Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Tjesite se koliko hocete, budite realni, izracunajte odrzavanje, potrosnju, uporedite sa benzinom i na to dodajte cijenu auta benzinca i dizelasa. Koliko je potrebno da se dizel otplati? O uzitku u voznji necemo.
PS. Sad na sve to dodajte i plin u benzinca pa uporedite.
Ćao, zdravo.
od benzinaca postujem samo 2.0 i jace i preko 150ks a na ostale se poserem :D:D
 
BHT Ovisnik
Imao sam i disesel, turbo diesel, benzin, turbo benzin. Kao sto mi turbo zaljepi u volvu nista manje nije V6 atmosferac. Ali atmosferac daje zabavu i uzitak voznje na visokim obrtajima, mogu ga cijel dan vozati u 3oj. A diesel lijepi po 2 sec te "imaginarne brzine". Ja neznam sta je vama plin trn u oku. Razlika plina i benzina je samo u cijeni, ako ste vozali i to navedite sta je toliko lose plinu pa onda glupe price za kuhanje i sl. ? Ama bas nikakvog argumenta valjanog nema,svima smeta sto mozes voziti jako i jeftino.
Plin se moze izgasiti, al diesel nemoze
 
BHT Ovisnik
ima i plin za dizel :) al ja isto ne gledam to tako. ja bi prvi u jaceg benzinca stavio plin. sto bi se vozio za 30 KM kad mogu za 15
Upravo,nego kazu hajde budi hadzija pa vozi na benzin. Pa ovi sto imaju para da ih bacaju na okolo ne bi imali. Onda se inzinjeri ne bi trudili da i sportska auta manje trose, nego samo slabija auta. Zasto danas GTI-a od 250ks vozis i trosi ti kao nekada golf 1.6i, znaci da je ekonomska racunica bitna. Isto tako ako nema neke razlike zasto se ne bi vozio duplo jeftinije, ili zasto ne bi vozio duplo jaceg plinasa za iste pare kao diesela... Ovi sto pljuju plin nemaju nikakav valjan argument zasto to tako govore. I dalje auto ide, i dalje daje isti uzitak, i dalje se cuje, znaci amaaa bas sve isto kao benzin samo duplo jeftinije. Kazu izgubi 10-20% snage. Pa jel to netko vise voli voziti benzinca od 100ks,nego plinasa od 200ks(koji je izgubio 20ks,iako nije toliko), znaci 180ks plina za iste pare ? Ja ne vidim niti jedan pravilan argument.
A plin moze na diesela, radi na principu slicno HHO, ubrizgava se sa dieselom,manja potrosnja goriva,a veca snaga vozila
 
Član
Raja u petak trebam nesto poslom do Sarajeva, pa me interesuje posto je dizel sad na pompi Gasprom na Stupu kod Wize.
U Zenici je 2.01KM, ako je Gasprom jeftiniji kako je i do sada bio, da ne sipam u Zenici ionako sam na rezervi da napunim do cepa kad dodjem.:D:D
Hvala unaprijed.
 
Top