Kako pomjeriti blokadu na 7500

Kako pomjeriti blokadu na 7500

Član
Zna li neko kako pomjeriti blokadu obrataja, sada je na 6800, bilo bi dobro kada bi mogao pomjeriti na 7500, radi se o procesoru sa GTI Golf 2 znaci dififant 2 ubrizgavanje!
Vidio sam da na k glavi se moze prespajanjem dva voda to odraditi!
O ovome procesoru je rijec!
Digifant.jpg
 
Član
Zar to nije previse forsiranje motora i onako i do sadasnje blokade, imal kakve drasticne razlike u vuci ak to pomjeris :icon_question:
 
Član
adi187 je napisao(la):
Zar to nije previse forsiranje motora i onako i do sadasnje blokade, imal kakve drasticne razlike u vuci ak to pomjeris :icon_question:

Pa dok mi je auto bilo na k glavi fabricki je isao u 7500, tj drugom je isao i do 110, a sad drugom ide oko 90 i pali blokadu, e sad sam skontaj kako primi trecu sa 110 a kako sa 95!
Znaci pricamo o istom motoru, samo sto sam promjenio ubrizgavanje!
 

r3d

Član
Taj motor nema smisla gurati preko 7k rpm, ako je sve standard, a ti radi kako hoces ;) Mislim da mu vec na 6.5k rpm pada obrtni moment
 
Član
Ne vrti se ni 16v kr do 7500. Al sigurno je da su performanse oslabljene sa digifant sustavom baš zbog prerane blokade. Ne pada mi na pamet ništa drugo osim blagog chip tuninga:icon_biggrin:
 
Ako ikad budem sebi radio digifant,a planiram u skoroj buducnosti...Auto ce ici na reprogramaciju kompjutera tako da se iz motora izvuce maximum uz sigurnost naravno...
A za pocetak nije lose da pomjeris blokadu...ali ja bih stavio na 7200 jer je to blokada KR-a...ako nisi bas previse siguran u motor nebih pretjerivao sa okretajima?
Koliko su ti pitali u chiptuningu i tko?
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Ako ikad budem sebi radio digifant,a planiram u skoroj buducnosti...Auto ce ici na reprogramaciju kompjutera tako da se iz motora izvuce maximum uz sigurnost naravno...
A za pocetak nije lose da pomjeris blokadu...ali ja bih stavio na 7200 jer je to blokada KR-a...ako nisi bas previse siguran u motor nebih pretjerivao sa okretajima?
Koliko su ti pitali u chiptuningu i tko?

Ma dobro ne mora 7500 moze i 7200 mozda smjesno zvuci ali doosta znaci!
Ma pitao sam u sm-u traze 450 evra da odrade mapu komplet!
Za te pare mogu ubaciti turbaka i miran!

r3d je napisao(la):
Taj motor nema smisla gurati preko 7k rpm, ako je sve standard, a ti radi kako hoces ;) Mislim da mu vec na 6.5k rpm pada obrtni moment

Mozda nisi vozio ovaj motor dugo, ali on divlja na tim obrtajima, prerano mi je 6800, 7200 bi bila mjera, slazem se da bi 7500 bilo opasno po njega!
 
Član
za mnogo manje pare moze da se pomjeri blokada ali ne vidim smisao toga ako mapa nije prilagodjena da ide motor u obrtaje a da bi se to napravlio potrebno je da se radi custom remap na dynu,ako bas hoces kvalitetno da uradis.

Cijena cutom remapa je 600 eura i nije bitno da li je motor iz 80 godine ili iz 2005,to nema veze,ti placas posao i kvalitet kojim dobijas idealno izmapiran motor na tvoje sadasnje stanje komponenti,znaci full sigurnost i max snagu.

Ako hoces da se samo pomjeri bolokada to moze da se uradi za puno manje para ali to je fuseraj i to se nikad tako bezveze ne radi jer nema smisla nikakvog
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
za mnogo manje pare moze da se pomjeri blokada ali ne vidim smisao toga ako mapa nije prilagodjena da ide motor u obrtaje a da bi se to napravlio potrebno je da se radi custom remap na dynu,ako bas hoces kvalitetno da uradis.

Cijena cutom remapa je 600 eura i nije bitno da li je motor iz 80 godine ili iz 2005,to nema veze,ti placas posao i kvalitet kojim dobijas idealno izmapiran motor na tvoje sadasnje stanje komponenti,znaci full sigurnost i max snagu.

Ako hoces da se samo pomjeri bolokada to moze da se uradi za puno manje para ali to je fuseraj i to se nikad tako bezveze ne radi jer nema smisla nikakvog

Znam culi smo se, ja idem tom logikom da mi je bolje ubaciti 1.8T za te pare nego ovde mapu raditi,jer mi stvarno radi auto tza 10, a blokada mislio sam da moze na neki blef!
Hvlala na infu!


B.M - Floyd je napisao(la):
Ma druze mani se remap-a,ubacuj 9A motor :cool::cool::cool:

Ako budem ubacivao drugi motor, ili ce ici abf ili najvjerovatnije 1.8T ako izleti gdje povoljno!:cool:
 
Član
u principu se ne isplati placati custom remap za standardni motor jer je cijena ista i kad stavis turbo na njega i kad stavis druge bregaste,uvijek su cijene iste jer je isti posao sve bez obzira na modifikacije.

1.8 turbo motor je jako los stadarno i ne ide dobro,tek ozivi kad je stavi veci turbo a na standardni turbo je sranje.

Ubaci ABF,jer je to motor koji ide za sve pare i samo sa izduvom i mapom moze da imas preko 180 ks a to strasno ide na cesti u NA motoru
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
u principu se ne isplati placati custom remap za standardni motor jer je cijena ista i kad stavis turbo na njega i kad stavis druge bregaste,uvijek su cijene iste jer je isti posao sve bez obzira na modifikacije.

1.8 turbo motor je jako los stadarno i ne ide dobro,tek ozivi kad je stavi veci turbo a na standardni turbo je sranje.

Ubaci ABF,jer je to motor koji ide za sve pare i samo sa izduvom i mapom moze da imas preko 180 ks a to strasno ide na cesti u NA motoru

Ma dvoumim se pravo, ABF je bas precizan motor i jedniostavan i nema prpravki puno oko njega samo ubaci sve mi pase, kolko bi za njega kostala neka standarda mapa imas li vec odradjenu pa samo da se ubaci u ovaj ili mora ici custom remap'
 
Član
na svaki motor moze ici gotova mapa ako je standard i to je puno jeftinije

http://www.smchiptuning.com/574/vw-golf-iii-2.0-16v-150
 
Top