Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Da li je potreban atest za zamjenski motor istih karakteristika?

Član
Ukucaj broj svog starog motora na novi motor.
I kad ga budes prodavao, registrovao, ili npr.prelazio granicu pa ti pregledali brojeve sasije i motora, i konstatuju da je prekucavan...ode ti u zatvor! Koliko mi je poznato, to se klasifikuje kao krivicno djelo. Svakako i to ti niko nece uraditi bez 70 KM pa to racunaj...
Govorim ti jer sam bio jednom zrtva takve rabote, i na kraju je to auto zavrsilo na otpadu a ja strahovao pri svakoj kontroli.
 
Član
I kad ga budes prodavao, registrovao, ili npr.prelazio granicu pa ti pregledali brojeve sasije i motora, i konstatuju da je prekucavan...ode ti u zatvor! Koliko mi je poznato, to se klasifikuje kao krivicno djelo. Svakako i to ti niko nece uraditi bez 70 KM pa to racunaj...
Govorim ti jer sam bio jednom zrtva takve rabote, i na kraju je to auto zavrsilo na otpadu a ja strahovao pri svakoj kontroli.
i postavljam temu iz razloga da sve bude legalno. Nisam dzabe dao tolike pare, da bih se zezao sa takvim stvarima.
 
U sta si ti to ubacio motor u koje auto?
Taj motor sto si ubacio ako prije nije bio zaveden kod nas tj. da nije carinjen onda tek imas belaj neces ni atesta tako lahko dobit ;)
 
Član
Po zakonu bi trebao atest raditi, ali ako je motor isti, ne ubacujes jaci/slabiji i na tehnickom ce ti progledati kroz prste ako su iole normalni. U hercegovini koliko znam ne upisuju vise broj motora u saobracajnu jer se racuna kao potrosni materijal, i sto je normalno.
Recimo prije godinu-dvije imao sam slucaj, prodavao auto, ford scorpio 2.9 cosworth, i covjek htio otici na tehnicki pregled i sve ok sa autom,
ali broj motora se nije mogao iscitati cijeli, od starosti i mjesta gdje ukucan broj (negdje nisko na bloku, pa je imao raznih uticaja, vremenski, kamenja bla bla) ali je covjek sa tehnickog rekao da to nije problem i pustio.
 
Član
Po zakonu bi trebao atest raditi, ali ako je motor isti, ne ubacujes jaci/slabiji i na tehnickom ce ti progledati kroz prste ako su iole normalni. U hercegovini koliko znam ne upisuju vise broj motora u saobracajnu jer se racuna kao potrosni materijal, i sto je normalno.
Recimo prije godinu-dvije imao sam slucaj, prodavao auto, ford scorpio 2.9 cosworth, i covjek htio otici na tehnicki pregled i sve ok sa autom,
ali broj motora se nije mogao iscitati cijeli, od starosti i mjesta gdje ukucan broj (negdje nisko na bloku, pa je imao raznih uticaja, vremenski, kamenja bla bla) ali je covjek sa tehnickog rekao da to nije problem i pustio.
Ljudi ne mislite da je vase ili necije misljenjenje osnov za nesto...sem ZAKONA I PROPISA sve ostalo okacite macku o rep...da skratim, ako ti je u saobracnoj jedan a na motoru drugi serijski broj, ti si u prekrsaju i to ozbiljnom, i tu nema spora to je po zakonu, sta god ti ovde pricali. Ti mozes voziti i reg.auto a da ti gleda neko kroz prste na tehnickom ali ti si na putu u ozbiljnom prekrsaju.
 
Član
Znam auta kojima je prekucavana sasija, kojima je prekucavan broj motora, koja nikako nemaju broj motora, a voze se godinama bez problema. Pola drzave tako vozi. Ako se kvalitetno uradi, nema razloga za brigu.
Obrusis postojeci, ukucas broj iz saobracajne, i kao da nikad nisi ni promjenio motor. Tvoj novi motor postane legalan.
Ko moze da ti dokaze da si ga ikad mijenjao? Niko.
 
Član
Ccc sta sve neces procitati na ovom forumu...

Vozi pola drzave, pa nikom nista?? E pa sve do jednom. Neko opljacka banku pa ne bude uhapsen, a nekoga uhapse odma. Cuj nece niko skontati kad izbrusis broj motora. Pa nije nutela da se maze na krisku...
 
Član
prekucas broj, das uhljupu 100 KM za tu rabotu, drzi te za muda citav zivot a auto nit jebat nit kuci vodit.
s druge strane das 175,5 KM plus sitno recimo 200 sve i vozis se prst u uho....
posebno sto lik ima papire od novog motora
 
Član
vidi da se moze prekucati moze, da se moze voziti tako moze, kad te uhvate i sudski vjestace ma kako dobro uradio opet ce te naci jel nece to gledati necija baba
dosta golfova 2 je prekucano

skoro su rodjaku na hr granici gledali br motora na novom audiju :)
 
Član
Ja nemam broj motora u saobracajnoj. Zivim u BL.
Platim mu rucak ko skonta gdje se broj nalazi :)
Slobodno to ubaci i gas. Jos ako je stariji neki auto niko te pitati nece.
 
Član
Strašno šta se sve piše po forumu, i to od strane maloljetnih lica koja su te iste priče čula po internetu i eventualno kafama. Stravično.
A i ostali pretjeruju...vidi se da je malo ko upoznat gdje sve imaju brojevi šasije i kako se sve motor može prepoznati i identifikovati. To što vi date 50 maraka na kafu pa vas tehnički pregled u Drvaru, Mrkonjić Gradu ili Gacku ne dira, nego pusti...to je vaš problem.
Gledalo mi na tehničkom pregledu brojeve sve, prije pet godina i prije dvije godine....bez ikakve najave. Sve regularno pa nisu ništa poduzimali.
Na granici prije dvije godine...hajmo malo broj šasije. Ljetos tačno ispred mene na granici čovjeku otvaraju haubu i gledaju brojeve...
 
Član
vidi da se moze prekucati moze, da se moze voziti tako moze, kad te uhvate i sudski vjestace ma kako dobro uradio opet ce te naci jel nece to gledati necija baba
dosta golfova 2 je prekucano

skoro su rodjaku na hr granici gledali br motora na novom audiju :)
I na golfovima na tri mjesta ima br. šasije, a i znaju gdje se sve vari kad se prekucava...da ne pričamo ove glupane koji prepravljaju postojeće brojeve ili ukucavaju nekim polovnim alatkama....samo je pitanje da li ćeš i sekundu biti sumnjiv da te kontrolišu. Kockati se godinama radi manje od 200 maraka....
 
Top