Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

Član
Astra je napisao(la):
sjedio sam u octaviji novoj, taj auto je 3 svjetlosne godine unazad po kvaliteti u odnosu na golfa 5, passat-a nebi ni da komentarisem, vozio sam novi a3 ciji je interijer 20 puta kvalitetniji od golfa 6, opcenito osjecaj i dojam u voznji je bolji 30 puta, osjeti se kvalitet...tako da sve ima svoju cijenu, nije to dzaba... u skodi otpadnu vrata, volan, mjenjac, nakon 100 milja, u vw-u nakon 170, u audiu nakon 250, tako to ide...

cuj otpadnu vrata ne mogu da vjerujem :icon_eek::icon_question:
 
Član
Astra je napisao(la):
sjedio sam u octaviji novoj, taj auto je 3 svjetlosne godine unazad po kvaliteti u odnosu na golfa 5, passat-a nebi ni da komentarisem, vozio sam novi a3 ciji je interijer 20 puta kvalitetniji od golfa 6, opcenito osjecaj i dojam u voznji je bolji 30 puta, osjeti se kvalitet...tako da sve ima svoju cijenu, nije to dzaba... u skodi otpadnu vrata, volan, mjenjac, nakon 100 milja, u vw-u nakon 170, u audiu nakon 250, tako to ide...

ma daj nova octavija FL tri svj.godine iza petice ma nemoj se bolan provaljivat,pa svima je opste poznata stvar da nepostoje neudobnija auta od Golfova pa i PEZEJAC je udobniji od 5 a o enterijeru da i nepricamo.
:lol::lol::lol::lol:
 
Član
cuj otpadnu vrata... pa meni su onda trebala vec dva puta otpast, mjenjac i to trebao isto toliko puta mjenjat, volan :icon_eek: a nisam sto ti je kvalitet :D :D :lol: vise odu steke, "istrose se, izlizu kod golfa nego kod o2... a udobnost u golfu, jedino dobar za kamenac, slicno je i u octaviji, nisu to auta koja se odlikuju nekom udobnoscu...
 
Član
neznam koji ***** je ovim ljudima koji pizde za wv,svako ima pravo na svoj izbor i licno misljenje ali brate nemojte srat sve druge marke osim wv,pa da nije bilo Golfa 2 i ratnog stanja gdje se pokazala njegova izdrzljivost ni blizu nebi bilo wv-ova na nasim cestama.:icon_mad::icon_mad:
 
Član
elvis_h je napisao(la):
Astra je napisao(la):
sjedio sam u octaviji novoj, taj auto je 3 svjetlosne godine unazad po kvaliteti u odnosu na golfa 5, passat-a nebi ni da komentarisem, vozio sam novi a3 ciji je interijer 20 puta kvalitetniji od golfa 6, opcenito osjecaj i dojam u voznji je bolji 30 puta, osjeti se kvalitet...tako da sve ima svoju cijenu, nije to dzaba... u skodi otpadnu vrata, volan, mjenjac, nakon 100 milja, u vw-u nakon 170, u audiu nakon 250, tako to ide...

ma daj nova octavija FL tri svj.godine iza petice ma nemoj se bolan provaljivat,pa svima je opste poznata stvar da nepostoje neudobnija auta od Golfova pa i PEZEJAC je udobniji od 5 a o enterijeru da i nepricamo.
:lol::lol::lol::lol:

I ti sad ideš u drugu krajnost osporavajući nerealnu tezu još nerealnijom...neke škode su takođe urađene na platformi golfa i imaju dosta zajedničkih djelova...mora postojati neki razlog zašto je nešto jeftinije a zašto nešto skuplje...tepriče isto ne mogu proći jer u tom slučaju bi vw sam sebi pravio konkurenciju i svjesno se uništavao...
 
