S40, A4, Bora, Octavia

S40, A4, Bora, Octavia

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pravo sam se nalozio da kupim auto, pogotovo kako su cijene pale. Suzio sam izbor na ova 4 auta:

- Volvo S40
- Audi A4
- VW Bora
- Skoda Octavia

Eh sad, znaci najvise bih volio S40 pa onda ostale redom. Godista od 1998 - 2001, benzinci, do 12.000KM. Ako je neko imao skustva sa nekim od ovih auta da mi da neki savjet, oko kupovine, cijeni odrzavanja i tako...
 
Član
Od ovog sto si stavio moj izbor bi bio audi...volvo je takodje dobar al mislim da je malo skuplji za odrzavanja mada to su kvalitetna i izdrzljiva auta neces imat nekih vecih problema s njima...volvo bi mi def bio drugi izbor..skodu nebi dzaba a bora mi nije nesto izgledom mada je najjeftinija za odrzavanja...prije bi passata sebi uzeo ako bi vec morao birati izmedju njega i bore...
 
Član
volvo il audi;)
a nema bas puno audija za te pare,skupi su pravo;)
naravno ako mislis na a4,trica bi se mogla naci
 
Član
Moj izbor je S40.jest malo skuplje odrzavanje kao sto je @nodias rekao.
A jos si i rekao da ti se Volvo navise i svidza.;)
 
Volvo!!!
a da je skuplje odrzavanje od npr. Audija, Mercedesa i sl. nije, imam Volva tako da znam, dijelova imas i van ovlastenih sevisa, nije nikakav problem naci, a uostalom kad kupis dobar primjerak, ocuvan nece tu biti problema nikakvih;)
 
Član
tezak izbor moram priznat al kad bi se ja pitao bora pa audi

bora se moze sredit za najmanje pare i odrzavat a uvjek sam je nesto gotivio, ne znam sto
 
Član
Volvo. Sto se tice odrzavanja (na audiju ces promijeniti tri lafeta dok na volvu jedan). tako da racunica je ista. a volvo i audi nebo i zemlja. zato moj izbor je volvo
 
Član
Moram vam priznat da sam oduvjek htjeo da imam Volva, neznam nesto mi se svidja, a sad kad sam cuo vase odgovore jos mi se vise svidja ;)
 
Član
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...
 

MTR

Član
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

:icon_question::icon_question::icon_question:
 
Član
ado_89 je napisao(la):
Volvo. Sto se tice odrzavanja (na audiju ces promijeniti tri lafeta dok na volvu jedan). tako da racunica je ista. a volvo i audi nebo i zemlja. zato moj izbor je volvo

Mnogo se ti razumiješ vidim ja... Super.
 
Lexillium je napisao(la):
A moj bi ti opet odgovor bio uzmi bilo šta od ostala 3 samo nemoj Volva.Auto isto kao da na drvenoj štokrlji sjediš.Motor 1.8 troši kišu a ne ide haman nikako.Unutra ...preružan ali to je već stvar ukusa.Skuplji za održavanje itd,itd...

Ovo ti govorim iz iskustva pošto imam u firmi Volvo S40 2001 god,16000 prešao.Znači haman se razradio motor.Ali auto je jednostavno očajan...

nije auto ocajan vec taj motor, S40 treba uzeti ili 1.9D ili Volvo T4 motor, ostali su Mistubishi, puno trose i prilicno su tromi... I ne znam odkud svima ta prica Volvo skuplji za odrzavanje, jeste li ikada imali Volva???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top