PIK fails

PIK fails

Član
B.M - Floyd je napisao(la):
A ljudi jebo te zivot . Pa sta je vama ? Ako ti se ne svidja pa ne moras ih ni stavljat na svoj auto brate dragi,trazi sebi druge . Sto moras da ih pljujes sada? Onaj kome se svidjaju i ko zeli te feluge na autu,dace 8.000e za njih,to je njegova stvar. Sto sve jedna tema mora zavrsiti raspravom i svadjom ? To je isto sto neko kupi patike od 500e jer mu se svidjaju, i onaj ko nadje slicne ili patike koje su isto tako lijepe za manje para . STVAR JE UKUSA !

a de mi rec kakva je razlika izmedju ovi RM i tih skupljih RS?:icon_question: meni izgledaju isto
 
BART je napisao(la):
B.M - Floyd je napisao(la):
A ljudi jebo te zivot . Pa sta je vama ? Ako ti se ne svidja pa ne moras ih ni stavljat na svoj auto brate dragi,trazi sebi druge . Sto moras da ih pljujes sada? Onaj kome se svidjaju i ko zeli te feluge na autu,dace 8.000e za njih,to je njegova stvar. Sto sve jedna tema mora zavrsiti raspravom i svadjom ? To je isto sto neko kupi patike od 500e jer mu se svidjaju, i onaj ko nadje slicne ili patike koje su isto tako lijepe za manje para . STVAR JE UKUSA !

a de mi rec kakva je razlika izmedju ovi RM i tih skupljih RS?:icon_question: meni izgledaju isto

Kopiracu odg jednog clana foruma koji je odgovorio na razliku izmedju ove dvije felge:

RM dvodijelna, cep joj je u obliku kruga i ima rupice po sebi (RM je imao vise izvedbi tj serija, od kojih je najpoznatija RM 012 i 025, 012 je 6.5x15 et33 a 025 je 7.5x15 et22)

RS trodijelna, srce, unutrasnji dio i obruc se rastavljaju, RS se razlikuje od RMa i po sarafima, na RM je samo saraf, a na RS ima i matica sa unutrasnje strane, znaci da su "cvrsce"

ima ih dosta serija (pravile su se vecinom namjenski za neka "posebna" auta, tipa model 185 bio je pravljen za bmw m3 8x15 et3, 071 model je pravljen za neke limitirane serija bmwa i vwa i tako dalje..)
 
Da,RM su dvodjelne i pravile su se ja mislim samo 4x100 ali nisam bas siguran . Dok su RS trodjelne feluge. Eh sad,najlakse po meni ces ih razlikovati sto oko cepa RM feluge imas kao neke rupice,ne znam kako bih ti objasnio,a RS oko cepa imas kao mrezicu.

Mozda ti pomogne :


 
Član
BBS RS Engineering
Hochwertige, exclusive 3-teilige Rennsport-Felgen ovo i neukom dovoljno govori

