SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

SEAT LEON cupra4 TDI > 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Trehnut cu ja njega i po starom, samo da jos ove vakume pretabirim :p
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

allroad je napisao(la):
TDI 130 i 150 su skoro isti drug, ovi 150KS su malo tezi pa to skoro dodje na isto, ovaj 150 samo osjetis da ima vise snage i Nm pri manjim obrtajima i u brdu. Znam jer je kolega imao golf tdi 150 i auto stvarno dobro ide ali neznatno bolje od 130 jer je tezi ''dosta''
nije to kod tebe nista strasno siguran sam. Pusi li? I jel mu kasni turbina? mislim ono ne krene na cca 1800 kako bi trebao nego tek u visim obrtajima krene?

odkud tebi da je teži, jest možda 20 kg :p
130ka ni slučajno niti u jednom segmentu ne može biti brža, ARL je najexplozivniji TDI motor...



i nemoj da misliš da te taj 4x4 toliko jebe, kod mog druga je bio golf 4x4 a moj nije, isti motor ARL, oba čipovana istim čipom, nikad mu se nisam mogao izvuči više od jedne dužine, tako da to ne znači toliko, on je ukupno teži nekih 100tinjak kg, što i nije nešto, jedan deblji čovjek ;)
druga stvar, mora sa 1500 rpm povuči ko' blentav, jer vjeruj mi kod tog auta se turbo rupa skoro i ne osjeti ako je ispravan, mora to bolje ići ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI TDI je napisao(la):
odkud tebi da je teži, jest možda 20 kg :p
130ka ni slučajno niti u jednom segmentu ne može biti brža, ARL je najexplozivniji TDI motor...
:icon_question: Auto nije samo motor,Cupra je preko 250 kg teza ,4x4 pogon,to je jako vazno a i prema linku koji sam prilozio 130 ka u rasterecenom A3 jest brza. ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI FAN je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
odkud tebi da je teži, jest možda 20 kg :p
130ka ni slučajno niti u jednom segmentu ne može biti brža, ARL je najexplozivniji TDI motor...
:icon_question: Auto nije samo motor,Cupra je preko 250 kg teza ,4x4 pogon,to je jako vazno a i prema linku koji sam prilozio 130 ka u rasterecenom A3 jest brza. ;)


ma naravno da je teži, ali on je gore generalizovao 150ka teža od 130ke nevažno za 4x4, nema šta biti teže, to je isti motor sa jednakim elementima u ovjesu, znači sve isto...
a u ovom slučaju to je jako blizu, 130ka po papirima ide 9,5 do stoje, leon 9,1 i moje je mišljenje ko bolje krene pobjednik je, a u ovim uslovima 4x4 mora bolje krenuti i sigurno leon ne smije biti sporiji na trećoj i dalje ;)
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

http://www.zeperfs.com/en/duel356-36.htm

Ja mislim da u ovom konkretnom slucaju bi ;),a on je i govorio o letecem startu a ne startu sa mjesta gdje bi Cupra anulirala ostale faktore zbog 4x4 pogona pa tako kao sto vidis ukupna razlika na 400m sa mjesta nije velika ,jos plus 17 ke jos plus dvije osobe u Cupri .Sad ipak jeli sve u redu sa motorom mozemo samo nagadjati .
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI FAN je napisao(la):
http://www.zeperfs.com/en/duel356-36.htm

Ja mislim da u ovom konkretnom slucaju bi ;),a on je i govorio o letecem startu a ne startu sa mjesta gdje bi Cupra anulirala ostale faktore zbog 4x4 pogona pa tako kao sto vidis ukupna razlika na 400m sa mjesta nije velika ,jos plus 17 ke jos plus dvije osobe u Cupri .Sad ipak jeli sve u redu sa motorom mozemo samo nagadjati .

slažem se, nisam uzeo u obzir dva čovjeka, a to puno znači, ali u svakom slučaju ne smije ga puno uzimati :icon_rolleyes:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

maa precesljaj ti motorizaciju i dotegni sto mislis da treba..ja bi mu rokno jos chip na 200konja i pjevaj borbene..:icon_smile:
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

soffa je napisao(la):
maa precesljaj ti motorizaciju i dotegni sto mislis da treba..ja bi mu rokno jos chip na 200konja i pjevaj borbene..:icon_smile:

