Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
Koristim iskljucivo domace,konkretno Optima Magnum 5w-40, koje je domace, i smatram da su ulja domaca daleko kvalitetnije od svega ovoga napred navedenog, takodje i jeftinije, da ne pricamo koliko pouzdanije, iz razloga sto smo mi "postali trziste za fus robu" takodje i trziste kopija...!
Ko hoce da baca pare na ulja i maziva koje imaju samo ime na Eng. jeziku i tu sve prestaje sto se tice uvoznoga, samo nek izvoli, ako se iko nagledao fusa i brendova ja sam...
Posto vidim da vas je dosta iz Sarajeva i okoline, u Lukavici I.Sarajevo je Rafinerija ulja Modrica otvorila predstavnistvo za jugoistocnu BiH, sa veleprodajom i maloprodajom preko 250 proizvoda a sve ulja i maziva :icon_eek:, reko bih san svakog motora, tako da mozete kupiti proizvode direktno od proizvodjaca BEZ POSREDNIKA, u maloprodaji i veleprodaji po pristojnim cijenama, a za autoservisere postoji opcija popusta cak do 40%.
Za sva pitanja oko izbora ulja i bilo ceg ostalog spreman sam Vam pomoci, pitajte.
 
Član
koje ulje da sipam u vw venta 1997god tdi 66kw
i kolko ide ulja sa filterom
koje vi preporucujete
 
BHT Ovisnik
trebam mjenjati ulje u E46 318 2003,koje da uspem,ove castrol sto prodaju 5w40 ? ili original da trazim u bmw-u ? presao je 195 000
 
Član
BMW preporucuje Castrol. U tvoj auto ide kao u moj 5w30 5w40 0w30. Mozes i BMW ulje ;)

Usput da li neko zna porijeklo ovog ulja. Prodaj svakakvih ulja. Kaze lik da ima radnju i servis te da ga nabavlja od nekog uvoznika (distributera) u Širokom. Znaju li Hercegovci sta o tome?

http://www.pik.ba/artikal/5196730/bmw-original-motorno-ulje-5w30-1l/

P.S
Tvrdi da je u litarskim pakovanjim originalnim i da ima holograme...
Nije valjda da i to kopiraju

I zna li neko prave li kopije Liqui Molly ulja?
 
Član
adohera je napisao(la):
BMW preporucuje Castrol. U tvoj auto ide kao u moj 5w30 5w40 0w30. Mozes i BMW ulje ;)

Usput da li neko zna porijeklo ovog ulja. Prodaj svakakvih ulja. Kaze lik da ima radnju i servis te da ga nabavlja od nekog uvoznika (distributera) u Širokom. Znaju li Hercegovci sta o tome?

http://www.pik.ba/artikal/5196730/bmw-original-motorno-ulje-5w30-1l/

P.S
Tvrdi da je u litarskim pakovanjim originalnim i da ima holograme...
Nije valjda da i to kopiraju

I zna li neko prave li kopije Liqui Molly ulja?

To BMW ulje proizvodi "BP" (Mislim da pise na pozadini flaše) ista firma koja radi Castrol...
A evo i stranica http://www.bp.com/extendedsectiongenericarticle.do?categoryId=9038308&contentId=7046348
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
Evo konkretno : motor 1.4 90 ks, presao 207k ,vecinom krace relacije uz povremenu voznju na visokim obrtajima, trenutno se koristi 10w40 sto je ujedno i preporuka,alternativa je 15w40.
kvalitetno 10w 40 je ok gradacija za taj motor ako uredno radi i normalno se ponasa.Da ti se npr pali crvena lampica nakon duze voznje,posebno brže ,preporucio bih ti 10w 50 ili 60.Ako klepetaju podizaci npr dok se motor ne ugrije onda prestanu,preporucio bih ti 5w 40 npr .

