Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

MTR

Član
@Lemi , pratim sta pises i cijenim tvoje znanje , al sad si ga pretjerao brate sa nepotpunim i neprovjerenim informacijama , a one su ti ovakve :

EXXON MOBIL ima predstavnika u BiH , vise njih , a najjaca je firma za koju ja radim , isporucujemo ulje za sve vece servise u BiH , vecina VW , SKODA , MERCEDES....... Pumpe kao sto je HIFA Petrol ...... velike prijevoznike i speditere , ulje za podmazivanje u Termoelektranama u Gackom , Kaknju........ specijalna ulja za Elektroprivredu i Elektroprenos .......da ne nabrajam dalje ,

jedan mali dio skladista koji je za autoindustriju ( ovo drugo necu ni postavit , upo' bi u nesvijest )

ida , najbitnije : SVE JE ORIGINAL DA NE MOZE BITI ORIGINALNIJE , i nemoj mi poredit 3-razrednu rafineriju sa nekim jacim kao sto je Exxon Mobil , Royal Dutch Shell , BP itd , samo mi napisi koliki je promet u Modrici , u milionima

DSCN0104.jpg

DSCN0103.jpg

DSCN0102.jpg


@ Garga : brate napisi tacno godinu , motor ( kW ) , pa cu ti rec koje ces sipat
 
Član
@MTR, koja je to nepotpuna i netacna informacija?!
Na sta tacno mislis, iznio sam svoje iskustvo za ASU.
Ako mislis na uvoznika, cuo sam da je F-AC bio uvoznik, i da posle njih je Mobil izgubio ugled, bar po Sarajevu, ako sam lose cuo lose sam i prenjeo, s" tim sto Mobil postujem i cjenim za razliko od Castrola.
O ciframa, mozemo uz kafu, takve stvari nisu za forume, kao i slike magacinskog i ostalog prostora jer za taj posao treba par dan da se pjeske obidje a kamoli slike kaciti po forumu. Mozda smo se onda negdje i sretali na tenderima ;)

Hvala, sto cijenis sto sam pokusao pomoci, ali ode ova prica predaleko na forumu, i sad mi krivo za to, ljudima je tesko ugoditi, govorio sam im sa stanovista tehnologa, a ne komercijale, jer ako si citao par strana unazad, nisam spominjao niti nagovarao nikoga na odredjeni brend nego ISKLJUCIVO SPECIFIKACIJA PROIZVODJACA.

I izvinuces prijatelju, ali "trecerazredna rafinerija" kako si je nazvao, je ABD ove godine kad se zavrsi pogon za blending, bice na 2 mjestu u Evropi po proizvodnji baznih ulja, i trenutno preko 90% proizvodnje izveze, koliko god se to kome svidjalo ili NE, i ja da se pitam ovo st se prodaje po prostoru EX Juge ja bih ukinuo, to je sica u odnosu na izvoz, nije ni 10% PROIZVODNJE!
I da, u Termoelektranu Gacko, ipak ja isporucujem ulja i maziva, DOMACA, ako cemo o netacnim informacijama...
 
Član
MTR de meni reci 10w/40 koje je najbolje od tih kod vas, i ko u Tuzlanskom kantonu nabavlja kod vas ;)

Ili koje ti preporucujes za Golf 3, 96 godiste, sa 210k km na satu
 
Član
opet cu ponoviti....


Slazem za sebe motore skoro 10god, kad sam poceo sipati Optimu, motore koje sam jednom slozio vise nisam otvarao, dok je prije bio drugaciji slucaj, a izivljavao sam uljima sa po 30KM litar....u kockicu!!

Cisterne i cisterne sa stranim tablicama iz rafinerije, prolaze pored mje kuce, glanc nove cisterne,nevoze ni ugalj ni naftu jer s eniti jedno tu ne proizvodi....pogodite sta voze, i sta mislite jel to sta voze sipaju u Optima ambalazu :)

sve se to odveze od nas, pa se tamo lijepo zapakira, pa nam se ovde vrati sa 300% marze.

msm jebe se meni nek sipa ko sta hoce ja smao brbljam bezveze ;)

@ntr ova slika sto si okacio...daj jebote pa sta je to...maloprodaja u nekom selu...smijesan si.
 

MTR

Član
Netacno je da Mobil nema uvoznika u BiH , kad ga ima , dalje necu pisat

Exxon Mobil je Najveci proizvodjac sirove nafte , goriva , ulja i maziva na planeti sa godisnjim prometom od preko 450 milijardi dolara , mi smo ovdje sica

Nikad F-AC nije bio niti ce biti uvoznik , oni su radili Valvolin i Repsol jer koliko ja znam Filipec je distributer Valvolina za 18 drzava jugoistocne evrope

to sto Modrica instalira je opet 3 klasa prerade koja je vec izbacena iz svijeta ima 15 godina , parafin je sad "nako" trazena roba . a o izvozu se da govoriti , samo je pitanje KOME izvoze , da li na svjetsko trziste ili negdje u Uzbekistan

i na kraju , mi pravimo xxx miliona godisnje , zaradu necu spominjat , ali po bilansu stanja i uspjeha za 2011 smo jaci od Modrice za ihahaj i po prometu i po zaradi od prodaje , a samo smo trgovci ;)

@ suki , to je samo 5 % skladista ;)
 
Član
Nisam pricao o parafinu, nego o baznim uljima!

