Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Član
Nije prosjecna plata nego je minimalna plata u Sloveniji spustena na 411 eura...

Ovo samo dokazuje da drzava vise gura naftnu mafiju nego sto stiti potrosace (ja do sada nisam nikad cuo da je u BIH negdje zabiljezen slucaj da se drzava umjesala da zastiti obicnog covjeka - potrosaca).
Primjera tome je xxx, evo jedan je sa gorivom, drugi sa hljebom, kada je bila kriza ono oko rezervi brasna bla bla tada je klas digao cijenu hljeba a ovi siptarski lobiji - pekare za njim, tako da je onaj "suplji" hljeb iz pekare izasao na 1KM, kifla na 0.30, buhtla, krofna i sl na 0.80KM.
Da ne duljim shvatili ste poentu.
Nazalost, obicni gradjani u ovom slucaju najvise ispastaju dok se naftasi enormno bogate i vozaju se helikopterima po drzavi (vlasnici hife).

Obicni ljudi su sada samo moderni robovi, pojedinci vladaju i uzivaju, dok obican covjek je samo rob, tacnije moderan rob, da ne bi bilo robovlasnicko drustvo...
 
Član
Doce kraj i tim benzinskim pumpama i lopovima sto njima upravljaju.
Usavrsavaju se hibridna auta, solarni paneli ovo ono
 
Član
Doce kraj i tim benzinskim pumpama i lopovima sto njima upravljaju.
Usavrsavaju se hibridna auta, solarni paneli ovo ono
Naci ce oni i ut kako ce ti naplatiti preko taksi i poreza da ce te zaklati... Je li bilo za bioetanol, koji se moze proizvoditi i biti jaaako jeftin jer je obnovljiv, 105 oktana bioetanol koji zagadjiva manje a kostao bi oko 1km po litri zato sto bi ga mogli proizvoditi neovisno o nafti, a mogu ga svi benzinski motori koristiti bez ikakvih prepravki i dorada... Sta je bilo s tim, uguseno i zataskano za jako kratko vrijeme od strane naftnih kompanija jer bi njih to unistilo do kraja, kao sto je bio i sa biodizelom...
 
Član
Naci ce oni i ut kako ce ti naplatiti preko taksi i poreza da ce te zaklati... Je li bilo za bioetanol, koji se moze proizvoditi i biti jaaako jeftin jer je obnovljiv, 105 oktana bioetanol koji zagadjiva manje a kostao bi oko 1km po litri zato sto bi ga mogli proizvoditi neovisno o nafti, a mogu ga svi benzinski motori koristiti bez ikakvih prepravki i dorada... Sta je bilo s tim, uguseno i zataskano za jako kratko vrijeme od strane naftnih kompanija jer bi njih to unistilo do kraja, kao sto je bio i sa biodizelom...
To jedino u Brazilu prolazi, jer su dovoljno ekonomski i energetski jaki, i najveci su proizvodjaci bioetanola na svijetu.
 
Član
Koliko tamo kod vas kosta ugradnja plina u audi b4 2.8 v6? Ne moze se ovako :D
Moja preporuka ti je isto da nazoves Atiker koji je u Tuzli i vidis sa njima, kod darkoma ti je 1100KM i dodas atest jos 180 KM, cijena ti je u 100 KM razlike od firme do firme. Ja sam prije pola godine uradio sebi kod darkoma atikerov sistem izaslo me 750 KM, a oprema je kostala 450 KM sto znaci da oni uzmu za ruke 300KM.
 
Član
Danas se vozam malo kroz Zenicu i ugleda na HIFI gorivo dizel 2.01. KM. A na Enegopetrolu 1.96. KM.
Reko masala sve domaca firma, fale se i sa cijenama mislim (niskim cijenama koje oni to tako smatraju),sa kvalitetom itd....
A jedni su od prvi pumpi koji dizu cijene i "kupaju" ovaj bosansko-hercegovacki narod.
Da neko ne bi pomislio da nemam sta protiv njih, nedaj boze, vec mislim da hoce doc makar i neka kineska pumpa tocio bi kod njih, a ne kod ove nase bagre.:mad::mad::mad::mad::mad::mad:
 
Top