Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

Pitanje u vezi Škoda Octavia 1.9 TDI

Član
Ja mislim da vrijedi oko 18000 Km. Ja sam prije ove imao istu Octaviu A5, ali je bila iz Ceske, nije sklapana u ASI, 2006 godiste, 1.9 TDI, elegance oprema, placena oko 46 000 KM tada, jer je bila i carina. prodao sam je 2008 godine sa oko 70.000 kilometara na satu za 28.000 KM, ali opet, sad je drugacije vrijeme, sad manje vrijede! Ova sto ti hoces jos ima i bolju opremu od moje bivse... Poz

i jos nesto,taj auto ako je odrzavan i vozen kako treba, moze preci jos 300.000, a uzmi u obzir da trosi od 4 do 6 litara...
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
nek prica ko sta hoce al prije ce se skoda prodat nego taj pezo ;)

Al' zato 407 ima u serijskoj opremi što Škoda nema ni u "eleganci" paketu.:cool:
PS. 206 ima jaču serijsku opremu od pola Škoda na putu.;)

Plaćaš samo ime, a ono te vraća u prošli milenijum sa opremom.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
nek prica ko sta hoce al prije ce se skoda prodat nego taj pezo ;)

Al' zato 407 ima u serijskoj opremi što Škoda nema ni u "eleganci" paketu.:cool:
PS. 206 ima jaču serijsku opremu od pola Škoda na putu.;)

Plaćaš samo ime, a ono te vraća u prošli milenijum sa opremom.

Ne bih rekao da je baš tako sigurno da ćeš naći veći broj vag-a sa lošijom opremom ali i da su pežo bajka po tom pitanju to je možda bilo prije 10 i više godina...imam 3 druga 307 voze oprema solidna ko u mene u golfu znači ništa posebno...vozio sam se u još par 307 ista priča dok ima jedna ima opreme ko u priči a isto tako i ovde na forumu ima golfova sa extra opremom...više manje to je danas realtivno ali ljudi povezuju to sa prošlošću vw-a još uvijek...što se tiče poređenja škode i 407 to je kao da porediš stariji model pasata ili A4 sa 407 a to onda nije realno poređenje i automatski ova cijena od 19000 je sama po sebi previše...i s obzirom na navike našeg tržišta da je cijena vag-a visoka i po tom kriterijumu ova škoda ne vrijedi više od 15000...
 
Član
darko13 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
nek prica ko sta hoce al prije ce se skoda prodat nego taj pezo ;)

Al' zato 407 ima u serijskoj opremi što Škoda nema ni u "eleganci" paketu.:cool:
PS. 206 ima jaču serijsku opremu od pola Škoda na putu.;)

Plaćaš samo ime, a ono te vraća u prošli milenijum sa opremom.

Ne bih rekao da je baš tako sigurno da ćeš naći veći broj vag-a sa lošijom opremom ali i da su pežo bajka po tom pitanju to je možda bilo prije 10 i više godina...imam 3 druga 307 voze oprema solidna ko u mene u golfu znači ništa posebno...vozio sam se u još par 307 ista priča dok ima jedna ima opreme ko u priči a isto tako i ovde na forumu ima golfova sa extra opremom...više manje to je danas realtivno ali ljudi povezuju to sa prošlošću vw-a još uvijek...što se tiče poređenja škode i 407 to je kao da porediš stariji model pasata ili A4 sa 407 a to onda nije realno poređenje i automatski ova cijena od 19000 je sama po sebi previše...i s obzirom na navike našeg tržišta da je cijena vag-a visoka i po tom kriterijumu ova škoda ne vrijedi više od 15000...

Na kraju se ipak razumijemo.;)
 
Član
Oggy je napisao(la):
ma superb, isti q....a sluzbeno jest, al vozi ga samo moj stari i direktor...presla tek koju hiljadu...
ma kako god, meni je SVAKA SKODA ljestvicu nize od bilo kojeg vw ili audi-a, kad je rijec o vag grupaciji...

na ovo moram reci NE SERI ako ti je sve to isto bgt okani se foruma veze ti nemas po tebi je sve nize osim audi a i vw eto ja imam pola 6 a radije bi octaviu ovu uzeo polovnu pa imal iko da nije opcinjen vw om i da moze reci konkretno covjeku auto ima fkt ekstra opremu doduse malo bi zbog kilometraze trebao trazit mozda hiljadu dvije manje ili da trazi da mu ugradi recimo cobru najnoviju oko 700km + reg
 
Početnik
c0d14c je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
ma superb, isti q....a sluzbeno jest, al vozi ga samo moj stari i direktor...presla tek koju hiljadu...
ma kako god, meni je SVAKA SKODA ljestvicu nize od bilo kojeg vw ili audi-a, kad je rijec o vag grupaciji...

na ovo moram reci NE SERI ako ti je sve to isto bgt okani se foruma veze ti nemas po tebi je sve nize osim audi a i vw eto ja imam pola 6 a radije bi octaviu ovu uzeo polovnu pa imal iko da nije opcinjen vw om i da moze reci konkretno covjeku auto ima fkt ekstra opremu doduse malo bi zbog kilometraze trebao trazit mozda hiljadu dvije manje ili da trazi da mu ugradi recimo cobru najnoviju oko 700km + reg

na ovo ti moram (cenzura) :D
boli me q, bolan, ja sebi uzeo mazdu i rahat...
 
