Oldschool limited

Oldschool limited

Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Opel Manta SR 1900 Irmscher

Jeste jedan od najljepših Opela , posebno u ovoj Irmscherovoj verziji , samo je cijena paprena za to vrijeme.
Mercedes 200 w115 je tada koštao oko 13.000DM...
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Fiat Abarth 595 SS

Fiat Abarth 595 SS (1964.-1970.)

Karl - Carlo - Abarth je bio austrijski vozač moto utrka i mehaničar koji je nakon jedne teže nezgode 1930. odustao od utrkivanja i posvetio se ,ne mehaničarskom, nego inženjerskom radu na vozilima. Radio je i vrhunske auspuhe za sportska vozila.
Nakon drugog svjetskog rata bio je unajmljen od strane talijanske marke trkaćih automobila - Cisitalia. To mu je bila prava odskočna daska jer je od tada surađivao i sa drugim trkaćim timovima vezano za mehaniku auta, sve dok ga Fiat nije uzeo pod ugovor i za svaku pobjedu kao premiju je dobio Fiat-ov model. Fiat-Abarth vozila su od tad pobjedili 7300 puta! Posred toga je i frizirao i serijske modele Fiata počevši od Fiata 500, koji se od 1957 do 1967 u različitim verzijama prodavao u milijunskim primjercima. 1971.je prodao tvrtku Fiat-u.
Umro je 1979.

Fiat 500 je bio talijansko narodno auto isto kao i VW Buba u njemačkoj, ali sa 2 cilindra i 500ccm imao je prilično nikakve performanse, po tome je više ličio na mali moped sa 4 točka nego auto.
Tada nastupa Abarth i nudi najprije 500 Sport ali sa standardnih 500ccm i 21.5 ks ni to nije bilo baš uvjerljivo.
Da bi postigao željeni rezultat cilindre je izbrusio na 595 ccm a snaga je porasla na 27ks, a konačna verzija je 595 SS i upravo o njemu je ovdje riječ.

Zahvaljujući oštrijoj bregastoj osovini, većoj kompresiji(10.5:1), poliranim kanalima, većem karteru, kovanim klipovima i velikom sportskom karburatoru razvijao je 32KS.
S tom snagom je postizao brzinu od 130km/h!
Međutim, SS (Super Sport) s cijenom od 5760 DM je koštao 30% više od normalnog Fiata 500 pa se nije baš proslavio po prodajnim rezultatima.
Ali pozitivna stvar je što je upravo ovaj model čista egzotika, i naći orginalni primjerak je skoro nemoguća misija... za kolekcionare posao iz snova... :icon_smile: ;)

abarth595a.jpg


abarth595b.jpg


abarth595c.jpg


595ssabarth.jpg


test:

 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Fiat Abarth 595 SS

32 KS :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ipak mi se svidja. Mozda je i ovo bio prvi hot hatch ali sa nazad smjestenim motorom.
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Fiat Abarth 595 SS

Lancia Delta Integrale vs BMW M3 vs VW Golf Rally vs Audi Quattro


Evo jednog novijeg testa (iz 2009.) ali sa tematikom koja potpuno odgovara ovoj temi, legendarne motorsport homologacijske pile, 3 iz rallya 1 iz DTM-a.
Kojeg bi odabrali pitanje je sad..... :icon_biggrin:

Možda se netko neće složiti sa izborom pobjednika ...a po meni svi su No 1... ;)

m3quattrorallyintegrale.jpg


m3quattrorallyintegrale.jpg


detaljan test ali ovaj put na engleskome.... :D

 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Fiat Abarth 595 SS

I love you so much right now!
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Fiat Abarth 595 SS

Ovdje se inače ljudi slažu samo sa svojim željema :) No who cares. Sve su to "pile" kakvih danas nema.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

golf najmanje privlačan, a Bmw na prvom mjestu.
 
Legend
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

svaki je prica za sebe , svaka cast za odlicne clanke druze ;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

Moglo bi se reci da je i zasluzeno ovdje Audi prvi, ipak ima najvecu karizmu zbog uvodjenja stalnog 4x4 u cestovne aute.

Ja bi Deltu najradje, to je vjerovatno i nostalgija za mojom bivsom :D

Jako zabavan auto za voznju i brz, posebno na nekoj brdskoj cesti :cool:
 
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

Meni je ovde BMW prvi nekako...Golf isto karina, rallye mi se nimalo ne svidja zbog ovih prosirenja. Jbga ne stoje mu nikako. Audi drugi, lancia treca i golf 4.
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

Extra su sve pile, ali brate lancia je na prvom mjestu. :icon_biggrin:
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

po meni Bmw na prvom mjestu najljepsi je
 
Član
RE: Oldschool - legende u limitiranim serijama

Porschefan je napisao(la):
BMW 850CSI (e31) (1992.-1996.)

ovakav stoji vec godinu dana [sa izbushenim gumama :D ] na parkingu na Grbavici, kada se kod Lorisove zgrade skrene prema Vilsonovom, na prvom semaforu ima trafika, a iza nje je taj parking ;)
 
Član
RE: Oldschool - legende u LIMITIRANIM serijama -> Delta Integrale vs M3 vs Golf Rally vs Audi Quattro

Golf se definitivno ne može upoređivat sa ostale 3 legende sa pedigreom , jer nit je uveo šta revolucionarno niti je ostavio kakav trag u automoto sportu.
 
Top