elvis_h je napisao(la):
ma daj nova octavija FL tri svj.godine iza petice ma nemoj se bolan provaljivat,pa svima je opste poznata stvar da nepostoje neudobnija auta od Golfova pa i PEZEJAC je udobniji od 5 a o enterijeru da i nepricamo.
:lol::lol::lol::lol:

dozovi se nije ti dobro ;)

slazem se s Astrom povodom teme skoda - VW

:icon_exclaim:

covjek je pitao isplatili se uzeti...hmm ja drugacije razmisljam ja prvenstveno za skodu nikad ne bi dao te pare, pale su cijene auta mozes birat sta ces uzet za toliko novca, ako je tebi bitnije trenutno stanje auta od onog sto vozis uzmi novu daciu hahahaha ipak je to novo :D
 
Početnik
dijelovi u Skoda i VW nisu slicni vec isti

Octavia A4 = Golf mk4
Octavia A5 = Golf mk5

zato su nize cijene kao sto je netko i napisao, jer se koristi starija tehnologija. ali to ne znaci da je losa. A4 Octavia je dijelovima i motorom kao G4. pa recimo da sada nabavite novi G4, zar je to tako lose? po meni Octavije imaju ljepsu vanjsku liniju nego Golf

nisam citao temu bas pa ne znam jeli rijec o A4 ili A5 modelu i kojem tocno

samo cu napomenuti da motori 1.9 TDI sa bosch-pumpom su najbolji koji se moze imati ukoliko se gleda potrosnja, trajnost motora, odrzavanje, vozljivost (uz remap to postaje predobro). zamjerka ide na EGR ventil ali i to se da rijesiti ;)
ukoliko se taj motor pravilno odrzaje i vozi nepoderiv je
 
Član
HONEY je napisao(la):
dijelovi u Skoda i VW nisu slicni vec isti

Octavia A4 = Golf mk4
Octavia A5 = Golf mk5

zato su nize cijene kao sto je netko i napisao, jer se koristi starija tehnologija. ali to ne znaci da je losa. A4 Octavia je dijelovima i motorom kao G4. pa recimo da sada nabavite novi G4, zar je to tako lose? po meni Octavije imaju ljepsu vanjsku liniju nego Golf

nisam citao temu bas pa ne znam jeli rijec o A4 ili A5 modelu i kojem tocno

samo cu napomenuti da motori 1.9 TDI sa bosch-pumpom su najbolji koji se moze imati ukoliko se gleda potrosnja, trajnost motora, odrzavanje, vozljivost (uz remap to postaje predobro). zamjerka ide na EGR ventil ali i to se da rijesiti ;)
ukoliko se taj motor pravilno odrzaje i vozi nepoderiv je

Potpis to sam ja čitavo vrijeme pokušao objasniti...kažu tvrd golf ovo ono a hvale to isto u škodi samo novijoj...
 
Samo da rezimiramo. Skoda i udobnost = 0, isto kao i Golfovi, Jette, Passati.... Tu udobnosti kada se sjedi nema nikakve. Reno 5ica ima udobnija sjedista od njih. Citroen napravi udobno sjediste a tvrd ovjes, pa opet lezi. Izgleda da to nece nikada nauciti.
 
technoGeek je napisao(la):
Samo da rezimiramo. Skoda i udobnost = 0, isto kao i Golfovi, Jette, Passati.... Tu udobnosti kada se sjedi nema nikakve. Reno 5ica ima udobnija sjedista od njih. Citroen napravi udobno sjediste a tvrd ovjes, pa opet lezi. Izgleda da to nece nikada nauciti.

ja ne znam sta je vama ljudi, konkretno ti kakve nebuloze pricas da sjediste iz reno 5ice bolje nego u golfu jesi lud ti, moje sjediste iz golfa 5 vrijedi ko ta reno 5ica citava...drug zovni me kad dodjes u sarajevo da ti pokazem sportline sjediste iz mog auta s airbegom i grijacima dupeta i da sjedes malo i da ne lupetas vise...sry na offu
 
Početnik
Astra je napisao(la):
sjedio sam u octaviji novoj, taj auto je 3 svjetlosne godine unazad po kvaliteti u odnosu na golfa 5, passat-a nebi ni da komentarisem, vozio sam novi a3 ciji je interijer 20 puta kvalitetniji od golfa 6, opcenito osjecaj i dojam u voznji je bolji 30 puta, osjeti se kvalitet...tako da sve ima svoju cijenu, nije to dzaba... u skodi otpadnu vrata, volan, mjenjac, nakon 100 milja, u vw-u nakon 170, u audiu nakon 250, tako to ide...

pa o tome pricam, stari neki dan vozio skodu superb staru 2 godine, zbog toga u servis...
 