Ja bih uskoro trebao mijenajti ulje,ali nikako da se odlucim izmedju 4w40 ili 10w40 :icon_question:
Kako neko usipa 15w40 u auto ako je bolje da na samom startu ulje bude tecnije da bolje podmaze :icon_question:
U mene na samom startu stkce pravo ono,kao sto si rekao..Ali me zanima ako uspem ulje 5w40 hoce li ga vise trositi nego 10w40 :icon_question:
To mi je dilema :cool:

Nadam se dobrom i strucnom odgovoru :icon_smile:
 
BHT Ovisnik
adohera je napisao(la):
BMW preporucuje Castrol. U tvoj auto ide kao u moj 5w30 5w40 0w30. Mozes i BMW ulje ;)

Usput da li neko zna porijeklo ovog ulja. Prodaj svakakvih ulja. Kaze lik da ima radnju i servis te da ga nabavlja od nekog uvoznika (distributera) u Širokom. Znaju li Hercegovci sta o tome?

http://www.pik.ba/artikal/5196730/bmw-original-motorno-ulje-5w30-1l/

P.S
Tvrdi da je u litarskim pakovanjim originalnim i da ima holograme...
Nije valjda da i to kopiraju

I zna li neko prave li kopije Liqui Molly ulja?

jel iz Mostara lik ? ako je to taj sto mislim ima svoju radnju,ja sam u njega gonio BMW,radi u Tomica,najbolji majstor za BMW ovdje u nas,vjerovatno da je dobro,ako je to taj iz Mostara Zoka;)
 
Član
Skrabo je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
Evo konkretno : motor 1.4 90 ks, presao 207k ,vecinom krace relacije uz povremenu voznju na visokim obrtajima, trenutno se koristi 10w40 sto je ujedno i preporuka,alternativa je 15w40.
kvalitetno 10w 40 je ok gradacija za taj motor ako uredno radi i normalno se ponasa.Da ti se npr pali crvena lampica nakon duze voznje,posebno brže ,preporucio bih ti 10w 50 ili 60.Ako klepetaju podizaci npr dok se motor ne ugrije onda prestanu,preporucio bih ti 5w 40 npr .

Ja bih uskoro trebao mijenajti ulje,ali nikako da se odlucim izmedju 4w40 ili 10w40 :icon_question:
Kako neko usipa 15w40 u auto ako je bolje da na samom startu ulje bude tecnije da bolje podmaze :icon_question:
U mene na samom startu stkce pravo ono,kao sto si rekao..Ali me zanima ako uspem ulje 5w40 hoce li ga vise trositi nego 10w40 :icon_question:
To mi je dilema :cool:

Nadam se dobrom i strucnom odgovoru :icon_smile:
Prvo, 4w-40 ne postoji, naam se da si to omasio na tastaturi...
Drugo, Ti ako vozis G2, za tebe je 15w-40, nemas sta razmisljati o 5w-40, to nije za tebe i bacices pare samo jer je to ulje skuplje 3 puta od 15w-40 a 2 puta od 10w-40, eventualno zbog zime *a ti vidim u Mostaru*, moze u tvoje auto 10w-40- pod uslovom da ti je bas dobar motor novija verzija Golfa...
Ti kako hoces, ali ja ti preporucujem 15w-40, menjaj na 4-5 000, i to je gotovo idealno za tvoj auto.:123:
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
vladica85 je napisao(la):
Evo konkretno : motor 1.4 90 ks, presao 207k ,vecinom krace relacije uz povremenu voznju na visokim obrtajima, trenutno se koristi 10w40 sto je ujedno i preporuka,alternativa je 15w40.
kvalitetno 10w 40 je ok gradacija za taj motor ako uredno radi i normalno se ponasa.Da ti se npr pali crvena lampica nakon duze voznje,posebno brže ,preporucio bih ti 10w 50 ili 60.Ako klepetaju podizaci npr dok se motor ne ugrije onda prestanu,preporucio bih ti 5w 40 npr .

