GOLF IV 1.9 TDI GTI 4motion

GOLF IV 1.9 TDI GTI 4motion

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GTI TDI je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
Astra je napisao(la):
oj majko mila cuj dizel 1.9 da ide na 7000 hiljada pa ne ide ni 6.0 V12 tdi sa 550 ks i 1000 Nm na 7000 obrtnog... To je dizel... A ovaj motor chipan dere novu peticu gti-a ko od sale od 0-100

mislim da je to pogresna inf. ali opet neznam GTI 200 ks hmmm sa diselom od 180,,,ipak benzinac TURBO hmm ide kao lud necu nista tvrditi...
i nemoj tvrditi, prvo treba da se riješiš te glupe historijske teorije "benzinac brži od dizela" drug moj to je nekad bilo, a sad da ti potvrdim ovo gore, dere ga do 160 km/h, znam iz ličnog iskustva, vozim takvog :icon_smile:

ej samo da kazem vozim i ja tdi 150 konja a vozim cesto i astru od druga koja ima 200 ks ljudi nemoze se to porediti mislim ne sad da bi me ostavio 50 m ali sigurno bi sad neznam koliko,,,a slazem se da benzinac bez turba nije nesto ali sa turbom nemoze se porediti disel,,,,fiat punto abart 1,4 160 ks ce preskociti tdi od 150 ks.
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
Astra je napisao(la):
oj majko mila cuj dizel 1.9 da ide na 7000 hiljada pa ne ide ni 6.0 V12 tdi sa 550 ks i 1000 Nm na 7000 obrtnog... To je dizel... A ovaj motor chipan dere novu peticu gti-a ko od sale od 0-100

mislim da je to pogresna inf. ali opet neznam GTI 200 ks hmmm sa diselom od 180,,,ipak benzinac TURBO hmm ide kao lud necu nista tvrditi...
i nemoj tvrditi, prvo treba da se riješiš te glupe historijske teorije "benzinac brži od dizela" drug moj to je nekad bilo, a sad da ti potvrdim ovo gore, dere ga do 160 km/h, znam iz ličnog iskustva, vozim takvog :icon_smile:

bez ljutnje ali vi vozači tdi motora živite u velikoj zabludi,
ja lično nikada nisam sporio tdi, baš suprotno uvijek sam pozitivno
pričao o njima, ubrzanje, potrošnja sve je sasvim ok, jedino zvuk traktorski i nije baš za pohvale ali sve u svemu izdržljivi i pouzdani motori
a to ko je brži su rekli ljudi koji se mnogo bolje razumiju u moderne turbo motore, kao što je smchiptuning tako da je suvišno o tome raspravljati , a golf V GTI 0-100 hvata za 7.2 s, a sa DSG mjenjačom
ispod 7 s, tako da je i to da ga četvorka tdi dere priča za malu djecu,
a i neki ljudi nisu svjesni da ne može svaki vozač izvući maksimum
iz auta, mnogo znači vozačko umijeće:123:
evo da mi tebe riješimo ovih priča za malu djecu, vidim iz Sarajeva si i imaš 200 ks, hoćeš da se nađemo jedno veče da vidimo šta može ovaj moj traktor od 185 ks

bulex je napisao(la):
apsurdno je porediti golfa iv tdi i golfa 5 gti... ja sa golfom 4 gti nemam nikakvog iskustva.... nikad nisam se poganjo sa njim... ali audi a4 1.8t se nije dobro pokazo... na 160 sam ga obiso.. ja bi iskreno volio se poganjati sa g4 gti cisto da se razbiju sve zablude... ko koga pere

bulex jarane ja imam iskustva sa svima, kod mene u raji imamo dva golfa kao moj i tvoj i dvije GTI 5ice, doduše sve čipovano, 5ice čipovane su prelude, njima nemoš ništa, ali nečipovanim možeš 100%,
a što se tiče četvorke 1.8T sa njima sam se trkao i čipovanim i ne i ni jedna ne može ništa sigurno
 
