OPEL Insignia Sport 2.0 CDTI

OPEL Insignia Sport 2.0 CDTI

Član
Naime problematika je bila sa montazom felgi:icon_confused:
Matica 22mm a rupa na felgama nesto sira od 28mm tako da standardna gedora ne moze uci jer je najuza 30.5mm.
Gedoru da odgovara nisam nasao pa sam kupio dvije kovane da se stanje na strugu. U medjuvremenu sam nasao druge matice sa glavom 21mm
http://www.ebay.de/itm/20-Radmuttern-Kegelmuttern-KE-60-M14-x-1-5-SW-21-Opel-Insignia-/261113133215?pt=DE_Autoteile&hash=item3ccb8e389f#ht_2272wt_1014

koje sa lakocom montiram sa standard gedorom...;)
15122012228.jpg

:cool:
 
Član
ja bi se rijesio tih felgi prodao il zamjenio naso tacan promjer i bio rahat..al opet dobro kad si uporan..;)
 
Član
Nije proizvodjac racunao na to da ce na autu biti kamionski sarafi...:D
Nije ovo bio nikakav problem samo sam ga ja bespotrebno zakomplikovao. Trebao sam odmah naci druge matice sa 1mm manjom slavom i gotovo;)
 
Član
dobre felge, samo kako kolege vec rekose. nego neki dan sam te se sjetio, vidio sam iste ovakve felge na fiat stilo, uzivo su jos ljepse nego na slikama, sasvim sigurno;)
 
Član
Sto se tice ovih slika gore i spustanja situacija je sledeca:
ovo je slikano tek sto sam izvukao dizalicu a nisam spustio rucnu niti pomjerao auto. Kad sam spustio rucnu spustila se za vise od 1,5cm. Zato ovako izgleda, kao da visi sa drveta:D
Razmak rub-guma je sledeci:
na 18kama je 5,3cm zadnja i 5,0cm prva
na 19kama je 5,0cm zadnja i 4,7cm prva
Obzirom da se na Sport rezimu auto spusta 1 cm mislim da nema potrebe za spustanjem. ;)

Sto se boje felgi tice ne bi da ih farbam jer cu ih mozda voziti samo dok gume valjaju pa prodati. A probacu nesto sa nekim folijama odraditi da vidim nesto interesantno da napravim a ako ne bude ok lako je odlijepiti foliju:cool:
 
Član
meni se svidjaju ovako crne sto mora biti uvjek sivo il neka luda boja..auto sa crnim felgicama izgleda agresivnije samo bi ja jos klijesta ofarbao u ludu boju i to je too..onda dolazi sve do izrazaja i foliju na prozore makar malo...;)
 
Član
soffa je napisao(la):
meni se svidjaju ovako crne sto mora biti uvjek sivo il neka luda boja..auto sa crnim felgicama izgleda agresivnije samo bi ja jos klijesta ofarbao u ludu boju i to je too..onda dolazi sve do izrazaja i foliju na prozore makar malo...;)


Ljepota je u ocima promatraca, ali da to uradi auto bi mu izgledalo ko mrtvacko. (moje misljenje)
 
Član
Sve je to OK, cijenim svacije misljenje ali mene najvise vuce da samo odradim nesto ovako
26012013278.jpg

26012013279.jpg

26012013280.jpg

Ne znam zasto ali me nekako privlaci i mislim da bi razbijalo monotoniju:icon_smile:
 

IGY

Član
da bi se monotonija razbila to stoji, ali inace meni na ovo auto ne idu ovi "trkaci" fazoni
 
Top