MOJ OCT

MOJ OCT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nemoj se ljutit sto ljudi vako kazu...svo vrijeme govoris kako su ti samo REKLI...pa evo vidi kolko ti ljudi ovdje GOVORI...bolje poslusaj...i idi strijeljaj one koji su ti podvalili pricu i pare ti uzeli...
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
sad tek procita da je covjek na turbinu od 90 KS izvukao 150 KS... e moj nurija koji si ti levat sto si dzaba mjenjao turbinu kad si mogao otici kod bakira pa da ti odvrne na jedno 250 KS.

Kakva glupost.Turbina od 90 KS nema promjenjivu geometriju,dizne su puno manje nego kod ostalih PD motora.Kad se turbina "zakuje" da duva koliko god moze nemoze se vise od 30 ks izvuci a raspala bi se turbina za 5 dana voznje.
Cip na power box moze ali je to totalno bezveze,jer se cipom sve moze nastimati.
TDi motor VAG su pravljeni u klasama:
90 ks i 110 ks sa bosh pumpom su ista klasa razlika "samo" u turbni
100 ks i 115 ks su ista klasa veca turbina i vece dizne nego na klasi
130 i 150 su ista klasa i imaju jos vece dizne i turbinu nasparam 100 i 115 ks
90 ks PD motor je klasa za sebe i ima malu turbinu koja nemoze preko +30 ks efektivno da radi

Bez druge turbine nisi mogao dobiti +60ks da si pun gepek boxova stavio...

Nije bas tacno da turbina od 90 KS motora nema promijenjivu geometriju. Moj Golf IV ALH TDI 90 KS ima upravo takvu turbinu. Postoje dvije verzije 90 KS TDI VAG motora sa VE pumpom, ovaj noviji s oznakom ALH ima varijabilnu geometriju garret turbine, a ovaj stariji drugi s oznakom AGR ima wastegate kkk turbinu bez var. geometrije lopatica. Osim toga razlikuju se i glave motora, drugacije su dizne, drugacija povrsina klipova i drugaciji je software. ALH postize max snagu na 3750 rpm i max obrtni momenat od 210 Nm na 1900 rpm, a ovaj AGR motor max snagu na 4000 rpm i max obrtni momenat od 205 Nm na 2100 rpm.

E neka i ja nesto znam bolje od tebe...:icon_biggrin: heheh...a mislio tebi dati auto na chipanje...:D:)

Poz.
 
Član
Pa u čemu je razlika onda između 90 KS tdi-a i 110 KS tdi-a VAG-ovog ???

Pomozite laiku hehe
 
Član
Evo ja tek sad procitah i jedan forumas me prekuce pita koji je nisam ni ja znala sta pita, i kod mene je ALH :)
 
Član
Dieselino je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
sad tek procita da je covjek na turbinu od 90 KS izvukao 150 KS... e moj nurija koji si ti levat sto si dzaba mjenjao turbinu kad si mogao otici kod bakira pa da ti odvrne na jedno 250 KS.

Kakva glupost.Turbina od 90 KS nema promjenjivu geometriju,dizne su puno manje nego kod ostalih PD motora.Kad se turbina "zakuje" da duva koliko god moze nemoze se vise od 30 ks izvuci a raspala bi se turbina za 5 dana voznje.
Cip na power box moze ali je to totalno bezveze,jer se cipom sve moze nastimati.
TDi motor VAG su pravljeni u klasama:
90 ks i 110 ks sa bosh pumpom su ista klasa razlika "samo" u turbni
100 ks i 115 ks su ista klasa veca turbina i vece dizne nego na klasi
130 i 150 su ista klasa i imaju jos vece dizne i turbinu nasparam 100 i 115 ks
90 ks PD motor je klasa za sebe i ima malu turbinu koja nemoze preko +30 ks efektivno da radi

Bez druge turbine nisi mogao dobiti +60ks da si pun gepek boxova stavio...