Član
c0d14c je napisao(la):
a na koju ti cobru mislis ? daljinski ili ?

Ona nova sa karticom , sto radi na frek ili kako vec a otkljucava se i zakljucava sa orginalnog kljuca .

I da malo napisem na temu , za ovo skoda iza VW-a 3 svjetlosne godine hahahahahahahahahah.

Kao sto repo rece , isti dijelovi isto sve samo znak skode jbg , ko hoce da plati VW znak nek placa, meni je licno Oktavija super auto i nisam cuo da ima problema (iako je 3 svjetlosne godine iza GOLFA :$)
 
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
Samo da rezimiramo. Skoda i udobnost = 0, isto kao i Golfovi, Jette, Passati.... Tu udobnosti kada se sjedi nema nikakve. Reno 5ica ima udobnija sjedista od njih. Citroen napravi udobno sjediste a tvrd ovjes, pa opet lezi. Izgleda da to nece nikada nauciti.

ja ne znam sta je vama ljudi, konkretno ti kakve nebuloze pricas da sjediste iz reno 5ice bolje nego u golfu jesi lud ti, moje sjediste iz golfa 5 vrijedi ko ta reno 5ica citava...drug zovni me kad dodjes u sarajevo da ti pokazem sportline sjediste iz mog auta s airbegom i grijacima dupeta i da sjedes malo i da ne lupetas vise...sry na offu

Da citas malo bolje, vidio bi da ne pricam o zracnim jastucima i ostalim glupostima. Pricam o udobnosti sjedista koje je od Golfa keca ostalo na nuli. Gdje jos ima da je sjediste u najjeftinijem Golfu 6tici tvrdo ko kamen ? Zar to ne bi trebalo biti porodicno auto ? Gdje ce se prevoziti i stari i mladi. Da je ta sportline oprema mozda bih i razumio sto je tvrdo, ali na VW grupaciji za udobnije sjediste nisu culi izgleda, mozda jer i oni projektuju auta na kamenu. Za Audi necu da govorim jer ne znam, ali nisu ni oni daleko iza njih sudeci po A4ki iz 2002 koju sam imao priliku voziti.
 
ono u skodi sto je isto kao u vw-u su: motor, ovjes i jos po nesto,
a enterijer fuj, kvalitet boze sacuvaj, zavrsna obrada instrument table i ostalog 3 godine
kasni za vw-om, zbog toga je skoda i dosta jeftinije vozilo od vw-a,
kome siva kontolna tabla i te neke sitnice nisu presudne pri kupovini, ja bi mu savjetovao da
kupi skodu, rodjak mi ima oktaviu tour oko 100 konja tdi ili cak 90, solidna je, dobro izolovana,
meni djeluje kao solidno auto.
 
Član
Svakakvih gluposti se ima pročitati u ovoj temi. U obitelji imamo škoda, vw-a, peugeota, opela... Škoda kaska u pogledu kvalitete materijala i završnoj obradi. Fabija mk1 ima lošiju kvalitetu materijala od golfa 2. Ona siva plastika je fuj. Plastični djelići otpadaju, ne mogu se nikako obrisati ni najskupljim sredstvima za čišćenje! Kome te stvari nisu toliko bitne, škoda je odličan auto. Koristi provjerenu mehaniku, ima pristojan izgled, povoljnu cijenu. Sigurno nudi više za manje novca od cijele vw grupacije.
 
Top