Malo o BBS RS u dimenziji 16''
Dakle felga napravljena od kovanog aluminija nije ljevana kao vecina low cost monoblock felga a to joj daje veliku cvrstocu i malu tezinu.
Rubovi radjeni od legure aluminija i neznam tocno cega jos , zamjenske moguce kupiti od radinoxa i skoro pa su neunistivi,( cijena po 1 rubu 150+ eura) 4 unutarnja ruba ( cijena po komadu 250 eura ) jedna 16ka felga ima 34 šarafa ( 4 felge 136 šarafa i matica ) cijena zamjenskog sarafa 1 euro originalni od kirurskog celika su preko 3 eura komad da se naruce direkt iz BBS ( pomnozite sa 136 ) 4 tacne i gewinde ii po naski čepa ili poklopca tacna i gewinda polovna originalna 50+ eura nove zamjenske napravljene od malo osijeg materijala sa mekanom plastikom na navoju koja se zna ostetiti. 4 bbs emblema na felgama cijena od 15 do 30 eura po komadu zavisi od dizajna.
E sad samo ovo da zbrojite dodje se do VELIKE CIFRE a tu u cijenu jos nisu uracunata 4 srca felga koja se nemogu naruciti ni direkt iz BBS firme jedino naci polovne. A vec sam u jednoj temi pisao da srce ( raspon sarafa ) odredjuje cijenu i krug korisnika tj. automobila na koje se moze namontirati ta felga. Onda jos dalje sa raznim mogucim kombinacijama unutarnji rub- srce- vanjski rub dobije se bezbroj mogucnosti kombiniranja ET-a i prilagodbe odredjenom tipu vozila a samim time i cijena raste ili pada na trzistu ( NEMOZE biti ista cijena RS ici u dimenziji 8x16 sa malim rubom i et 11 i rasponom sarafa 5x120 ili 5x112 koje imaju dosjed na glavcinu sa mostovima ( ne puno srce ) i nemas mogucnosti za redrill i koristenje adaptera i ista dimenzija felge sa rubom od 2'' i et oko 30 koje mozes prepakovati na bilo koje vozilo na svijetu.
Zasto? pa zato sto ove prve sa malim et i malim rubom mozes prodati samo odredjenom kupcu sa strogo odredjenim autom a ove prilagodljive imas krug kupaca mnogo veci a samim time sto je god veca potraznja i cijena ide gore.
I jos nesto nemoze biti ista cijena za dimenziju 15-16-17 i nije ista cijena za sve modele , neki su se stancali u velikim serijama a neki samo na edition modele i za neke godisnjice i slicne prigode.
BBS RS ( i bilo koja trodijelna felga ) znaci da imas nesto sta moze biti 100% individualan plod vlastite maste i prilagodjeno vasem autu da bude u ''bobu'' na knap i prilagodljive raznim stilovima ''tuninga'' i sredjivanja automobila.
A da ne govorim da je ta felga KULT i statusni simbol u cijelom svijetu ne samo kod nas a procitao sam da je dosta ljudi reklo da nebi dalo 1500-2000 maraka za felge samo bi ih pitao jesu li kad otisi do trgovine da vide koliko kostaju borbet - brock i slicne felge u nekoj atraktivnoj dimenziji a kvaliteta im je u omjer brock- borbet ( necu spominjati neke lijeve marke i nedaj boze replice ) u odnosu na BBS program felga ( ne samo BBS RS kojim ima na desetke modela ne samo u ovom klasicnom dizajnu vec i RC, CH itd..)kao kod yuge i mercedesa a i cijene odgovaraju kvaliteti i visokom standardnu izrade.

Evo jedan video za ljubitelje amg 20'' od 500 e i slicnih esm ying yang i win đu felga pa se malo zapitajte
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BJeFB6SRslk&feature=related[/video]


Uvijek je nekome nesto skupo nesto povoljno i o tome nebi trebalo biti rasprave, ljudi vade aute iz jezera nakon 50 godina truljenja i cijene trulotinu vrecu eura a netko kupi daciju i konta da je najsretniji covjek na svijetu. Uvijek ce biti onih sta karaju ruzne ribe i pljuju manekenke da su zgoljave i odvratne samo zato sta ih nemogu imati i milijun primjera iz svakodnevnog zivota na slicnu temu.


Nebi bilo lose da admini ovo ne pobrisu jer korisno je da netko i procita a ne da uzima u usta materiju koju nije dovoljno zvakao..
Zat vodite ljubav ne rat i pametno razmisljajte :D
 
Član
trizex je napisao(la):

evo triza ima felge u jos mocnijoj i skupljoj dimenziji od vecine rs felga i da kaze cijenu koliko realno vrijede na trzistu ( nikad jos nijedne nisam vidio na prodaji ) pola foruma bi u komu palo vrijede mu vise od auta bar duplo :D
 