Član
c0d14c je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
ma superb, isti q....a sluzbeno jest, al vozi ga samo moj stari i direktor...presla tek koju hiljadu...
ma kako god, meni je SVAKA SKODA ljestvicu nize od bilo kojeg vw ili audi-a, kad je rijec o vag grupaciji...

na ovo moram reci NE SERI ako ti je sve to isto bgt okani se foruma veze ti nemas po tebi je sve nize osim audi a i vw eto ja imam pola 6 a radije bi octaviu ovu uzeo polovnu pa imal iko da nije opcinjen vw om i da moze reci konkretno covjeku auto ima fkt ekstra opremu doduse malo bi zbog kilometraze trebao trazit mozda hiljadu dvije manje ili da trazi da mu ugradi recimo cobru najnoviju oko 700km + reg

Najnovija Cobra je 550sa ugradnjom u Komelu .

I mislim da mozes spustiti 1000km minimalno da je za te pare imash registrovanu i sa Cobrom .
 
Član
citajuci ove mnogobrojne komentare koji su beze,cinimi mi se da je tebi najbolje da sebi uzmes golfa 2 pa se brate navozaj ko cojk ;);)
 
Član
c0d14c je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
ma superb, isti q....a sluzbeno jest, al vozi ga samo moj stari i direktor...presla tek koju hiljadu...
ma kako god, meni je SVAKA SKODA ljestvicu nize od bilo kojeg vw ili audi-a, kad je rijec o vag grupaciji...

na ovo moram reci NE SERI ako ti je sve to isto bgt okani se foruma veze ti nemas po tebi je sve nize osim audi a i vw eto ja imam pola 6 a radije bi octaviu ovu uzeo polovnu pa imal iko da nije opcinjen vw om i da moze reci konkretno covjeku auto ima fkt ekstra opremu doduse malo bi zbog kilometraze trebao trazit mozda hiljadu dvije manje ili da trazi da mu ugradi recimo cobru najnoviju oko 700km + reg

potpis! Kako ljudi dzaba seru vw bolji od skode, a ono isto, identicno, cak skoda jeftinija!
 
Član
jedna od mnogobrojnih tema koja je otisla u ***** da prosti admin
ovo treba lock odmah...... usrali su i sefa i stanicu.....
 
Član
SašaCRX je napisao(la):
c0d14c je napisao(la):
Oggy je napisao(la):
ma superb, isti q....a sluzbeno jest, al vozi ga samo moj stari i direktor...presla tek koju hiljadu...
ma kako god, meni je SVAKA SKODA ljestvicu nize od bilo kojeg vw ili audi-a, kad je rijec o vag grupaciji...

na ovo moram reci NE SERI ako ti je sve to isto bgt okani se foruma veze ti nemas po tebi je sve nize osim audi a i vw eto ja imam pola 6 a radije bi octaviu ovu uzeo polovnu pa imal iko da nije opcinjen vw om i da moze reci konkretno covjeku auto ima fkt ekstra opremu doduse malo bi zbog kilometraze trebao trazit mozda hiljadu dvije manje ili da trazi da mu ugradi recimo cobru najnoviju oko 700km + reg

potpis! Kako ljudi dzaba seru vw bolji od skode, a ono isto, identicno, cak skoda jeftinija!

Identično sa starijim modelima...jel neko stvarno misli da su velike kompanije toliko glupe da same sebi u stomak skaču tj. da prave nelojalnu konkurenciju (pogotovo ako su u istom vlasništvu) zato u škodama i koriste starije tehlogije da ih mogu staviti u različit cjenovni rang...kakav bi smisao bio prodavati isto auto koje je drastično jeftinije samo zbog loga...Audi i VW su 90% isto auto, i škoda je 100% audi i VW ali ne aktuelnih nego starijih generacija...to je isto kao da neko poredi aktuelni model Dačije i Renoa i da je jedina razlika cijena i logo...Da i zastavini modeli su jednaki sa aktuelnim fiata....
 
Član
sjedio sam u octaviji novoj, taj auto je 3 svjetlosne godine unazad po kvaliteti u odnosu na golfa 5, passat-a nebi ni da komentarisem, vozio sam novi a3 ciji je interijer 20 puta kvalitetniji od golfa 6, opcenito osjecaj i dojam u voznji je bolji 30 puta, osjeti se kvalitet...tako da sve ima svoju cijenu, nije to dzaba... u skodi otpadnu vrata, volan, mjenjac, nakon 100 milja, u vw-u nakon 170, u audiu nakon 250, tako to ide...
 
Top