Član
pozzzz svima ....javio sam se samo da kazem ovim koji govore da ne postoji golf tdi gti nemaju blage veze...
imao sam golfa 3 1.9 TDI GTI(oprema) sa svim fabrickim papirima...GTI logotip na prednjoj karambolci,a na zadnjoj lijevo TDI(I crveno) desno GTI(sve crveno)auto je iz fabrike prodato 23.Marta 1997. znaci posjedovao sam sve fabricke papire....to je bila posebna edicija golfa 3...81KW-110KS bez cipova posebno ojacan golf spusten sa plinskim amortizerima.rikaro sjedista crveno-crne boje u kockice(kao hrvatska zastava) sa logotipima ispisanim na istim GTI-crvenom bojom,pojasevi crvene boje,kozni volan,rucica mjenjaca,rucna,prosiveni sa crvenim debelim koncem itd...cijelo auto je bilo u crveno-crnoj varijanti,pa cak i instrumental tabla je bila drugacija ukljucujuci obrtomjer,do papucice gasa itd....auto sam ja kupio os Srdan cini mi se lukavica,da bih ga prodao nakon 2 god njegovom poznaniku Nenad...bile su mi potrebne pare inace nikad ga ne bih prodao...belaj je bio kad vam ode neki dio to se sve moralo posebno naruciti recimo diskovi su bili isti kao nekom sportskom modelu audija pa su me kostali nekih 700-800KM...felge BBS 16 ali su skinute promjer 210 cini mi se..15 posle stavljene jedva zbog diskova...imam nesto i slika sto je ostalo jos pa probam staviti....enes sarajevo[attachment=27195][attachment=27195][attachment=27195]

evo jos neke slicice
tog golfa
 
Član
tavus je napisao(la):
pozzzz svima ....javio sam se samo da kazem ovim koji govore da ne postoji golf tdi gti nemaju blage veze...
imao sam golfa 3 1.9 TDI GTI(oprema) sa svim fabrickim papirima...GTI logotip na prednjoj karambolci,a na zadnjoj lijevo TDI(I crveno) desno GTI(sve crveno)auto je iz fabrike prodato 23.Marta 1997. znaci posjedovao sam sve fabricke papire....to je bila posebna edicija golfa 3...81KW-110KS bez cipova posebno ojacan golf spusten sa plinskim amortizerima.rikaro sjedista crveno-crne boje u kockice(kao hrvatska zastava) sa logotipima ispisanim na istim GTI-crvenom bojom,pojasevi crvene boje,kozni volan,rucica mjenjaca,rucna,prosiveni sa crvenim debelim koncem itd...cijelo auto je bilo u crveno-crnoj varijanti,pa cak i instrumental tabla je bila drugacija ukljucujuci obrtomjer,do papucice gasa itd....auto sam ja kupio os Srdan cini mi se lukavica,da bih ga prodao nakon 2 god njegovom poznaniku Nenad...bile su mi potrebne pare inace nikad ga ne bih prodao...belaj je bio kad vam ode neki dio to se sve moralo posebno naruciti recimo diskovi su bili isti kao nekom sportskom modelu audija pa su me kostali nekih 700-800KM...felge BBS 16 ali su skinute promjer 210 cini mi se..15 posle stavljene jedva zbog diskova...imam nesto i slika sto je ostalo jos pa probam staviti....enes sarajevo

evo jos neke slicice
tog golfa



De malo bolje procitaj sta se pise po forumu pa onda reci covjek je rekao da nema GTI TDI a da je 4motion a ne da nepostoji GTI TDI,,,
 
Član
hmmm šta li je ovaj pjesnik htio da kaže :icon_confused:
diskovi 700-800 KM da to nije bio R32 možda...:icon_biggrin:
 
Član
buraz ba ..ma libo me hoces vjerovat il neces,budi pozdravljen...nego ako gdje naletis na ovo auto kupi ga poslusaj me....:icon_smile:
 
Član
Auto super nema sta :) Nemam sta da dodam, dobar motor uz dobar pogon...
-------------------

i da to je Haldex vuca za one koji neznaju, Haldex pokrece znaci prednje tockove skroz dok ne proklizuju, i to treba senzorima 1/6 okret gume da se ukljuce zadnje. To normalni covjek i ne osjeti nesto puno u normalnoj voznji.


inace 4motion ili Quattro je isto, to je samo oznaka da auto ima 4x(4).
a sistemi su Haldex i Torsen. Sada ima i Visco.

