SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Ja sam bio u zabludi mislio da mi auto neide nesto posebno sve dok nisam probo jos 2 audija i skonto da auto leti .
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Kao sto ti boki rece,nemoj se "ravnati" prema osjecaju kako auto ide,moras to usporediti doslovno u utrci sa nekim autom.Npr meni se Golf 5 2.0 tdi 140 ks kad ga vozim ne cini uopce startnijim od Astre H 1.9 cdti 100 ks,nevjerovatno koji osjecaj ubrzanja imas u toj Astri iako je 2.0 tdi realno brzi,jos ima dsg.4/4 pogon daje dobar grip i mozda umanjuje osjecaj da auto cupa .
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI FAN je napisao(la):
Kao sto ti boki rece,nemoj se "ravnati" prema osjecaju kako auto ide,moras to usporediti doslovno u utrci sa nekim autom.Npr meni se Golf 5 2.0 tdi 140 ks kad ga vozim ne cini uopce startnijim od Astre H 1.9 cdti 100 ks,nevjerovatno koji osjecaj ubrzanja imas u toj Astri iako je 2.0 tdi realno brzi,jos ima dsg.4/4 pogon daje dobar grip i mozda umanjuje osjecaj da auto cupa .

ima još faktora.. nije isto 100km/h u starijem i novijem autu, ima dosta i do suspenzije, dampiranja itd... meni se dojmilo da bolje vuče duja od 80KS nego moj mondeo od 115, ali po osjećaju, na crti ili vremenu je sporija duja
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

zlajaaa je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Kao sto ti boki rece,nemoj se "ravnati" prema osjecaju kako auto ide,moras to usporediti doslovno u utrci sa nekim autom.Npr meni se Golf 5 2.0 tdi 140 ks kad ga vozim ne cini uopce startnijim od Astre H 1.9 cdti 100 ks,nevjerovatno koji osjecaj ubrzanja imas u toj Astri iako je 2.0 tdi realno brzi,jos ima dsg.4/4 pogon daje dobar grip i mozda umanjuje osjecaj da auto cupa .

ima još faktora.. nije isto 100km/h u starijem i novijem autu, ima dosta i do suspenzije, dampiranja itd... meni se dojmilo da bolje vuče duja od 80KS nego moj mondeo od 115, ali po osjećaju, na crti ili vremenu je sporija duja
Moja kr duja bolje povuce od oba gore navedena u mom postu i to znatno ,posebno Astru ce na 400m ostaviti bar 50 ali imam slabiji osjecaj nego u Astri (osim na bas visokim okretajima),zbog oblika krivulje momenta kr motora koja drasticno ide u visoke okretaje i nema onog udara u ledja odmah sa mjesta tako da osjecaj ubrzanja i stvarno stanje stvari su potpuno razlicite stvari ;)
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI FAN je napisao(la):
Kao sto ti boki rece,nemoj se "ravnati" prema osjecaju kako auto ide,moras to usporediti doslovno u utrci sa nekim autom.Npr meni se Golf 5 2.0 tdi 140 ks kad ga vozim ne cini uopce startnijim od Astre H 1.9 cdti 100 ks,nevjerovatno koji osjecaj ubrzanja imas u toj Astri iako je 2.0 tdi realno brzi,jos ima dsg.4/4 pogon daje dobar grip i mozda umanjuje osjecaj da auto cupa .

probao sam se sa audijem a3 1.9 tdi 130ks i uzima me dobro svakom brzinom
ganjali smo se iz voznje, tacnije iz druge negdje na 40 skocim mu auto, na saltanju u trecu odmah me uzme duzinu, i lagano mi se izmice trecom, ugl na nekih 200-300m me uzme 2-3 duzine..

ovo za astru bi se slozio, ja sam vozio bas tu 1.9cdti sa 100ks nije normalno kako imas lud osjecaj dok je vozis, a i brutalno je auto, ko da ima 800nm obrtnog, vrti svakom :D
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

htjeo sam ti rec mozda to auto tako ide . kad bi mogo jos nekog probat da je 4x4 i taj motor . mislim da ga pogon jede
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ekrem_ je napisao(la):
htjeo sam ti rec mozda to auto tako ide . kad bi mogo jos nekog probat da je 4x4 i taj motor . mislim da ga pogon jede

ovaj drug sto mi je gledao auto zadnji put, kaze da oni u servisu imaju mk4 130ks 4 motion, i da auto prvom i drugom ne ide , ali trecom da ide bas bolje od ovog mog, osjetno..

brate znam kako koje auto ide, vozi osam tih TDIjeva bruku, 90, 110,130, chipovane, fabricke, ali ovo nije to to..
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

e to je drugo kad znas kako treba da ide , kod mene na starom audiju je bio taj problem pogon ga jeo nije mogo da makne . Nebrinem se ja za tebe rijesices ti to u toku sedmice, neki senzorcic bezveze nesto pozzzz !!!
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
probao sam se sa audijem a3 1.9 tdi 130ks i uzima me dobro svakom brzinom
ganjali smo se iz voznje, tacnije iz druge negdje na 40 skocim mu auto, na saltanju u trecu odmah me uzme duzinu, i lagano mi se izmice trecom, ugl na nekih 200-300m me uzme 2-3 duzine..

