Kako pomjeriti blokadu na 7500

Kako pomjeriti blokadu na 7500

Član
SM chip tuning je napisao(la):
na svaki motor moze ici gotova mapa ako je standard i to je puno jeftinije

http://www.smchiptuning.com/574/vw-golf-iii-2.0-16v-150

Ok Srle, hvala ti, uglanom na ovom motoru nista necu raditi, ako naletim na dobrog ABF-a ili turbaka cujemo se!;)
 
Podrzavavam te u svakom slucaju...probaj malo potraziti po vw vortexu jer tu sam ja nasao i pomjeranje blokade na ABF-u (DIY) svaka cast SM chiptuningu,ali mislim da je 600E pre pre skupo za mapu na obicnom atmosfercu starom 20 i kusur godina...ja sam motor platio 100E:icon_smile:
 
Član
kako ne razumjete :icon_cry:

kad recimo odete na cnc masinu i trazite da vam izrezu blok motora za motor star 20 godina i za motor star 5 godina,jel mislite da ce biti razlike u cijeni ???

meni je isti posao,cak mi je i vise posla na starom motoru raditi custom remap nego na novom jer na starom treba mi vjemena da postavim emulator i mape su mnogo primitivnije i vise vremena treba da podesavanje.

Meni nikakve veze nema sto je motor star 20 ili 30 ili 5 godina,sve mi je isto kao i ovom gore na cnc masini :D
 
Ma sve je to ok...potpuno te razumijem...ali drugacije je kad netko ulupi 2000E u motor pa da jos 600E za kvalitetnu mapu,znas i sam da je to najvaznije...a ovako kupis motor za 100E a za mapu 600E mislim nema smisla...ako kontas sta ti hocu reci;)
 
Član
da,apsolutno se slazem i ja da se to ne isplati raditi na standardnim motorima jer mnogo to kosta a nema nikakve posebne potrebe za tim osim ako nisu druge dizne,bregasta,glava,klipovi,usis,tada se mora to raditi a za sve ostalo moze da se uvijek uzme gotova mapa koje je nekoliko puta jeftinija.
 
SM chip tuning je napisao(la):
da,apsolutno se slazem i ja da se to ne isplati raditi na standardnim motorima jer mnogo to kosta a nema nikakve posebne potrebe za tim osim ako nisu druge dizne,bregasta,glava,klipovi,usis,tada se mora to raditi a za sve ostalo moze da se uvijek uzme gotova mapa koje je nekoliko puta jeftinija.

Da u pravu si...htio sam te ja to i pitati ...naime problem je sto je u njega struja i ubrizgavanje od golfa 2 gti 8v i na masini 1.8 16v...e sada za 1.8 8v postoji kod vas gotova mapa za taj motor ali za ovaj drugi navedeni ne...e sad da li bi to bilo djelotvorno,tj staviti tu gotovu mapu na ovu instalaciju...napominjem da ovaj 8v motor ima 112KS a ovaj 16v 139?
 
Član
to ne moze tako a da bude perfekt !!!

i sada da ga mjeri na dynu kriva bi bila zatalasana i on bi sa custom remapom dobio mnogo jer bi se kriva ispeglala posto bi bilo mnogo stvari da se popravi.

na gotovu mapu bi dobio vise snage ali bi i dalje kriva bila ne savrsena kao i sad sto jeste jer ja ne mogu napamet da znam gdje je sta zatalasano i zbog cega a sigurno je da mu mapa sadasnja ne odgovara u potpunosti
 
Tako sam i mislio...e sad opet pitanje...kad bih doslo takvo auto na remap da li bi ti mogao napraviti na tom motoru sa tom instalacijom ajmo reci "savrsenu" mapu da iz tog motora izvuces max snage uz naravno sigurnost motora...cijena nije bitna?
 
Član
da,upravo je to custom remap.

to se radi sa sondama za AFR,EGT,knock,paljenje...sve se podesava u realnom vremenu sa emulatorom i sve se pegla na dynu,treba 2 dana za to ali to je jedini nacin kako da se napravi idealna mapa
 
Ubiti to se znaci da napraviti i to je taj custom remap koji kosta 600E?
Naime to sam sebi mislio raditi...imam taj 2.0 16v motor (136KS)...uradena generalka,supersprint komplet ispuh,spicastije bregaste,port&polish usisni ispusnih kanala,K%N filter,siroki usisi...znaci ajmo reci max tuning sto se moze odraditi na ovome 16v motoru...e sad posto je ovo mehanicki ajnspric ne moze se chpovat niti ista slicno...mislio sam preci na digifant i uraditi kvalitetnu mapu koja s kojom cu izvuci max iz ovih gore navedenih uradjenih prepravki na motoru...
Napominjem da ekipa koja ima ovaj setup na ovakvom motoru i na mehanickom ajnspricu izvlaci i do 160-170 ks...a ja mislim da bih se uz elektronsko ubrizgavanje i taj remap moglo doci na jos vecu brojku...ispravi me ako grijesim?
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Ubiti to se znaci da napraviti i to je taj custom remap koji kosta 600E?
Naime to sam sebi mislio raditi...imam taj 2.0 16v motor (136KS)...uradena generalka,supersprint komplet ispuh,spicastije bregaste,port&polish usisni ispusnih kanala,K%N filter,siroki usisi...znaci ajmo reci max tuning sto se moze odraditi na ovome 16v motoru...e sad posto je ovo mehanicki ajnspric ne moze se chpovat niti ista slicno...mislio sam preci na digifant i uraditi kvalitetnu mapu koja s kojom cu izvuci max iz ovih gore navedenih uradjenih prepravki na motoru...
Napominjem da ekipa koja ima ovaj setup na ovakvom motoru i na mehanickom ajnspricu izvlaci i do 160-170 ks...a ja mislim da bih se uz elektronsko ubrizgavanje i taj remap moglo doci na jos vecu brojku...ispravi me ako grijesim?

Sigurno mi mogao, samo bi morao staviti jace dizne i mozda regulator pritiska od 4 bara!
Kada si sve to odradio na motoru probaj da zazmiris na 600E i odradis to!:cool:
Sta drugo, ne isplati ti se sad mjenjati motor!
 
To cu i uraditi kad tad...bas kao sto kazes sada mi se ne isplati prodavat ovaj motor ali nikako,a i zelja mi je da bude 16v sa recimo 200ks:123:
 
Član
Ma sve ovo kada oduzmem i saberem ipak 1.8T 180KS fabricki i mozda cip nekada!
Abf precjenjen motor star motor, tesko naci dio za njega, turbak je novija masina nije potrosena ima bolju podrsku po svakom pitanju!
 
Dejan 16v je napisao(la):
Ma sve ovo kada oduzmem i saberem ipak 1.8T 180KS fabricki i mozda cip nekada!
Abf precjenjen motor star motor, tesko naci dio za njega, turbak je novija masina nije potrosena ima bolju podrsku po svakom pitanju!

Raspitivao sam se ja dosta za 1.8T...Za swap te masine trba izdvojiti 1500E pogotovo ako je 180ks tvornicki...a o 225ks iz TT-a ili s3 da ne pricam...
 
Top