IKO

Član
volio bih ga vidit ko nebi htio imat bbs na autu? vecini ljudi citaj forumasa to je tiha patnja jer nemogu imat te felge pa onda seru po drugima,ne branim nikoga ali nemogu dopustit ismijavanje i slicne gluposti ljubomornih ljudi koji stavljaju update kad god prnu u autu,a vamo seru po drugima koji su ostvarili nesto sto oni mozda nece u zivotu;)
 
Početnik
Imao sam i ja RH 9jx14 koje sam platio 1100 KM, i u isto vrijeme sam mogao uzeti bbs za 600 km.. tako da ne lupetaj gluposti o nekakvoj ljubomori i o neostvarenim zeljama..
a i zao mi je onoga kome je jedna felga koju sebi ne moze priustiti nesto zbog cega ce zaliti citav zivot..
;)

BTW, bbs rm sam kupio za 140 KM, Funky prosao jos bolje, dao celicne 14ke za BBS RM 012... znaju ba i bosanci sta je felga, al nisu toliko naivni koliko raja iz Hrvatske pa da daju grdne pare i odvajaju od usta za je**nu felgu, nego bosanac ako je zeli, snaci ce se, nije glup da tebi da 1600 KM za te felge ;)

Ne bih ja dalje, znate moj stav vec ;)
 
Član
Iko je napisao(la):
volio bih ga vidit ko nebi htio imat bbs na autu? vecini ljudi citaj forumasa to je tiha patnja jer nemogu imat te felge pa onda seru po drugima,ne branim nikoga ali nemogu dopustit ismijavanje i slicne gluposti ljubomornih ljudi koji stavljaju update kad god prnu u autu,a vamo seru po drugima koji su ostvarili nesto sto oni mozda nece u zivotu;)

hoces da ti posaljem moju sliku pa da me vidis? :D
 
Član
I kad ne'ko normalan pročita ovu Vašu glupu raspravu, što da pomisli..... Neki bi dali 2000KM za BBS, a neki ne, i nevidim u čemu je problem, neznam koji qrc spamate temu
 
Član
Yellow je napisao(la):
I kad ne'ko normalan pročita ovu Vašu glupu raspravu, što da pomisli..... Neki bi dali 2000KM za BBS, a neki ne, i nevidim u čemu je problem, neznam koji qrc spamate temu

ne galami :icon_smile:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
trizex je napisao(la):

evo triza ima felge u jos mocnijoj i skupljoj dimenziji od vecine rs felga i da kaze cijenu koliko realno vrijede na trzistu ( nikad jos nijedne nisam vidio na prodaji ) pola foruma bi u komu palo vrijede mu vise od auta bar duplo :D

;) Tako nekako, da se ne lazemo :lol:

Ne kapiram poentu, svaka roba ima svog kupca, da se BBS inace prodaju po 200 km pa dzinn stavio odjednom 2000 onda jeste cirkus, al' cijena tog BBSa sam se nagledao strasnih, i sve se prodaju na kraju, kult, klasika, kolekcionarska roba, ti pojmovi dizu cijene u nebesa s razlogom ;)
 
trizex je napisao(la):
bmwscaner je napisao(la):
trizex je napisao(la):

evo triza ima felge u jos mocnijoj i skupljoj dimenziji od vecine rs felga i da kaze cijenu koliko realno vrijede na trzistu ( nikad jos nijedne nisam vidio na prodaji ) pola foruma bi u komu palo vrijede mu vise od auta bar duplo :D

;) Tako nekako, da se ne lazemo :lol:

Ne kapiram poentu, svaka roba ima svog kupca, da se BBS inace prodaju po 200 km pa dzinn stavio odjednom 2000 onda jeste cirkus, al' cijena tog BBSa sam se nagledao strasnih, i sve se prodaju na kraju, kult, klasika, kolekcionarska roba, ti pojmovi dizu cijene u nebesa s razlogom ;)

Mislio sam da na ovom forumu nema normalnih clanova;)
 
Top