Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
amin :cool:;):cool:;)

za ove tsi, hdi, tdi novije motore ne znam
ali znam da za ove "klasicne" i za auta starijeg godista Ina je ulje sa 5 zvjezdica
 
Član
Dobro je li ima sada iko da nam moze pouzdano reci gdje kupovati "original" ulja.
Ja sam do sad mijenjao u ovlaštenom kod Bucala ne razmišljajući o tome.

Uvijek sipaju total "quratz" 7000 :lol:

Valjda se ne bi s tim zajebavali.
 

MTR

Član
da ne bude reklama ali .... ko hoce sa mnom u magacin moje firme da pogleda bacve i kanistere bujrum kad god hoce , uvijek ima oko cca. 2.000.000,00 KM vrijednosti u robi , jer vidim stalno jedna te ista tupava prica se ponavlja , pretace ovaj pretace onaj , znam ja ovo znam ja ono , ma sta znas boga ti ?
Zna se kako izgleda fabricka plomba na buretu , kakav je cep na kanisteru i naravno kakve je izrade sam kanister i bure.

ima vas dosta vjerovatno sto sipate Wurth ulje jel tako ? e pa njihovi komercijalisti stalno drobe kako je to ulje u stvari Mobil , nidje veze , mi se zalili , Wurth dobio depesu da to ne smiju a oni opet po starom , i mi fino kupimo ulje i na analizu u Njemacku kad tamo Fucks ( :D ) ulje i to low life kvaliteta , pa dje imas ulje kupit za 3 marke osim u Wurta .

Ako ko naleti na ulje Mobil1 ESP Formula 5W30 ( 507.00 ) po cijeni ispod 20 KM nek mi javi
 
Član
Tema vise ne sluzi svrsi. Sta sad da covjek kupi kad se ovo pretace, ovo nije, ovo nije uopce to koje pise na boci. :icon_question::icon_question::icon_question:
Bilo bi dobro da pisete iz vlastitog iskustva od 30000 + km na tom ulju.
 
Član
Da saznate koje vam ulje treba evo dobar link,

http://www.castrol.com/castrol/sectionbodycopy.do?categoryId=9024084&contentId=7073092

Sve pise, na koliko se mjenja koliko litara vam treba itd

@ Franki

Ja svoje komentare sa ostalim uljima i sa INA-om sam bazirao upravo na iskustvu, ne bas na 30K ali na intervalima izmjena, i na provjerenim informacijama.

@MTR
Gora je ta tvoja prica. Isto kao da mi zivimo u normalnoj drzavi. Ljudi kopiraju kosmodisk a da ne kopiraju kanister (nije bas neko poredjenje ali mi pade na pamet to prvo :) ) i 90% roba siroke potrosnje nam nisu originalne, ili iako jesu originalne losije su kvalitete ili felericne te tako predodredjene za balkanske i istocno evropske zemlje.

Do koje to mjere ide sam vidio na poredjenju octavie za njemacko trziste i za nase. materijali koji su koristeni u unutrasnjosti su nebo i zemlja.
 
Član
@MTR ne sumnjam ja da je bačva fabricki zatvorena. Pitanje je da li je u njoj identično ulje onome što možeš recimo kupit na nekoj benzinskoj u Austriji.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
 

MTR

Član
toki je napisao(la):
@MTR ne sumnjam ja da je bačva fabricki zatvorena. Pitanje je da li je u njoj identično ulje onome što možeš recimo kupit na nekoj benzinskoj u Austriji.


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

pa ovo i jest iz Austrije
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
kod odabira ulja gradacija je najmanji bitan faktor.. ona su na radnoj temperaturi istih karakteristika

Je ako oba imaju istu gornju gradaciju npr 10w40 i 5w40, ali 10w40 i 10w60 se nemogu porediti kad je motor na radnoj temperaturi (kao sto sam vec pisao) puno je gusce 10w60 i nekim motorima je to itekako vazno .
 
Član
A koja firma je upitanju i koja ulja?
BTW sasvim je moguće da se svejedno razlikuju po kvalitetu, nismo u EU jbg. To im mi dodjemo ko izvoz u treće zemlje

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
 
Član
toki je napisao(la):
A koja firma je upitanju i koja ulja?
BTW sasvim je moguće da se svejedno razlikuju po kvalitetu, nismo u EU jbg. To im mi dodjemo ko izvoz u treće zemlje

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
;)

Mi ne dodjemo nego mi to njima i jesmo htjeli to mi sebi priznati ili ne.

Opet kazem, noviji ovi motori hdi tsi tdi ok necu da hvalim INU ili Modricu za njih jer ne znam u kojoj mjeri zadovoljavaju standarde proizvodjaca za ove novije motore. Ali za mog leona ja znam da cu koristiti INU jer je za taj tip motora idealna.
 

MTR

Član
leon1p je napisao(la):
toki je napisao(la):
A koja firma je upitanju i koja ulja?
BTW sasvim je moguće da se svejedno razlikuju po kvalitetu, nismo u EU jbg. To im mi dodjemo ko izvoz u treće zemlje

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
;)

Mi ne dodjemo nego mi to njima i jesmo htjeli to mi sebi priznati ili ne.

Opet kazem, noviji ovi motori hdi tsi tdi ok necu da hvalim INU ili Modricu za njih jer ne znam u kojoj mjeri zadovoljavaju standarde proizvodjaca za ove novije motore. Ali za mog leona ja znam da cu koristiti INU jer je za taj tip motora idealna.

jel kod tebe PD motor ( sa ili bez DPF-a ) , ako jest onda Ina NEMA ulje za tebe , jos ako je 507.00 spec onda mozes pjevat borbene ili preci na ovu specifikaciju
 
Super Moderator
Ma jest ovaj leon sa slike PD.. Tu ide 5w30 il 0w30 i ulje na PD motorima je fakticki SVE... Ja inu ne bi nasuo u PD nikad a sa inom imam iskustva onako malo, sipam je u kosilicu za travu svake godine na proljece
 
Top