ko da je to soffa ko pricati:icon_exclaim:
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Kad budes slobodan zovi da se provozamo :D ja kasno zavrsio juce jbg
Gri tdi, kolega dugo godina imao tog golfa koji je bio ono bas ko bombona i u tom autu bog zna koliko sam kilometara napravio i sta sam sve prezivio pa znam otprilike neke stvari.. Ima i on turbo rupu ali ne bas veliku, tvoj nije imao jer je cipovan ne znam kakva mu je mapa.. I ono sto znam jest da mu je potrosnja ista kao i svakom 1.9, da je bio stabilniji i bolji za vozit od ''obicnih'' cetvorki, da je explozivniji od 2.0TDI i da poprilicno dobro ide, to je ono sto sam zapazio, a da je tezi od ''obicnog'' golfa sam procitao negdje u njegovim papirima i provjeravali smo i na internetu. Recimo intercooler nije isti ni na istom mjestu koliko ja znam, veci je i ne znam jel sve oko vjesanja i tockova isto
Mislim sigurno je da ti znas bolje od mene o tom autu al neke stvari sam zapazio. Ganjali smo se nedavno kad me je mercedes poceo malo zezati tj crijevo od turbine i tad je bio brzi od mene, mislim da u C modu ako ne drzim kickdown da su isti, kad izvlacim max c220cdi je malo brzi od tog golfa
 
Član
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

pa to ti kažem, to je par detalja koji ga ne otežaju baš nešto, interkuler je veći i stoji naprijed sa ostalim hladnjacima i par cijevi su drugačije, a što se tiče ovjesa isti kao na 130 ks, samo su diskovi malo veći 288 mm, kod 130ke su 282 i ako je GTI onda su malo tvrđe opruge i niži je 1,5 cm, a turbo rupa je najmanja od svih tdi-jeva i aravno kad se čipuje još se smanji, i leti :D
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Ovaj je bio highline, al kad mu stavis 15'' (ne znam ni kako naidju) struze od sve zivo, znaci da je nizi... ima jos par kolega cetvorku al nijedna ne lezi kao ova, bas nijedna nije bila stabilna kao ova, ne znam zasto
da diskovi su veci to sam zaboravio reci
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

GTI TDI je napisao(la):
pa to ti kažem, to je par detalja koji ga ne otežaju baš nešto, interkuler je veći i stoji naprijed sa ostalim hladnjacima i par cijevi su drugačije, a što se tiče ovjesa isti kao na 130 ks, samo su diskovi malo veći 288 mm, kod 130ke su 282 i ako je GTI onda su malo tvrđe opruge i niži je 1,5 cm, a turbo rupa je najmanja od svih tdi-jeva i aravno kad se čipuje još se smanji, i leti :D

pazi jednu stvar, cupra je teza zbog opreme, 4 motiona, tih nekih dodatnih agregata, kocnice na mojoj cupri su 312mm naprijed, 256 nazad (ventilirajuci nazad)
zadnji trap bez pogona je tezi bar 50kg..

no nebitno, nisam uzeo auto da TRKAM vec mi je bitno da iskoristim sve te konje koje ime, o chipovanju jos uvijek ne razmisljam..

nasao sam danas shemu vakuma, to mi je bas i eso preporucio
turbo_tdi_N75_N18_N239m_EGR_VNT_Act.jpg


ova veza izmedju ventila n239 i ovog vacuum reservoara (svijetlo pava veza) je bila kriticna, tj neko je cackao nesto oko ovog rezervoara i nije fino napravio, tako da predpostavljam da malo gubi vakum tu, ovaj plavi dio veze je na jednom mjestu bio presavijen skroz, to smo "ispravili" i auto bas fino ide sad :icon_smile:
ip15.jpg

svakako da cu prostudirat ovu shemu malo, pregledati sve ove vakume, da budem 100% siguran da je tu sve kako treba
bitno je opet kazem da turbo puse i vise nego dobro, da su dizne dobre, maf malo falsira na leru ali nista strasno, ostalo je sve super
:cool:
 
Legend
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

allroad je napisao(la):
Egr cistio pregledao?

To sam odmah uradio, kad je cistio turbo i usis, ocistio je i EGR (nisam ga ukidao) jer je ispravan i radi bez problema
na ovoj stock mapi nije bilo ni potrebe, ako se odlucim na chip nekad poslije, vjerovatno cu ga zatvarati..
vjerujem da ima veze sa ovim vakumima i to sto egr "zeza" jer je i on povezan..

Kupljena i postavljena zastita ispod motora sa sarafima i kvakicama :)
v4o678.jpg

2l7vd3.jpg
 
Super Moderator
RE: SEAT LEON cupra4 TDI > nova vozilica

Jel originalna ova plastika? Joj problem je vazda sa tim crijevima a tesko je skuziti koje ne valja i gdje zeza. Barem kod mene na mercedesu nisu mogli skontat sta je a sve rastavili dok nisam auto dao majstoru koji ima vise iskustva s tim pa zna hajmo reci ''napamet'' sta ga zeza
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top