S40, A4, Bora, Octavia

S40, A4, Bora, Octavia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ado_89 je napisao(la):
Volvo. Sto se tice odrzavanja (na audiju ces promijeniti tri lafeta dok na volvu jedan). tako da racunica je ista. a volvo i audi nebo i zemlja. zato moj izbor je volvo

slazem se da su nebo i zemlja ali u korist Audia
 
kir.ba je napisao(la):
@olensoner kojeg ti Volva imas i posto vidim da si iz Sarajeva kod koga odrzavas auto?

imam S80, a auto odrzavam kod Jakare (Ishak) u Podlugovima kada se sidje sa auto-puta nekih 300m ogroman servis ima i uvijek bude bar 20 auta ispred, on mi je i rodjak, ali ne odrzavam zbog toga asto mi je rodjak vec sto je odlican majstor, a nije specijaliziran za Volvo vec popravlja sva moguca auta... a ima jos par ljudi kod kojih se moze odrzavati, imas Zvonku, na Grbavici, on radi Volvo jos od sredine 80-ih, on je odmah blizu Šandora, a takodjer da znas Šandor ti ima skoro sve mehanicke dijelove za Volvo, ako nema naruci...A najbolji majstor ti je Almir Didovic, covjek zna Volvo kao niko, sve moguce oko Volva zna, cak je pobjedio na takmicenju Volvo servisera u Austriji, on radi u F-Autocentru, tamo imas jos ljudi koji su dobri majstori za Volvo, cijena je malo jaca ali ipak to je ovlasteni servis, ali jeftiniji ovlasteni nego kod Audija, a pogotovo npr. BMW-a... Ima jos dosta ljudi koji rade Volvo van Sarajeva;)
 

BiT

Član
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

O kakvoj crnoj stokrlji ti pricas, koje je tvoje licno auto ako ti je Volvo stokrlja?:icon_question:
A kako je on to skuplji za odrzavanje? Koje su cijene lafeta za Audi ili cijena velikog servisa, sa zupcastim, spanerima, rolerima, itd.? Ovo pitam ozbiljno jer me zanima.
 
Član
Evo malo sam po internetu gledo u vezi Volva S40, i naso sam da su za Volvo pravili motore Mistubishi i Renault. Po ovoj vasoj prici bi trebali Renault-ovi motori biti bolji od Mistubishi-ja, ali neznam ko je koji motor pravio i kako prepoznati.
 

MTR

Član
olensoner je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

nije auto ocajan vec taj motor, S40 treba uzeti ili 1.9D ili Volvo T4 motor, ostali su Mistubishi, puno trose i prilicno su tromi... I ne znam odkud svima ta prica Volvo skuplji za odrzavanje, jeste li ikada imali Volva???

S40 oli ti Volvo u tom modelu je imao svoje motore 1,8 ,2,0 , 2,0T i T4 , sa mitsubishijem je radio samo 1,8 GDI , od Renaulta je dobivao 1,6 , 1,9D te mjenjace isto od Renoa za 1,6 , 1,8 , i 1,9 dizele ( podgledajte raspored seme za rikverc )
Ocajni motori od S40 su 1.6 , 1.8 pa cak i 2.0 prije restajlinga .
Ekstra motori 2.0T , T4 vec malo vise trosi , a 1,9d je optimala , dobro ide malo trosi.
Bora-nako , Octavia-sepet sa gepekom , A4 - samo kao TDI top.

Sto se tice majstora , Zvonko je dobar , Almir Didovic je sad dobar ekstra, kad je tek dosao nije znao upalit Vadisa ( ne podcjenjujem , jbg napreduje se , radi covjek Volva vec 6-7 godina )

A svi nabrojani auti nisu skupi za odrzavanje , ukoliko preteknete kvar jeftino je , a ako docekate havariju e to onda kosta , svi su oni tu negdje sad je samo stvar ukusa,potreba i mogucnosti , volim Volva ali u ovom slucaju ja bi A4 ;)
 
nisam znao to za Almira, on je poceo kod Talica jelde?
sad je dobar majstor, znaci uznapredovao je i to dobro...
 
Član
BiT je napisao(la):
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

O kakvoj crnoj stokrlji ti pricas, koje je tvoje licno auto ako ti je Volvo stokrlja?:icon_question:
A kako je on to skuplji za odrzavanje? Koje su cijene lafeta za Audi ili cijena velikog servisa, sa zupcastim, spanerima, rolerima, itd.? Ovo pitam ozbiljno jer me zanima.

Moj lično auto pošto imam dva su Golf 5 2006 godina i Audi 4 2008 godina.Redovan servis koji radim na njima u ovlaštenim servisima nikada me nije izašao više od 320-350 KM(zamjena ulja i svih filtera).Za isti taj Volvo S40 koji sam naveo taj redovan servis + zamjena disk pločica i čini mi se diskova,ne znam sad na pamet dok ne bih u firmi vidio fakturu koju su poslali iz ovlaštenog servisa čini mi se izašao je približno nekih 2000 KM !

A to kažem da je štokrlja,zato što je totalno neudoban.To je moje lično mišljenje na osnovu iskustva koje imam vozeći dotično auto.U firmi takođe imam i Ford Fiestu 2007 godina i vjerovao ti meni,da čak i kad idem na dalje putovanje uvjek radije uzmem Forda nego tog Volva...Znači Volvo S40-0 bodova(S60 i S80 su sasvim druga priča i za svakog respecta)

Potrošnja tog istog Volva je oko nekih 11-12 L gradske vožnje,što je previše za to auto.Unutrašnjost kao da je tesar im'o posla,pa onda na osnovu tesarovog kalupa izlili komandnu tablu sa svim ostalim...Auto ne može stati na crtu ni sa jednim TDI 1.9 motorom tako da je to po meni čisti promašaj.

O dizelu Volvu S40 ne mogu ništa pisati jer nemam iskustva nikakvog.Ove navedene činjenice se odnose isključivo na motor benzin 1.8!

Bilo bi tu dosta toga još za reći ali to je to za sad...

Nadam se da sam zadovoljio tvoju znatiželju...:icon_smile:
 
2000KM!? kako!?
pa veliki servis za S80, znaci 2 zubcasta, 3 spanera, vodena pumpa, filter ulja i filter zraka, sve 1100KM u ovlastenom servisu F-AC...
 
Član
cuj 2000,il te neko zestoko zakinuo il su ti mijenjali jos dijelova osim onih koje spadaju u servis
 

MTR

Član
i meni je nemoguce da je tolika cijena , nema sanse , to je stari model , nije novi ne moze bit toliko .
Ole koji je kod tebe i gdje si kupio?
 
Član
Sad sam jos vise zbunjen :icon_question: hehe, borba je izmedju Volva i Audia uglavnom :icon_rolleyes:, Bora cuci negdje sa strane, a Octavia je otpala definitivno :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top