Haldex (elektronski)
Torsen (Mehanicki)
Visco (kao Haldex ali umjesto elektronski on ima specijalan silikon koji stvara frikciju i sa tim omogucava da pokrene zadnje tockove, audi R8 ima Visco )


Izvini ako sam posudio tvoju temu, ali uvjek je dobro sa informacijom za one koje interesuje :)
 
Super Moderator
Zivio Torsen :cool: ;)

dobar golfac drug a to prepiranje brzi ovaj brzi onaj.... nema nista od tog dok se sve ne proba
samo uradi one sitnice sto sam ti dao prijedlog na drugom forumu i ne moze bit bolje auto :cool:

miki321oc je napisao(la):
60-40 (prednja -zadnja ) je raspodijela pri normalnoj voznji na 4Motionu

dobar golf


hmm.. cudan omjer :icon_confused:

zar i kod njeg nije 60 nazad a 40 naprijed ?
 
DasAuto je napisao(la):
Auto super nema sta :) Nemam sta da dodam, dobar motor uz dobar pogon...
-------------------

i da to je Haldex vuca za one koji neznaju, Haldex pokrece znaci prednje tockove skroz dok ne proklizuju, i to treba senzorima 1/6 okret gume da se ukljuce zadnje. To normalni covjek i ne osjeti nesto puno u normalnoj voznji.


inace 4motion ili Quattro je isto, to je samo oznaka da auto ima 4x(4).
a sistemi su Haldex i Torsen. Sada ima i Visco.

Haldex (elektronski)
Torsen (Mehanicki)
Visco (kao Haldex ali umjesto elektronski on ima specijalan silikon koji stvara frikciju i sa tim omogucava da pokrene zadnje tockove, audi R8 ima Visco )


Izvini ako sam posudio tvoju temu, ali uvjek je dobro sa informacijom za one koje interesuje :)
ma samo UZivaj i upisuj se :) vrijeme je za INFORMACIJE :) hehe

allroad je napisao(la):
Zivio Torsen :cool: ;)

dobar golfac drug a to prepiranje brzi ovaj brzi onaj.... nema nista od tog dok se sve ne proba
samo uradi one sitnice sto sam ti dao prijedlog na drugom forumu i ne moze bit bolje auto :cool:

miki321oc je napisao(la):
60-40 (prednja -zadnja ) je raspodijela pri normalnoj voznji na 4Motionu

dobar golf


hmm.. cudan omjer :icon_confused:

zar i kod njeg nije 60 nazad a 40 naprijed ?



ubacene crne lajsne (resetke ) :))) Allroad :)

za ostale HVALA NA KOMENTARIMA LIJEPIM .. POzz DECKI
 
Član
Golf lijepo izgleda. Jeli mozda taj na autopijaci Sarajevo bio. Jer neki dan sam gledao isti taki stoji na njoj. Inace extra auto sa extra opremom. Neka te sluzi dobro.
 
Markosb je napisao(la):
Golf lijepo izgleda. Jeli mozda taj na autopijaci Sarajevo bio. Jer neki dan sam gledao isti taki stoji na njoj. Inace extra auto sa extra opremom. Neka te sluzi dobro.

Nisam bio na pijaci nikako' a sumnjam da ima neki od 110 kw i da je 4motion .. Hmmmmm ja jos ni jednog nisam vidjeo' :) pozzzz i Hvalaaa
 
Super Moderator
Eh druze priznaj da je sad auto mnogo ljepse ;)
daj nam slike da vidimo sa crnim plastikama :cool:
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
hmmm šta li je ovaj pjesnik htio da kaže :icon_confused:
diskovi 700-800 KM da to nije bio R32 možda...:icon_biggrin:

ma moguce je kod mene na leona se nemogu montirati uopste 15 zbog diskova a 16 kad stavim ima mozda 1 cm od feluge do klijesta sto koce.. nije disk toliko velik nego klijesta za kocenje
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
GTI TDI je napisao(la):
hmmm šta li je ovaj pjesnik htio da kaže :icon_confused:
diskovi 700-800 KM da to nije bio R32 možda...:icon_biggrin:

ma moguce je kod mene na leona se nemogu montirati uopste 15 zbog diskova a 16 kad stavim ima mozda 1 cm od feluge do klijesta sto koce.. nije disk toliko velik nego klijesta za kocenje

tvoji diskovi su vjerovatno kao i moji, isti nam je motor, a ja sam svoje u ovlaštenom servisu platio 380 KM, a njegovi su dosta manji...
i može ti stati 15ka vjeruj mi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top