Nije bas tacno da turbina od 90 KS motora nema promijenjivu geometriju. Moj Golf IV ALH TDI 90 KS ima upravo takvu turbinu. Postoje dvije verzije 90 KS TDI VAG motora sa VE pumpom, ovaj noviji s oznakom ALH ima varijabilnu geometriju garret turbine, a ovaj stariji drugi s oznakom AGR ima wastegate kkk turbinu bez var. geometrije lopatica. Osim toga razlikuju se i glave motora, drugacije su dizne, drugacija povrsina klipova i drugaciji je software. ALH postize max snagu na 3750 rpm i max obrtni momenat od 210 Nm na 1900 rpm, a ovaj AGR motor max snagu na 4000 rpm i max obrtni momenat od 205 Nm na 2100 rpm.

E neka i ja nesto znam bolje od tebe...:icon_biggrin: heheh...a mislio tebi dati auto na chipanje...:D:)

Poz.

druze ovdje se govori od PD motoru!!!
ALH i AGR su obicni TDI motori, znaci nisu PD

Postoji samo jedan PD motor od 90 PS a to je ANU - 66Kw(90 PS) - 4000rpm

pozz
 
Član
Sto znaci da nas samo dva cipa dijele od 155 ks :p:p:p:p Hehehe, da je tako svi bi za male pare vozali dizelase po 10 sec ;) Joj, bi to cadilo :D:D
 
Član
aidic je napisao(la):
Sto znaci da nas samo dva cipa dijele od 155 ks :p:p:p:p Hehehe, da je tako svi bi za male pare vozali dizelase po 10 sec ;) Joj, bi to cadilo :D:D

Ma hajde okanite se čovjeka vjerujem da taj Golf dobro ide e sad koliko ima konja i koliko dobro ide odredjuje crta, dovedeš neki TDI koji ima 130 serijskih konja i pun gas... ;)
 
Član
Moze on i sa mojim golfom, jer je od tog motora pocinjao, koliko ostanem iza njega (ako ostanem) znat ce se kako i koliko mjereno duzinom znaci to njegovo chipovanje!
 
Član
Nista,onda i ja prodajem Calibru turbo i uzimam golfa.....:DSala mala.
Jesi mjerio ubrzanje tog golfa nekim pouzdanim uredjajem?
 
Član
Ma jok sta ces se zavaljivati bezveze 10 godina! Bolje i accent nego toliki kredit ;) A vidjet ces ti kad ja stavim tri cipa jedan na drugi ima da otpusem Bekira sa zagarantovanih 200 ks! To ti je sada nova tehnologija, stavljas cipove na cipove a konjici sami dolaze!!! Hoce to sa vremenom, kazu do toga je, a moze i do toga koliki si covjek, kakav si covjek tako te konjici vole i sami ti dolaze :)
 
Član
aidic je napisao(la):
A vidjet ces ti kad ja stavim tri cipa jedan na drugi ima da otpusem Bekira sa zagarantovanih 200 ks! To ti je sada nova tehnologija, stavljas cipove na cipove a konjici sami dolaze!!! Hoce to sa vremenom, kazu do toga je, a moze i do toga koliki si covjek, kakav si covjek tako te konjici vole i sami ti dolaze :)

sta cipujes svoj ili od tate auto? de ne seri vise bogati. koliko ima cura na forumu pa ne pricaju suplje kao ti. smiri malo te svoje zenske hormone. i ne blati okolo sve sto stignes.

LP
 
Legend
Decki, decki ... molim Vas malo postovanja prema damama. Nismo svi jednaki, malo jeste tema OT, ali nema potrebe da se tenzije dizu. Iskoristicu sve clanove da obrate vise paznje na pojedine komentare tipa JE - BE, i slicno.

NAPOMENA:

Za sve licne rasprave, komentare i nesuglasice koristite MSN, ili PM.
Svaki suvisan komentar bice obrisan bez posebnog objasnjenja ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top