Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

E ovako, ja ne znam na cemu si ti ali to stvarno nije normalno. Vidim da si jako pametan, kao konj. Misterije oko ulja i ostalog su stvarno nebitne, jer je to sitnica za ovo sto si ti, poseban slucaj, za razmatranje. Svaka cast Davoru, Rs turbo, allroadu i ostalima da ih ne nabrajam sve ima stvarno dobrih ljudi koji se ne prave pametni i kazu kako jeste. Molim admine da obrisu sve moje postove jer mi je muka od ovoliko budala kao sto je ovaj nero doticni. I da me banuju jer vise ne planiram da ulazim ovdje, nekad je to bio normalan forum ali sad... Pozdrav ;)
 
Član
Mjenjac kaput, rika, gotov :D 50 maraka nadji drugi i ubaci i gas dalje :D
Hvala RS,ali nije mjenjač....Htio sam samo da vidim da li je to stvar koja zahtjeva neku hitnu popravku
Majstor od 60 godina(kako kaže onaj balvan) kod kojeg inače čitav grad radi auta mi je rekao da nije ništa opasno,i da se ne bi izlagao nepotrebnim troškovima
to odradimo pri mjenjanju lamele.....Balvane,nije auspuf kvar,ako si na njega mislio....LOL:LOL
 
Član
Pa dobro sta da radim.ima li neko neki prijedlog.ili da opet mijenjam termostat???koja mi je druga opcija?
Može biti da je opet termostat, kupi original u servisu. Garantujem ti da to nije ok. Istina da ne otvaraju svi termostati isto, ali jednom kada auto postigne radnu, ona ne opada, može malo porasti zbog opterećenja ali onda to ventilator obori ponovo na radnu.
 
Član
Ne boj se,neće ti ljubimcu ništa biti ako ga voziš sa 70 stepeni....Ja sam ga vozio i sa 50 stepeni,pa šta....
Čovječe,uzmi u obzir da u zemljama gdje je toplija klima svi vade termostate iz auta....Kakvo 90 stepeni striktno,kakvi bakrači
Ako može bez ovih komentara da temperatura mora biti tačno 90 stepeni,jer ima termostata i sa 80,82,84,85,87 ,i još ranijim otvaranjem
Ako si u Rusiji,skandinaviji,i hladnijim mjestima stavi taj od 90,ali ne treba ti ako živiš npr u hercegovini
Konkretno za problem:klima ti može vratiti temperaturu ,ali ne za 20 stepeni

Nemoj dovoditi ljude u zabludu neistinama...
 
Član
posedujem reno lagunu 1.8 8v,motor presao 208000km. curi mi ulje iz pravca filtra za ulje i sljeva se dole ,sta je tu problem da li je flter ili slabo pricvrscen? Kada ubrzavam od 50 -90 otprilike osecam vibracije iz levog tocka,sta moze tu biti? I jos jedna stvar,zna nekad zatrokirati u leru i padnu obrtaji na 500 i malo kao trokira i dok ne predje 1500 obrtaja ne krene normalno? Ne radi mi brzinomer i kilometraza,sta moze biiti? Lagunu sam inace kupio pre neki dan od lika iz trna u banja luci,siva.Sa aluminijumskim petokrakama lik se zove danijel babic.
 
Član
Au druze. To sa obrtajima moze biti jako puno stvari....lambda sonda, katalizator, itd.. uglavnom kod majstora moraces. Sam neces moci ako se ne kontas u mehaniku i nemas dijagnostiku
 
Član
Može biti da je opet termostat, kupi original u servisu. Garantujem ti da to nije ok. Istina da ne otvaraju svi termostati isto, ali jednom kada auto postigne radnu, ona ne opada, može malo porasti zbog opterećenja ali onda to ventilator obori ponovo na radnu.
sinoc sam od svastike vozio pasata 2010 god 2.0 tdi 4x4 cim stoji u mjestu a grijanje pojacano ajd da kazem na max tacnije na onu 6tu crticu opada tem do 70,pitao jednog taxistu sto vozi peticu kaze da i kod njega opada tem,izgleda da je to "normalno" hvala svima
 
Član
E ne znam, kod mene na Peugeotu ne znam ti koliko je pojačano grijanje ili koliko je hladno vani, jednom kada postigne radnu ne pada nikako. Isto je na trici kod staraca, doduše kod njih ima problem sa klapnom kao što znaš, ali i dok su bile ispravne, isto se ponašao.
 
Član
E ne znam, kod mene na Peugeotu ne znam ti koliko je pojačano grijanje ili koliko je hladno vani, jednom kada postigne radnu ne pada nikako. Isto je na trici kod staraca, doduše kod njih ima problem sa klapnom kao što znaš, ali i dok su bile ispravne, isto se ponašao.
I meni na polu 1.4 tdi sto vozim na poslu kad dodje tacno na sredinu tu i stoji
 
Zasto ne mogu ugasit auto kad je pod cokom radi se o golfu 2 benz i dok radi cok ugasim ga izvadim kljuc on se sam upali onda samo vratim na kontakt i onda ugasim
 
Član
Ne smije padati temp. Nije ispravan termostat sigurno. Mora da przi na ventilaciju
Kad je čovjek postavio pitanje ono je glasilo ovako:
Ej ljudi mijenjao sam termostat.medjutim kad se auto ugrije na radnu temp dakle 90 kad krenem voziti niz strmo i ako mi je grijanje pojacano na 3 ili max 4 tem opada do 70 zna li neko u cemu je problem
Da je čovjek napisao da mu se to dešava na ravnom putu,na uzbrdici,da mu treba vječnost da postigne radnu temperaturu,da je ne postiže nikako,da mu kazaljka od temperature vrlo brzo ode u crveno područje,itd itd,složili bi se svi da se vjerovatno radi o termostatu......
Ali čovjek to nije ništa naveo,pa čak ima i potvrdu da se takve stvari dešavaju i kod drugih,i da to oni smatraju normalnim
Predložio bih da za ubuduća pitanja vezana za temperaturu motora,grijanje,hlađenje,ili bilo kakvih pitanja vezanih za tu tematiku uopšte ne raspravljamo
Zašto gubiti vrijeme beskonačnim raspravama,razmjenama mišljenja,kad je za sve kriv ...termostat
Ništa drugo nije i niti može biti uzrok "kvara"
@Hirurg,sorry..moj post nema veze na tvoj odgovor,nego uopšte na ovu termostat maniju
 
Poslednja izmena:
Top