Parafine u Modrici loze, da se radnici u magacinima ne bi smrzli, jer ko bi onolike magacine zagrijao na ugalj ili mazut, mogo bi se kanton jedan zagrijat.
Pogon je najsavremenije tehnologije, trenutno jedini, u svijetu, jer niko nema noviji ;) a tehnologija prerade se nije mijenjala, jer je to trenutno najsavremeniji proces, da ima noviji, Rusi bi ga kupili.
A kad spomenu, bilanse, koliko znam, da je promet Optima grupe za 2011 bio veci nego obe Elektroprivrede, ili Telekoma u BiH, i FBiH i RS.
-Suki-, naleti kad si slobodan, na po jednu HC Powera, s" nogu (potpis ti je, surov ali istinit), volim cuti misljenje zadovoljnog potrosaca.

Iskljucujem se iz raspravo o tome ko je bolji i ljepsi, na raspolaganju sam za pomoc svima koji su u nedoumici sta ide u motr njihovog vozila, i javno i na p.m. javite se, s' tim da od mene mozete dobiti preporuku specifikacije, a kad je u pitanju brend, dajem samo savjete za DOMACE PROIZVODjACE!
 
Član
posto vidim da vas ima iz ove branse i da se razumijete u materiju, mene interesuje ulje Total koje se prodaje u Motorexu jel se moze nadat da je original?
 
Član
Grga je napisao(la):
posto vidim da vas ima iz ove branse i da se razumijete u materiju, mene interesuje ulje Total koje se prodaje u Motorexu jel se moze nadat da je original?

Ja sam ovdje pitao: http://www.lifeoil.ba i oni kažu da je Motorex jedan od ovlaštenih predstavnika, a sad za originalnost bih i ja volio znati.
 
Član
kako volim citati babe sto neznaju ni 4 takta nabrojati a ovdje pametuju.
99% onih koji su ovjde komentarisali neznaju sta je gradacija, ulje sipaju jer vole da je markirano, ma nek samo pise da jeste pa makar i ne bilo, nedaj boze da komsija komsiju vidi da se u merca sipa Optima.... sipaj iz Mobil kantice makar unutra mazut bio.

tako mi je dosao jedan ''samo Castrol lik'' i nakon sto se on osjecao uzvisenim jer sipa samo kastrol ja popizdim i otvorim cep od ulja na njegovom motoru na svom (isti su motori)... i kazem pogledaj, nakon toga je nastao muk jer njegova unutrasnjost ispod poklopca izgleda kao u traktora, sve je crno u slijepljenjo dok se kod mene jasno vidis sta je alu, sta je metal, sta je vijak, sve ima svoju boju i nema ni na cem nikakvih naslaga.

ono sto vecina mehanicara kaze kad vidi da se motor unutra crveni je ''joj vidi jest dobar, dobro ulje sipano''

Seljacine jedne to je od loseg ulja i raznih lakova i aditiva koji se procesom susenja na vrucem ugasenom motoru specu i stvaraju takav sloj i isti je ubica za motor!

LP

lemi2903 je napisao(la):
Nisam pricao o parafinu, nego o baznim uljima!

Parafine u Modrici loze, da se radnici u magacinima ne bi smrzli, jer ko bi onolike magacine zagrijao na ugalj ili mazut, mogo bi se kanton jedan zagrijat.
Pogon je najsavremenije tehnologije, trenutno jedini, u svijetu, jer niko nema noviji ;) a tehnologija prerade se nije mijenjala, jer je to trenutno najsavremeniji proces, da ima noviji, Rusi bi ga kupili.
A kad spomenu, bilanse, koliko znam, da je promet Optima grupe za 2011 bio veci nego obe Elektroprivrede, ili Telekoma u BiH, i FBiH i RS.
-Suki-, naleti kad si slobodan, na po jednu HC Powera, s" nogu (potpis ti je, surov ali istinit), volim cuti misljenje zadovoljnog potrosaca.

Iskljucujem se iz raspravo o tome ko je bolji i ljepsi, na raspolaganju sam za pomoc svima koji su u nedoumici sta ide u motr njihovog vozila, i javno i na p.m. javite se, s' tim da od mene mozete dobiti preporuku specifikacije, a kad je u pitanju brend, dajem samo savjete za DOMACE PROIZVODjACE!

prezadovoljan, vec nekih 8god vozim samo na Optimu.

Trenutno imam 10w40 HC power, kako imam monitoring pritiska i temperature ulja, sve mi je jasno.