Noke A3 tdi 130 ce te uzeti svakom brzinom malo jer je puno laksi i ima samo prednji pogon iako ti imas jaci motor.

http://www.zeperfs.com/en/duel356-36.htm



Doduse izgleda da te nebi trebao ostavljati bas 2-3 duzine vec na 200-300 metara ,mozda tvog ARLa treba samo malo propuhati ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

ma mora to ici bolje....jbte ipak je to CUPRA....nema smisla da te neki obicni tdi uzima tako
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

TDI 130 i 150 su skoro isti drug, ovi 150KS su malo tezi pa to skoro dodje na isto, ovaj 150 samo osjetis da ima vise snage i Nm pri manjim obrtajima i u brdu. Znam jer je kolega imao golf tdi 150 i auto stvarno dobro ide ali neznatno bolje od 130 jer je tezi ''dosta''
nije to kod tebe nista strasno siguran sam. Pusi li? I jel mu kasni turbina? mislim ono ne krene na cca 1800 kako bi trebao nego tek u visim obrtajima krene?
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

9.1 do stotke i 16.6 na 402 metra, tako kaze internet :icon_biggrin:

Samo za ovih 9.1 trebas imati super start. Ako hoces javi se pa cemo ga otici premjeriti, ali ako vidis i tako da ne ide, nema ni potrebe.

Ja sam od tate BMW-a mjerio, oko 9.5 do 100 km/h, 318d E46-ica. Ima chip, nekih 140-145 KS, ali tezak je 1460 kg prazan.
Tvoj Leon po papirima ima manje, znaci moras ici bolje od toga kad je ispravan.
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI FAN je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
probao sam se sa audijem a3 1.9 tdi 130ks i uzima me dobro svakom brzinom
ganjali smo se iz voznje, tacnije iz druge negdje na 40 skocim mu auto, na saltanju u trecu odmah me uzme duzinu, i lagano mi se izmice trecom, ugl na nekih 200-300m me uzme 2-3 duzine..

Noke A3 tdi 130 ce te uzeti svakom brzinom malo jer je puno laksi i ima samo prednji pogon iako ti imas jaci motor.

http://www.zeperfs.com/en/duel356-36.htm



Doduse izgleda da te nebi trebao ostavljati bas 2-3 duzine vec na 200-300 metara ,mozda tvog ARLa treba samo malo propuhati ;)


ima jos jedna stvar, a i ona je jako bitna
samnom je sjedio drug (100kg)
ovaj audi je bio na 15kama, ja sam na 17kama
dalke +350kg + 2" vece felge i 2cm sire gume..


allroad je napisao(la):
TDI 130 i 150 su skoro isti drug, ovi 150KS su malo tezi pa to skoro dodje na isto, ovaj 150 samo osjetis da ima vise snage i Nm pri manjim obrtajima i u brdu. Znam jer je kolega imao golf tdi 150 i auto stvarno dobro ide ali neznatno bolje od 130 jer je tezi ''dosta''
nije to kod tebe nista strasno siguran sam. Pusi li? I jel mu kasni turbina? mislim ono ne krene na cca 1800 kako bi trebao nego tek u visim obrtajima krene?

sad su i meni neke stvari jasnije
u biti, auto povuce zavisi od brzine, recimo prvom kao da nema boosta nikako, predpostavljam da je to namjerno uradjeno da se "sacuva" pogon, tek pred blokadu negdje povuce, druga od 2500 bas fino povuce, eh onda 3 je losa skroz, cetvrta, peta i sesta su ok..


VR6Boki je napisao(la):
9.1 do stotke i 16.6 na 402 metra, tako kaze internet :icon_biggrin:

Samo za ovih 9.1 trebas imati super start. Ako hoces javi se pa cemo ga otici premjeriti, ali ako vidis i tako da ne ide, nema ni potrebe.

Ja sam od tate BMW-a mjerio, oko 9.5 do 100 km/h, 318d E46-ica. Ima chip, nekih 140-145 KS, ali tezak je 1460 kg prazan.
Tvoj Leon po papirima ima manje, znaci moras ici bolje od toga kad je ispravan.

dog cemo se boki, danas je esso nasao jednu potencijali problem, a odnosi se na vakume (kao sto sam vec rekao)
tzv "rezervoar vakuma" je neko cackao, nesto je lijepljeno, par crijeva je bilo savijeno pa cu to vjerovanto sutra-prekosutra uzeti da poslozim fino, da testiramo ove vakume svaki zasebno..

Veceras cu nekad dobit LOGove od MAFa i TURBA sto smo mjerili pa cemo vidjeti.. ugl turbo puse i vise nego dobro, tako da nije do njega sigurno, to smo odmah ustanovili, dizne su u granicama normale, cak i ova druga koja je bila problematicna je rjesena prestelavanjem (hvala Amaru !)

Bit ce te obavjesteni svakako

moram se i pohvalit da sam danas konacno zavrsio i onu zastitu ispod motora koja me toliko nervirala (kad sam kupio auto nije imao plasticnu zastitu ispod motora) kupio sam novu (sva 3 dijela), nove sarafe i zakacke i postavio, sad je kako treba :123::123:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

.nOKe je napisao(la):
ima jos jedna stvar, a i ona je jako bitna
samnom je sjedio drug (100kg)
ovaj audi je bio na 15kama, ja sam na 17kama
dalke +350kg + 2" vece felge i 2cm sire gume..
Sto nekazes odmah ,ja mislim da je tu sve ok ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top