MOJ OCT

MOJ OCT

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
DD momcino... moram priznat da se dobro drzis... s obzirom na tekst koji sam procitao...

Golfic je lijep... a to oko konja... izmjeris i miran!!!

Sretno u daljnjim radovima!
 
Član
Bekir_SA je napisao(la):
Naime danas imamo na tržištu ponude vozila sa istim motorom (npr VW Golf 1,9 TDI Pumpe düsen) kojima se snaga motora mijenja od 100 Ks do 150 KS ovisno o modelu (100KS, 115KS, 130KS, 150KS). Povećanje snage mijenja se samo promjenom softwera u ECU (centralnom racunalu), odnosno drugačijim načinom upravljanja motora (vrijeme i količina ubrizgavanja).
Ovo bas i nije tacno....ima tu jos dosta toga..od turbine,mjenjaca pa nadalje........
 
Član
ok stoji to ali ja govorim o samom napucavanju auta sa chipom odnosno chipovanjem, kada pogleda to su sve motori istog radnog obina 1.9 kubika i ni jedan od njih nije eksplodirao...
Hvala...
pozzz...
 
Član
meni sa ovim clipom nista nije jasno, skontao sam da mozes preci auto put cijeli a da pjesma ne zavrsi.

p.s. ko se javlja da snima , hocu kadetta pa probam
 
Član
to je najlaksi nacina da se sazna kako auto ide(da ima toliko konja)trebao bi biti zvijer.Znaci kad bude street race ti majstore dodi i uvjerih ih u svoju pricu posto vidim da si toliko siguran u ono sta govoris...ili ces ih uvjeriti u tvoju pricu ili u njihovu
 
Član
driver_boy je napisao(la):
to je najlaksi nacina da se sazna kako auto ide(da ima toliko konja)trebao bi biti zvijer.Znaci kad bude street race ti majstore dodi i uvjerih ih u svoju pricu posto vidim da si toliko siguran u ono sta govoris...ili ces ih uvjeriti u tvoju pricu ili u njihovu

yeah:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Bekir_SA nisam prije vidio sta si htio dokazati ovim clipom, al auto ti je daleko od 155 KS. Stopao sam ti po ovom video clipu, od 100 do 160 km/h ti treba 30 sekundi. Auto tvoje tezine sa 155 KS bi to trebao odraditi za manje od 15... :)
 
Član
sad tek procita da je covjek na turbinu od 90 KS izvukao 150 KS... e moj nurija koji si ti levat sto si dzaba mjenjao turbinu kad si mogao otici kod bakira pa da ti odvrne na jedno 250 KS.

Kakva glupost.Turbina od 90 KS nema promjenjivu geometriju,dizne su puno manje nego kod ostalih PD motora.Kad se turbina "zakuje" da duva koliko god moze nemoze se vise od 30 ks izvuci a raspala bi se turbina za 5 dana voznje.
Cip na power box moze ali je to totalno bezveze,jer se cipom sve moze nastimati.
TDi motor VAG su pravljeni u klasama:
90 ks i 110 ks sa bosh pumpom su ista klasa razlika "samo" u turbni
100 ks i 115 ks su ista klasa veca turbina i vece dizne nego na klasi
130 i 150 su ista klasa i imaju jos vece dizne i turbinu nasparam 100 i 115 ks
90 ks PD motor je klasa za sebe i ima malu turbinu koja nemoze preko +30 ks efektivno da radi

Bez druge turbine nisi mogao dobiti +60ks da si pun gepek boxova stavio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top