S40, A4, Bora, Octavia

S40, A4, Bora, Octavia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Audi TDI 1.9 motor rula
Umjesto bore radije uzmi passata
Skodu ja ti ne bi preporucio
Volvo upitan ne znam meni bolji audi:icon_smile:
 
Član
Oj, trpate tog Passata od pocetka, ne uklapa mi se u kalkulaciju nikako kad je skuplji u prosjeku od ovih ostalih...
 

MTR

Član
u volva je sigurnost , nije za ukrast interesantan , a u Audiju je lova uvjek , al moras na prozoru nocavat ;)
 
Početnik
ma kakav passat,i pusti te price o odrzavanju sto ti pricaju vw-ovci, skuplji za odrzavat i slicno,oni su navikli mjesecno mjenjat dijelove na autima po nesto povoljnijim cijenama zza koje ja ne bi ni rekao da su povoljniji,ali oni ih zovu povoljnijim...

definitivno ,od ovog izbora uzeo bi Volva,ako ne Volva onda Audi,Boru bi iskljucio prije nego octavio jer mi se to auto ne svidja nikako,Octavija mi kako tako ima ljepsu liniju i nezale se ljudi na nju sto se tice kvarova,
 
ono sto trebas uraditi je probati, svaki od navedenih auta, vidjeti jeli to ono sto treba, a uostalom kupi auto koje je bolje ocuvano i servisirano, nebitno koji od ovih navedenih, jer mozes uzeti npr. Audija A4, koji je vjerovatno najpouzadaniji od svih, a da imas problema sa njim, zato gledaj da nije udarano, da nije previse preslo i da mu nije dusa izvucena;)
 
Član
kir.ba je napisao(la):
Sad sam jos vise zbunjen :icon_question: hehe, borba je izmedju Volva i Audia uglavnom :icon_rolleyes:, Bora cuci negdje sa strane, a Octavia je otpala definitivno :lol:

Audi i ne razmisljaj vise ;)
 
Član
uuuuuuhhhhh dobra diskusija, da se pridružim :))
haj da se baziramo samo na audi i volvo,
kupi volvo ako nisi gadljiv, zaboravi sve priče održavanje, potrošnja i td buraz samo ga pogledaj, pa taj auto ni na šta ne liči, ko da se dizajner dvoumio šta da napravi, totalno nedefinisan i ne može se ni po čemu porediti sa audijem, ma to nije ista klasa uopšte, audi, merc i bmw su klasa za sebe, tako da ako se čisto pitaš koji je auto bolji 100% audi, u potpunosti se slažem sa Lexillium-om, u poređenju sa audijem to je obična štokrlja u svakom segmentu, nekome je to dobar auto, ali taj onda definitivno nije vozio audi...
da taj volvo išta valja pa valjda bi ih bilo više u gradu, nisu skupi što ih nema...
a ako hoćeš i održavanja da se dotaknemo, ima moj drug tog volva S40 1.6 benzin, troši 12 litara i td ali jedan drugi problem je kad ga je udario, prednja karambolka 900 KM nova, a nema je nigdje na otpadu da uzmeš neku polovnu ili nešto, na kraju kad ga je napravio prodaje ga ima godina, neće ga niko, a audija možeš prodati kad hoćeš, znači i ako ti se ne svidi imaš drugu šansu...
da ne serem puno, moj prijedlog je Audi 1.8 T taj motor ti je najbolji što se tiče benzinaca i obično je taj auto jako dobro opremljen, ali opet sve je do ukusa, do tebe.
 

BiT

Član
Lexillium je napisao(la):
BiT je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

O kakvoj crnoj stokrlji ti pricas, koje je tvoje licno auto ako ti je Volvo stokrlja?:icon_question:
A kako je on to skuplji za odrzavanje? Koje su cijene lafeta za Audi ili cijena velikog servisa, sa zupcastim, spanerima, rolerima, itd.? Ovo pitam ozbiljno jer me zanima.

Moj lično auto pošto imam dva su Golf 5 2006 godina i Audi 4 2008 godina.Redovan servis koji radim na njima u ovlaštenim servisima nikada me nije izašao više od 320-350 KM(zamjena ulja i svih filtera).Za isti taj Volvo S40 koji sam naveo taj redovan servis + zamjena disk pločica i čini mi se diskova,ne znam sad na pamet dok ne bih u firmi vidio fakturu koju su poslali iz ovlaštenog servisa čini mi se izašao je približno nekih 2000 KM !