Ja bih uskoro trebao mijenajti ulje,ali nikako da se odlucim izmedju 4w40 ili 10w40 :icon_question:
Kako neko usipa 15w40 u auto ako je bolje da na samom startu ulje bude tecnije da bolje podmaze :icon_question:
U mene na samom startu stkce pravo ono,kao sto si rekao..Ali me zanima ako uspem ulje 5w40 hoce li ga vise trositi nego 10w40 :icon_question:
To mi je dilema :cool:

Nadam se dobrom i strucnom odgovoru :icon_smile:
Prvo, 4w-40 ne postoji, naam se da si to omasio na tastaturi...
Drugo, Ti ako vozis G2, za tebe je 15w-40, nemas sta razmisljati o 5w-40, to nije za tebe i bacices pare samo jer je to ulje skuplje 3 puta od 15w-40 a 2 puta od 10w-40, eventualno zbog zime *a ti vidim u Mostaru*, moze u tvoje auto 10w-40- pod uslovom da ti je bas dobar motor novija verzija Golfa...
Ti kako hoces, ali ja ti preporucujem 15w-40, menjaj na 4-5 000, i to je gotovo idealno za tvoj auto.:123:

GTI fan kaze drugo da bi valjalo 5w40 ak ose u startu cuje vise auto ono da stekce.
Nezz sta da ti kazem,sto se tice motora,nisam cuo mirnijeg i tiseg diesela,nije sto je moje ali tako je..:cool:
 
BHT Ovisnik
CoL3 je napisao(la):
adohera je napisao(la):
BMW preporucuje Castrol. U tvoj auto ide kao u moj 5w30 5w40 0w30. Mozes i BMW ulje ;)

Usput da li neko zna porijeklo ovog ulja. Prodaj svakakvih ulja. Kaze lik da ima radnju i servis te da ga nabavlja od nekog uvoznika (distributera) u Širokom. Znaju li Hercegovci sta o tome?

http://www.pik.ba/artikal/5196730/bmw-original-motorno-ulje-5w30-1l/

P.S
Tvrdi da je u litarskim pakovanjim originalnim i da ima holograme...
Nije valjda da i to kopiraju

jel iz Mostara lik ? ako je to taj sto mislim ima svoju radnju,ja sam u njega gonio BMW,radi u Tomica,najbolji majstor za BMW ovdje u nas,vjerovatno da je dobro,ako je to taj iz Mostara Zoka;)
evo da se javim opet,cuo sam se s ovim,ja sam pogresno procitao,shvatio sam da je on odvamo...uglavnom kako sam usao u pricu sa njim jer mi je fuš ulje sjebalo proslog volva vise mi ne spominje bmw kako god ja da pitam,radije mi prodaje ravenol pa sada skontaj;) ocito nije bas to to pa nece da mi uvali:icon_smile:
 
Član
Ne brini, cuo sam i vece nebuloze...
Udji u prve autodijelove pa pitaj koje ulje ti preporucuju za tvoje auto, tj. gradaciju, pa onda izaberi proizvodjaca!:icon_question:
 
BHT Ovisnik
kome,meni ili ?
ja moram naredna 2-3 dana starom promjeniti,a ziv neznam sta da uspem,danas usao u Tomica smantao kada mi je rekao cijenu,bmw ulje litar oko 40 i nesto maraka...:icon_eek:
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
Ne brini, cuo sam i vece nebuloze...
Udji u prve autodijelove pa pitaj koje ulje ti preporucuju za tvoje auto, tj. gradaciju, pa onda izaberi proizvodjaca!:icon_question:

Ispravan mu savjet daješ.;) On razmišlja u auto staro skoro 30 god sipati 5w ulje, nemam komentara.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
lemi2903 je napisao(la):
Ne brini, cuo sam i vece nebuloze...
Udji u prve autodijelove pa pitaj koje ulje ti preporucuju za tvoje auto, tj. gradaciju, pa onda izaberi proizvodjaca!:icon_question:

Ispravan mu savjet daješ.;) On razmišlja u auto staro skoro 30 god sipati 5w ulje, nemam komentara.

Pa jest,ali nezz onda GTIfanovu teoriju,po nekoj mojoj logici,koliko su se karike i sve istrosilo godinama valjalo bi gusce ulje da ne probije kroz karike i ostalo,ali sto se tice podmazivanja nezz onda :icon_confused:
Pa najbolje je 10w40 onda po svim shvatanjima...Fabricki je propisano 5w30 prije 20 godina :cool:
 
Top