Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Član
Pozdrav svima.
Prije par dana mi je riknuo motora. Kupio sam novi sa svom pratećom dokumentacijom.
Motor je iste serije kao prosli, iste karakteristike, godina... Sad me interesuje da li je potreban atest za taj motor i ako jeste molim objašnjenje zašto.
 
Ja mislim da jeste potrebna jer iako je isti motor nije isti broj motora koji se unosi u saobracajnu. Ako se ne varam atest je 60tak KM
 
Član
cuo sam da je motor deklarisan kao potrosna roba, pa me to zbunjuje, nisam mijenjao za jaci ni veci, sve je isto, osim tog broja, apsurdno je na to atest radit
 
Ne znam to o jacini ali ja davno prije 5-6 godina kad sam registrovao svoje vozilo debili nisu pravilno unjeli broj motora zaboravili napisati zadnja 3 broja pa sam morao raditi Atest tada je mozda bilo jeftinije. E sad jel se do tada sta izmjenilo ne znam ali znam logicno ako pise broj motora u sabracajnoj da moras uraditi atest da ti unesu novi i naravno da imas svu dokumentaciju od tog novog motora.
 
Član
Ne znam to o jacini ali ja davno prije 5-6 godina kad sam registrovao svoje vozilo debili nisu pravilno unjeli broj motora zaboravili napisati zadnja 3 broja pa sam morao raditi Atest tada je mozda bilo jeftinije. E sad jel se do tada sta izmjenilo ne znam ali znam logicno ako pise broj motora u sabracajnoj da moras uraditi atest da ti unesu novi i naravno da imas svu dokumentaciju od tog novog motora.
To izgleda da varira od kantona do kantona. Cuo sam da se Posavskom kantonu ne unosi broj u saobracajnu
 
Ma kad produzivas registraciju oni toliko i ne zagledaju oko broja motora, jedino kad ga kupujes i prvi put registriras onda provjeravaju malo detaljnije...
Otidji na registraciju i pravi se ne upucen ako ti sta vele onda :D
 
Član
Ma kad produzivas registraciju oni toliko i ne zagledaju oko broja motora, jedino kad ga kupujes i prvi put registriras onda provjeravaju malo detaljnije...
Otidji na registraciju i pravi se ne upucen ako ti sta vele onda :D
Govore da se mora uraditi atest, iz jednog osiguranja su mi rekli da se raspitam za druge kantone, nije kod svih zakon isti. :D
 
Član
Atest se mora uraditi za bilo kakvu promjenu u saobraćajnoj dozvoli, a ti mijenjaš broj motora.
 
Top