP vs FR TDI 4X4 150 HP :cool::cool:

p.s. Jesam li ti rekao za vakum :););)

Hvala drug, dog cemo se, auto osjetno bolje ide nego onda ono kad smo se vidjeli kad sam ti kukao ali mi jos uvijek poprilicno kasni turbina, slijedi detaljan pregled vakuma ventila itd itd pa da skontamo sta je i kako je :)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Noke ako je bio problem sa vakumima budi uvijeren da ti je turbo zaprljan to jest da ti je vnt geometrija zastekala ili ne radi u punom kapacitetu i ne pehiraj vise auto nego turbo skini ocisti fino vrati i kada to uradis sjedi i vozi usput provjeri dozer na turbu jer i on zna da zajebaje da ne otvara kako treba :D brt pehiracces auto uzivaj :D
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

dzenan90 je napisao(la):
Noke ako je bio problem sa vakumima budi uvijeren da ti je turbo zaprljan to jest da ti je vnt geometrija zastekala ili ne radi u punom kapacitetu i ne pehiraj vise auto nego turbo skini ocisti fino vrati i kada to uradis sjedi i vozi usput provjeri dozer na turbu jer i on zna da zajebaje da ne otvara kako treba :D brt pehiracces auto uzivaj :D

Turbo sam cistio, usis i egr..
ma ne pehiram, auto me slusa samo tako, vozam ga stalno, presao sam oko 3000 do sada sa njim, isoa sam za vikend u Dubrovnik, auto me slusao jako dobro, solidno trosio (cca 7l otvorene) nisam ga vala ni pazio :D

ugl, uzivam :icon_smile:
 
Legend
RE: SEAT LEON CUPRA4 TDI > SEAT SPORT podmetaci

Seat sport division :p
Stigli podmetaci
304610_10152057913565353_11973409_n.jpg

524706_10152057913810353_79516720_n.jpg


:123:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

odlicni su, koliko si ih platio?
i usput, prelijep ti je seat i nek ti je sa srecom;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

boss_C200 je napisao(la):
odlicni su, koliko si ih platio?
i usput, prelijep ti je seat i nek ti je sa srecom;)

hvala drug
uzeo sam ih preko ebaya, zapravo rodjak narucio pa donio ovamo, izasli me oko 50tak €

Kupljen je i tempomat, montiranje cim ispiti prodju :)

tempomat1.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top