Kraci zaustavni put??

Kraci zaustavni put??

Član
Ljudi pitanje je poprilicno glupo, ali se nismo mogli sloziti ko je u pravu. Jedna strana je bila za jednu, a druga za drugu mogucnost.
Konkretno, npr. idem autu u susret odredjenom brzinom, udes mi pred ocima, sta je ispravno, kvacilo + kocnica ili nagaziti na kocnicu. Trazio sam po googlu i vecinom zaobilaze pitanje, koci kocnicom pa kvacilo, saltaj u nizu, ako ides na semofor, znaci sta uraditi u tom momentu, kada ce se auto prije zaustaviti?
 
Član
po meni ako kocis i prebacuje u manje brzine samo izmedju saltanja treba ti jos jedna noga da malko pipnes gas da nebi ono poskocilo auto i nedaj boze dupe svojim putem poslo i nekako djeluje ko kraci put mozda za par mm jer nekako logicki kada pritisnes kvacilo i kocis motor ti nista ne pomaze
 
Član
desilo mi se par puta da mi izlete ljudi bukvalno pod auto pa stisnem kocnicu i cim se zaustavim kvacilo da se ne bi ugasilo
 
Član
kocnica kvacilo za nagla kocenja, a za normalno zaustavljanje na semaforima onda je kocnica medjugas lijepsa opcija.... ;)
 
Član
Ako bass bass moras hitno stat kocit stisnes kocnicu pa tek onda kvacilo pogotovo ako brze vozis . . a po potrebi i rucnom . . . a to ako se naglo koci pa da ti prebacujes u manju brzinu gluposti nidze veze .. . kocnica kvacilo (rucna )
 
Član
Kocnica do poda i kvacilo da se ne ugasi auto... imao sam tih situacija, nije mi na pamet padao mjenjac jer se sve desi u sekundi :icon_confused:
a na semaforu i ostalim normalnim situacijama kocenje laganim prebacivanjem u nizu brzinu...
 
Član
Kočiš i kočnicom i motorom, gledo si kako profi vozači voze na trkama ili kamiondžije, da ne koče motorom ne bi imali kočnice niz veće brdo, pogotovu ako su veće brzine... nemaš šta iz 2. u 1. pa motorom kočit :D
 
Član
Nemoj ti puno razmisljati sta i kako, samo gledaj da poklopis kocnicu sto prije :D

Nisam vidio negdje test takav, mada bi bilo zanimljivo vidjeti rezultate. Iako mislim da bi odstupanja bila minimalna i da ih ima. Al koliko ti mozes izgubiti malo sporijom reakcijom, to tesko kakvim kocenjem motorom da mozes nadoknaditi.
 
Član
O ljudi pa opet nista, nema saltanja, semafora, kako stati pitanje je? Meni je nekako logicnije ako stisnem kvacilo i kocnicu jer kocim samo sasiju na tockovima, a kocnica i motor i sasija, mozda nisam u pravu ;)
Hvala na odgovorima, idemo dalje :cool:
 
Član
po meni kocnica i kvacilo, bar ja tako radi, u takvim svarima nepada mi nista drugo na pamet, ustvari to je i reflex, ali opet sve zavisi od situacije
 
Naglo kocnica + kvacilo nemas kad ti presaltavati iz vece u manju itd. A na semaforu zavisi od prilike ako je vec upaljeno crveno onda laganini odmah usporavas iz daljine "trosis vrijeme" (A ne gas pa se nabijat u kolonu i stajati, a pratis i semafor za pjesake u pravcu toga semafora ako on predje na crveno za sekund tebi je vec zuto :D)
 
Top