Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Član
Nisam znao da je takvo stanje u Slavoniji sa platama a citao sam da se prosjecna plata u RH krece oko 700 evra.
I vidi nesto, u RH ima takozvana umanjena stopa PDV-a, bas kao i u Sloveniji i jos nekim zemljama.
Za razliku od njih ovdje imamo jedinstvenu stopu PDV-a od 17% gdje placas i kruh, i osnovne zivotne namirnice po toj jedinstvenoj stopi, a u Hrvatskoj placas samo 5% PDV na te neke proizvode jer imaju te diferencijalne stope. Vise je nas nasa drzava da oprostis naguzila sa PDV-om jos kod nas prosjecna plata iznosi oko 350 evra.

Nema veze sto im je stopa PDV-a 5 posto, kad je cijena hrane opet skoro ista.
BTW Petrol jucer dizel 2.01
 
Legend
10993494_10205059070150252_8968166781522289724_n.jpg


eh, vidite ovaj dole zaokruzeni privremeni porast cijene nafte. eh sa tim porastom oni pravdaju ovo povecanje goriva za 10-15kf. strasan porast, sa 45 na 50 sa tendencijom ponovnog pada tako da je sinoc na zatvaranju berze bila 49,xx $. i ko im ne bi psovao sve???
Ovo samo dokazuje da drzava vise gura naftnu mafiju nego sto stiti potrosace (ja do sada nisam nikad cuo da je u BIH negdje zabiljezen slucaj da se drzava umjesala da zastiti obicnog covjeka - potrosaca).
Primjera tome je xxx, evo jedan je sa gorivom, drugi sa hljebom, kada je bila kriza ono oko rezervi brasna bla bla tada je klas digao cijenu hljeba a ovi siptarski lobiji - pekare za njim, tako da je onaj "suplji" hljeb iz pekare izasao na 1KM, kifla na 0.30, buhtla, krofna i sl na 0.80KM.
Da ne duljim shvatili ste poentu.
Nazalost, obicni gradjani u ovom slucaju najvise ispastaju dok se naftasi enormno bogate i vozaju se helikopterima po drzavi (vlasnici hife).
 
Član
Ovo samo dokazuje da drzava vise gura naftnu mafiju nego sto stiti potrosace (ja do sada nisam nikad cuo da je u BIH negdje zabiljezen slucaj da se drzava umjesala da zastiti obicnog covjeka - potrosaca).
Primjera tome je xxx, evo jedan je sa gorivom, drugi sa hljebom, kada je bila kriza ono oko rezervi brasna bla bla tada je klas digao cijenu hljeba a ovi siptarski lobiji - pekare za njim, tako da je onaj "suplji" hljeb iz pekare izasao na 1KM, kifla na 0.30, buhtla, krofna i sl na 0.80KM.
Da ne duljim shvatili ste poentu.
Nazalost, obicni gradjani u ovom slucaju najvise ispastaju dok se naftasi enormno bogate i vozaju se helikopterima po drzavi (vlasnici hife).
Noke pa sta ce drugo nego da drzava gura naftnu mafiju a u sustini guraju sami sebe jer 80% naftasa ili njihovi najblizi je zastupljeno u drzavnim institucijama.:D
 
Član
Bola , naftasi placaju ministre i politicare da ih brane i podrzavaju , a gdje jos ako se znaju i ako su rodbina jos :D
Sta oni imaju od nas ,
 
Član
Vec je gorivo otislo na 2.01KM dizel, a benzin 1.96KM nek vako ostane bice dobro, na petrolu pao plin sada je 0.75KM.
 
Plin ce i dalje da pada kako se blizi proljece i ljeto, nema grijanja na plin, pad potraznje i pad cijene. :D 0,3KM plin kad bi bio, kupio bih cisternu i nasuo 3 kubika neka ima za rezerve :D
 
BHT Ovisnik
Imas akciju ovaj mjesec u Darkomu u Sarajevu,kolega s foruma je radio,umjesto 850km je platio 700km za 4cil
 
Član
Koliko tamo kod vas kosta ugradnja plina u audi b4 2.8 v6? Ne moze se ovako :D
Ako mislis ozbiljno, mogu provjeriti. Mene je sa atestom izaslo 1100KM, ali sam uzeo vrhunski sistem, mnogo jak isparivac, dobre dizne, racunar,... 5 godina garancija, a kolege sto su ugradili su profesionalni maksimalno, ovlasteni su i servis i servis za ugradnju plina. Mozda bi bilo i nekog popusta.;)
 
nazovi firmu ATIKER pa provjeri. mene je kostalo sa atestom 1000KM, za Hyundai IX35. Sekvent, 4 cilindra, toro boca 60L, skriveno punjenje ispod poklopca benzina... ne mogu se nakajat sto nisam ugradio prije, vozim vec 10 mjeseci, isplatilo mi se kroz 3 mjeseca kroz gorivo!! :D
 
Top