Na -5 odma pri paljenju imam 5bar pritisak na leru.... kako se motor grije pritisak opada naravno, na 130stepeni imam 1.5bar na leru, sa malo gasa opet sam na 5bar, sto je za 25god star motor sa 400kkm na leđima ODLIČNO.

15w40 koristim ljeti, vec na 5stepeni 15W pocinje da zajebava, na nacin da kad upalim imam samo 3 bara, pa se pritisak penje kako se grije, pa onda pocinje da pada kad se jace ugrije, no nikad nije na 5bar.. cak ni pod gasom.


ulje vadim van na 5000, zupcasti na 20 000 ( na 10 000 vec nema slova),disk plocice mi traju cca 10 000.... to dovoljno govori o nacinu eksploatacije mojeg auta a ove internet kvazi ispred diska rejsere molim da mi odu po kutiju plavog Coda, nemam ujutro za uz kafu.
 
Super Moderator
Neki dan bas nasuo Castrol 5w30, promijenili su kante tek pa mozda nije ni fals hajd mu ga znaj. Do sad sam sipao i sve je uredu, 1.6TDCi u pitanju svakih 10000 mijenjam i sve je ok
 
Član
i ja koristim castrol iz magna-oila vec duze vrijeme i nemam problema, treba samo redovno mijenjati i ne razmisljati puno oko toga, sve je to u pet deka
 
Član
MTR je napisao(la):
Netacno je da Mobil nema uvoznika u BiH , kad ga ima , dalje necu pisat

Exxon Mobil je Najveci proizvodjac sirove nafte , goriva , ulja i maziva na planeti sa godisnjim prometom od preko 450 milijardi dolara , mi smo ovdje sica

Nikad F-AC nije bio niti ce biti uvoznik , oni su radili Valvolin i Repsol jer koliko ja znam Filipec je distributer Valvolina za 18 drzava jugoistocne evrope

to sto Modrica instalira je opet 3 klasa prerade koja je vec izbacena iz svijeta ima 15 godina , parafin je sad "nako" trazena roba . a o izvozu se da govoriti , samo je pitanje KOME izvoze , da li na svjetsko trziste ili negdje u Uzbekistan

i na kraju , mi pravimo xxx miliona godisnje , zaradu necu spominjat , ali po bilansu stanja i uspjeha za 2011 smo jaci od Modrice za ihahaj i po prometu i po zaradi od prodaje , a samo smo trgovci ;)

@ suki , to je samo 5 % skladista ;)




Ja sam za firmu u kojoj radim nedavno tražio Mobil1 ulja (10 bačava) i nisam mogao naći OVLAŠTENOG uvoznika za BiH.
Samo sam našao tvrtke koje prodaju Mobil, a nisu uvoznici.
Od takvih ne kupujemo zbog loših iskustava i nedovoljno velikog asortimana te nemogu garantirati isporuku nekih ne tako čestih ulja.

Tako da sam posalo e-mail na njihovoj stranici www.mobil1.com i tražio da mi dostave informaciju tko uvozi Mobil1 u BiH.

Oni su odgovorili da NEPOSTOJI OVLAŠTENI UVOZNIK ZA BiH i uputili me na tvrtku u Hrvatskoj (PLATTNER Hrvatska i Ulja i maziva d.o.o.) i Srbiji (Plattner d.o.o. Srbija)

Ako treba stavit ću i njihov mail koji su mi poslali.

Tako da NEMA UVOZNIKA MOBILA ZA BiH.

I nemoj pričati da Modriča nevalja. Jedino u što sam siguran su INA, Modriča i SHELL
Iako i shella sada svatko uvozi pa nisam baš siguran da je to kvaliteta koja se isporučuje u zapadnim zemljama jer ovi prekupci kupuju samo da je što jeftinije proći.

I da napomenem zašto mi se Mobil više nesviđa.

Nedavno kupujem ulje u Mostaru i čovjeku taman isporučuju Mobil i on odmah slaže na policu, i dok sam čekao uzmem jednu bocu Mobila i gledam kada je proizvedeno, kad tamo izbrisan datum. Ja uzmem drugu ono isto, i tek na 6-7 boci malo se vidi godina proizvodnje kad tamo 2004 godine!!!!!!!!

I sada će mi netko reći da je ulje staro 9 godina uredu?????

E pa nije niti će ikada biti.
I zato malo obratite pažnju na godinu proizvodnje to na svakom ulju piše.
I kada kupujete malo skuplje ulje otiđite na ebay.de ukucajte koje ulje tražite
i vidite ambalažu ako je ista i kod nas e onda je možda ulje za zapadno tržište a ako nije hmmm onda je ili staro ili rađeno za neka lijeva tržišta i sigurno nije na razini kvalitete koju oni specificiraju.

Prije sam kupovao samo Shell a sada kada svatko uvozi Shell mimo njihovih zastupnika kupujem samo INU bar znam da je orginal i da je onako kako na boci piše.
 
Top