Golf mk1 by eddo ... nove slike!

Golf mk1 by eddo ... nove slike!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ma instalacija mi je u banani totalnoj ... zadnje pozicije rade kako se njima cefne, iz nekog razloga osigurac od dugih svjetala rikava ma koju jacinu stavio, uglavnom ispitano je manje vise sve, zakljucak je da kutija ne valja ... a gepek ce meni da bude najljepsi gepek na svijetu, bice praktican, gotivan i ljep (bas kao ja :D) ...
 
Član
eddo je napisao(la):
ma instalacija mi je u banani totalnoj ... zadnje pozicije rade kako se njima cefne, iz nekog razloga osigurac od dugih svjetala rikava ma koju jacinu stavio, uglavnom ispitano je manje vise sve, zakljucak je da kutija ne valja ... a gepek ce meni da bude najljepsi gepek na svijetu, bice praktican, gotivan i ljep (bas kao ja :D) ...

e to cemo jos da vidimo:D
 
Član
ArminM je napisao(la):
eddo je napisao(la):
ma instalacija mi je u banani totalnoj ... zadnje pozicije rade kako se njima cefne, iz nekog razloga osigurac od dugih svjetala rikava ma koju jacinu stavio, uglavnom ispitano je manje vise sve, zakljucak je da kutija ne valja ... a gepek ce meni da bude najljepsi gepek na svijetu, bice praktican, gotivan i ljep (bas kao ja :D) ...

e to cemo jos da vidimo:D

ti si samo zavidan ja to znam :lol: ...

evo za par minuta idem prema arizoni da kupim karburator i mozda jos po koju sitnicu, ovaj koji je trenutno na kolima je nepopravljiv :icon_evil: ...
 
evo ti smećaru :D



evo nasao sam ti u kratkim crtama kako se pravi kutija za gepeka,nemora bas ovakva da bude moze i malo manjih dimenzija za dva trosistemca ovalna npr... ali mozes ih iskorititi i za one BOXXER zvucnike samo neznam koja su dimenzija....





ovu cjevuru na zadnjoj slici mozes produziti tako da ti drzi onu ploču viž gepeka da ne propadne... :lol:
ako bude jos sta trebalo javi se... :D
 
Član
moj nermine zar ti ja licim na nekog ko ce kopirat neciji gepek??? sram te bilo kakvo misljenje o men imas ... vidices ti kaki ce moj gepek da bude ima na guzicu da padnes (kad te marnem cim te vidim) ... :D

kupljen kaburator, sitnica nista nisam uzimo jer je izaso mnogo skuplje nego sto sam ocekivo ... sutra abd ga stavljam na auto ... dem recite mene su majstori nagovorili da uzmem stojadinov karburator a maloprije mi momak rece da taj kaburator nece bit ni priblizan originalnom (meni je receno da ce bit jos bolje) a sad momak govori da ce bit jos gore ... pogotov kad kaze ides u brdo ... jel to stvarno tako il?
 
ja sam isto planirao uraditi sa karbasom, nabiti od stojadina,,,,,

e sad, ima vise prica, neki kazu isto trosi a slabije ide, drugi mi opet kazu da smanji potrosnju a ide malo slabije......

jbg, sve u svemu svasta se prica, a dok sam ne isprobas ne mozes znati, od prica nista nema...
 
Član
vidi nesto meni ne smeta da auto slabije ide al mi smeta da auto isto trosi ... sto se mene tice nek ga zavrne da neide nikako dalje od 40 na sat samo nek trosi 2 litre :lol: ...
 
Član
ajde eddo probaj,pa mi reci da znam,kako je stanje,ako bude kako treba,jer je i u mene 1.3 to tito nemoze nasut,pa da mi kazes kako ide,jel manje trosi heheehe
 
kazem ti edo ne znam sta raditi, jedino probati, pa ako bude gore vrnuti stari karbas.....

ja se dvoumim burazeru ili karbas od stojadina, ili fino naci 1.8 8V DIGIFANT i ubaciti taj motor u njega, jbg, elektronac je, manja potrosnja sigurno, veca snaga, auto lagano...... samo ako se nadje jeftino ide taj motoric definitivno...

1.3 su inace poznati kao veliki potrosaci, nazalost.....
 
Član
eddo je napisao(la):
vidi nesto meni ne smeta da auto slabije ide al mi smeta da auto isto trosi ... sto se mene tice nek ga zavrne da neide nikako dalje od 40 na sat samo nek trosi 2 litre :lol: ...

Trebao si dizela uzet :D
 
Član
nebi dizela nikad ... skoda je dizel i na peep mi se vise popela sa svojim stektanjem, samo benzine :cool: ... a nastimacu ja njeg ba da ne trosi to definitivno ... karbas je uzet potpuno nov stojadinov i sutra ga montiram vise od ovog sad sto je na kolima nemre trosit da ga jebes (citaj oko 30 litara) :D ...

posto vas je nekolko pitalo kolko sam platio karbas i da ga poslikam evo svima ovdje ...





placen je 120km na arizoni, original je nije kinesko smece, nov je naravno ... (kineski su 110km i mnooooogo su losiji)
 
Član
neki dan jedan komsija kupioi isti karbas,isto ga platio,isto u keca ide. Montirali mu,sve 5,radi samo tako,ima miran rad,extra. Par dana poslije ga pitam kako je,kaze extra,nije ona potrosnja kao sa originalnim karbasem,koji se pojebao i nije ga niko mogao namjestit. Kad to budes postavljao veoma je bitno da mu namjestis dobar co2,nekome na masinu i moze se fino upasovat. Ja sam imao isto onaj karbas,samo je kod mene prepravljano na motoru,nije bio karburator,pa je seljo prije mene ubacio. Uvijek zajebancije,dok nisam uzeo cekic:icon_biggrin:
 
samo rokaj,kod starog mi je stojadinov karbas na R11-ci,trosi ko upaljac ali neide bas onako kako je isao..samo nek ti dorbo saug naprave i sve je ko bombona,kod naseg renoa se nesto nije moglo napraviti sa saugom(nije nam sajla nesto mogla???) pa imamo ponekad problema kad je hladno...
moje preporuke imas za tu ugradnju,neces se pokajati... ;)
PS: nisam sumnjao u tvoje kvalitete kao majstor za kutije,ali malo sam bio u dvoumici kad sam te vidio kako nosis komad papira i olovku dok zavirujes u gepeke na proslom SR-u... :D
 
Član
Mora biti nemjerljivo bolje nego sa originalom starim 20+ godina, bitno samo da se dobro ustima inace dzaba ti 50 novih karburatora :)
 
Član
bolje ti je da si stavio od 1.3 golfa jer ovaj stojadinov je sranje ne moye ga niko nasuti. pase ti od juge isto.. sretno u nastavku ako ti sta treba tu sam ja sam to davno proso
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top