A to kažem da je štokrlja,zato što je totalno neudoban.To je moje lično mišljenje na osnovu iskustva koje imam vozeći dotično auto.U firmi takođe imam i Ford Fiestu 2007 godina i vjerovao ti meni,da čak i kad idem na dalje putovanje uvjek radije uzmem Forda nego tog Volva...Znači Volvo S40-0 bodova(S60 i S80 su sasvim druga priča i za svakog respecta)

Potrošnja tog istog Volva je oko nekih 11-12 L gradske vožnje,što je previše za to auto.Unutrašnjost kao da je tesar im'o posla,pa onda na osnovu tesarovog kalupa izlili komandnu tablu sa svim ostalim...Auto ne može stati na crtu ni sa jednim TDI 1.9 motorom tako da je to po meni čisti promašaj.

O dizelu Volvu S40 ne mogu ništa pisati jer nemam iskustva nikakvog.Ove navedene činjenice se odnose isključivo na motor benzin 1.8!

Bilo bi tu dosta toga još za reći ali to je to za sad...

Nadam se da sam zadovoljio tvoju znatiželju...:icon_smile:

Hvala na info.:)
A za taj servis su te dobro osisali. Ja imam malo stariji Volvo(95' god) medjutim sa motorom koji se i danas proizvodi, i veliki servis sa svim original spanerima, rolerima i filterima me izasao oko 600 KM djelovi i plus ruke oko 200. Tako da mi to nije nikako dobra cijena za diskove i plocice.

To za udobnost ne znam sta da kazem, jer nisam se vozio u tom Volvu, ali jesam u mnogim i znam da im je to veliki plus.
A vozio sam i vozio se puno u Audi A4 i nije nista posebno udoban.
U unutrasnjosti je sigurno bolji Audi, ali nije Volvo uopste toliko los, ali ukusi su razliciti.
Sto se tice motora, nek ne razmislja o 1,6 i 1,8 jer mu je puno bolja opcija 2,0. Isto trosi, ali puno bolje ide.;)
I gledaj da ti Volvac bude restajling(2001 god).

U svakom slucaju ti uzmi auto koje je najbolje ocuvano, a ja mislim da ces najprije naci Volvo. Jer kod nas se najvise voze njemci i svi su presli Boga oca kilometara i samo auto zna sta je sve proslo.:lol:
Naravno uzmi u obzir da ces Audija mnogo lakse posle prodati nego Volva, znas i sam kako je to kod nas.
I mogao si nam reci koja je max kubikaza i dolazi li u obzir turbo?;)
 
Član
Sto se tice kubikaze nebih iso preko 2.0 jeb valja to registrovat ;)
a sto se tice Turba, nemam poima, nisam nikad imo auto sa turbom, pa i neznam bas puno o tome...
 
Član
Audi A4 13 godina je kod mene uzet sa 1000km pređenih udobnost solidna potrošnja oko 5 litara redovno održavan za 13 godina nista sem servisa održavanje jeftino u odnosu na Volva sudeći prema ovome sto pišete ovde...Volvo sigurno ima svojih prednosti ali nije neka velika razlika u odnosu na audi a mislim da ti je za nase uslove isplatnije i za odrzavanje bolje i jeftinije audi uzeti.
 
Joj sto ima gluposti i preseravanje u ovoj temi u pm.

De care nemoj se svega ti orijentirat po onome sto se prica ovdje,svako svog konja hvali,a neki toliko seru da stavljaju Ocatviju prije Volva,e jbg.Ja ti nikako ne mrem pomoc,jer sam mladi vozac,neiskusan po pitanju vlasnistva nad bilo koim auto ovdje,ali poznajem ovaj forum i clanove istog i samo cu ti reci da se ne obaziras puno sta se ovjde prica,osim na par razuminih ljudi i nj komentara.
Nego fino povedi nekog majstora sa sobom i dobro razgledajte primjerke i uzmi onog najocuvanijeg,a kao neki orijentir radije guglaj malo testove,siguran sam da ima bruka testova ne netu ;)

Sretno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top