Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel

Fiat Bravo 1.6 16v by AnDel

Član
Sto se tice branika Abarth,dugo vremena se vrtio na Pik-u,na kraju je placen 180KM sa maglenkama,mislim da je to cijena povoljna,jer obicni branik je oko 100KM(bez maglenki), pragove i zadnji nastavak branika ako se dobro sjecam platio sam 130KM, jedino eto sto taj zadnji branik ne pase na Brava-u nego na Bravo... Sve u svemu kompletan Bodykit bi izasao nekih 300 maraka sa maglenkama:D
Sad ne znam da li si mislio sam da radis neke prerade na branicima ili ce neko drugi (opet ce biti cijena neka da bi covjek vjerovatno dva puta razmislio,jer sam i ja razmisljao o tome prije nego sto sam nasao abarthove...kaze lik 300KM da napravi nastavak na zadnji branik :icon_eek:)
 
Član
taj na piku je prvo bio 250, nije ni to skupo ali sam bio kratak s lovom, tebe nije puno izasao, ali ja planiram sve da odradim za tu cjenu, ako ne nadjem abart po povoljnijoj cjeni....obicni prednji branik se moze naci za 50-60 bez problema mogu da kupim, maglenke imam...zadnji od 40+ (ovi sto traze po 100 km za obicni branik nisu nikako dobri);)
ako ne uzmem abart, sto se tice prerade planirao sam nesto ovako, unikatno i lijepo http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=20001# :cool:
ja sve skrojim samo bi odnio covjeku da zavari, i nabavit mrezu kao na novijim autima (izgled saca)
ali to je sve do finansija jer i kad nalete neke visak pare nekim cudom se nesto pokvari :S(kao sad alternator i kvacilo) sve skupa me izaslo skoro 500 KM , sad najbitnije mi je da uzmem felge, od njih najvise zavisi kako ce auto da izgleda, i spustanje, sve ostalo je vise detalj ;)
tokom zime cu jos vosak uzeti i odraditi neke sitnice na laku sa orginal bojom, da do ljeta boja bude na nivou
 
Član
Fin je ovaj Clean style,meni se svidja ;) Ako uspijes bit ce kao lutka!!!
Ma kazem ti ovdje su sa cijenama katastrofa....ali sam ja za onaj branik dosadjivao liku dok nije popustio hahhahaha
A felge cine pola auta,tu se slazem,ja ne mogu svog gledati dok je zima sa ovim radkapama :D
 
Član
pa tako nesto cu da radim, osim sto necu skidati lajsne sa vrata jer mi je to puno posla a malo dobijam, samo cu ih lakirati u boju auta...tako da cu uraditi samo branike, jos cu vidjeti hocu li skroz clean kao na ovom ili ostaviti neke detalje radi lajsni na vratima, da se lijepo slozi..i mrezicu moram da nadjem da valja, a ne neku sto se savija ko papir ;)
a sve je vise bravo-a kod nas past ce cjene djelova za njih sigurno:cool:
do ljeta ima jos mnogo, nije sezona zato se i nema sta lijepo vidjeti na cestama sto se felgi tice:icon_biggrin:
 
Član
Kakv ja i pare ne ide to zajedno, studentski zivot jebga :icon_rolleyes:
Nego bila akcija kod pukija pa sam iskoristio priliku :D
 
Član
jedan mali update, detalj al bitan :cool:
rucica mjenjaca koju sam dugo trazio da valja i da mi se svidja dobio na poklon :)
fabricka je duga i ruzna na bravu. skratio mjenjac za nekih 5 cm, hod rucice je kraci i precizniji, saltanje brze i mnogo lakse (dobio sam nekakav "custom short shifter"), o izgledu da ne govorim
puni aluminijum, full kromirana ;)
skraticu vjerovatno jos jedan cm, zasad nisam htio da pretjeram


i jedna zimska, los kvalitet slikano mobitelom, ali i nema se nesto posebno za vidjet :)
 
Član
:cool::cool::cool::cool: a staaa je ovo kod nas u travniku nema odavno snijega.. a kod koga god pogledam punoooo snijega :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted: samo lagano ;)
 
Član
-adnan- je napisao(la):
Kako si rijesio onaj prsten za rikverc?

nema prstena na 1.6, nego na 1.2 i ne znam kojim jos mjenjacima...
ali moze da se krati/pomjera i kod tog mjenjaca sa prstenom, ima par ljudi koji su to radili, nije tesko ;)
 
Član
update nove felge, ovaj put ozbiljna stvar 17" x 7,5 j, duboki falc, krom srce
veceras bolje slike, guma ce ici 205/40, uskoro montaza
jedna slicica da vidite o cemu se radi, barracuda, veceras bolje slike kompletnog seta ;)
photo0172n.jpg
 
Član
nisam mogao da odolim da ne stavim nazad felge , posto sam samo dvije 205/40 gume nasao i montirao, profil je hard core bas perverzija :D
jos dvije cu uzeti ovih dana, tako da neka stoje do tada. legle su perfektno , cak i prstenovi su bili u milimetar, pa izgledu drugo auto, kad se kompletiraju i naprijed tek onda ce to biti perfekcija :)
photo0189s.jpg


photo0190e.jpg
 
Top