Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Član
To prekucavanje ne dolazi u obzir jer je motor sa svom pratecom dokumentacijom. To uopste nije solucija. Postavio sam pitanje jer ne znam kako je sad motor okarakterisan da li kao potrosna roba ili nesto drugo. Ali ipak idem na tehnicki radim atest. Hvala svima na odgovorima.
 
Član
vidi da se moze prekucati moze, da se moze voziti tako moze, kad te uhvate i sudski vjestace ma kako dobro uradio opet ce te naci jel nece to gledati necija baba
dosta golfova 2 je prekucano

skoro su rodjaku na hr granici gledali br motora na novom audiju :)
Gledali su mu iz razloga sto su imali sumnju ne da je prekucavan nego da li je kraden...naj vise se i gledaju i kontrolisu nova vozila zbog kradja, jer cini mi se da do 7 godina starosti su vozila na interpolovoj potjernici...zato se ova starija i provlace tako. Eto moja vam je preporuka da sa LK npr.iz Negdje sredisnje Bosne-Sarajevo ili Mostar ajd, sa suvozacom iz npr.Bijeljine i Golfom serije 2 ili 3 koji je "utegnut" i sredjen pokusate preci granicu u Karakaju-Zvornik, u Srbiju...al nek je Golf profi prekucan... Ja castim pice i mezu ako prodjete bez kontrole brojeva i pretresa. Ovim putem pozdravljam organe kontrole na pomenutom i ostalim gr.prelazima oko Zv :) koji su me uredno vise puta kontrolisali, napominjem bez sankcija.
 
Član
Ma da u zenici resetaju. Kad dodje kenno ovi na tehnickom sve pretresu i pregledaju! Katastrofa!
Federacija je kao uredjena pa se u rs ide hvatati krivina!!!! Ljigavog li covjeka!
 
Kod mene u bubi je mjenjan motor i čovjek iz osiguranja mi je rekao da mi neće praviti problem na tehničkom jer je motor potrošna roba. Doduše moje auto ove godine puni 46-tu godinu, ne znam kako ide to za mlađa auta.
 
Član
Kod mene u bubi je mjenjan motor i čovjek iz osiguranja mi je rekao da mi neće praviti problem na tehničkom jer je motor potrošna roba. Doduše moje auto ove godine puni 46-tu godinu, ne znam kako ide to za mlađa auta.
Ako nije isti broj kao u papirima - slagao te. Osim, naravno, ako ti on ne sredi to... i nema to veze sa godinama auta. Posebno će ti gledati auto koje je godinama neregistrovano bilo.
 
Član
Otidji na MUP tu kod sebe i vidi sta ide u prometnu, broj motora ili nesto drugo. Ako neide broj motora ili neka specificna oznaka istog, onda ne vidim razloga za atest i obratno.
 
Član
Uradi atest,ako imas dokumentaciju novog motora to ide glatko za sitne pare nemas brige,govorim iz iskustva,naletis na ludog cajkana posalje te na vanredni tehnicki,eh onda ti preostaje samo da se pomolis bogu,vjeruj da tih dvjestotinjak km nije vrijedno ovakvih problema zato pusti sve price uradi atest
 
Član
Ma da u zenici resetaju. Kad dodje kenno ovi na tehnickom sve pretresu i pregledaju! Katastrofa!
Federacija je kao uredjena pa se u rs ide hvatati krivina!!!! Ljigavog li covjeka!
Druze ti si preopterecen pogresnim stvarima, na dosta tema pises ovakve ili slicne postove. Ne mislim nista lose, u politicku situaciju ne zelim da ulazim, pogotovo ne preko foruma ali sam nedavno cuo jednu dobru na tv-u.. ne ubija te ono sto jedes vec ono sto tebe jede, imam osjecaj da te pojedose pogresne stvari i razmisljanja :)
 
Top