Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Brate svako misljenje i savjet dobro dosao..kod pola na 1.4 tdi znam da mi je otisao termostat jer kad vozim autoputem 120 ne moze da digne temp na 90.ovo dan dva trebam otici majstoru da ga zamjeni.vec kupljen.al et za peticu pitam sta i kako.zaustavio taxistu isto mi kaze da opada tem .ugl da vise ne peglam s tim hvala svima na odg.
 
Član
I meni zna opadati nakon sto stanem. Ne odmah, ali ako je vani dobar minus i tako stoji u leru 20min, ako nekoga cekam i grijem se...

Nikad nisam imao problema sa temp u voznji, ni na -18 ni na +36, ni na kakvom terenu. Kad dodje na 90, tu i stoji. Ali na dobrom minusu i leru, dok grijanje radi, nakon 20ak min pocne padati, tako da mislim da je ok.

Opet bolje ce znati objasniti neko ko se razumije u tu tematiku. Kod mene je 1.9tdi 77kw, kao kod golfa petice motor.
 
Član
Pa u pola auta sto se voze termostat je los. Tako da i kod taksiste vrlo moguce. Nema logike da opada temp ako je sistem zatvoren
 
Član
Jbg nema logike al et nemam ni je problema u voznji bio minus 30 ili plus 45 tem je 90 samo lad stojim u leru i kad je grijanje pojacano i kad idem nizbrdicu onda opada tem do 70.nov sam termostat stavio i opet isto
 
Član
Jbg nema logike al et nemam ni je problema u voznji bio minus 30 ili plus 45 tem je 90 samo lad stojim u leru i kad je grijanje pojacano i kad idem nizbrdicu onda opada tem do 70.nov sam termostat stavio i opet isto
Morati ćeš jedanput riješiti tu dilemu da li je termostat ispravan ili ne,da se ne izlažeš nepotrebnim troškovima kupovine i zamjene termostata
Standardna procedura provjere termostata je:
Uspeš u neku posudu vode,ubaciš termostat u nju,zagriješ je do 90 stepeni
Ako je termostat o.k on bi se trebao postepeno otvarati,i na 90 da bude potpuno otvoren,i kada ga izvadiš iz vode mora se početi zatvarati
Možeš sam to uraditi ili otiđi negdje mehaničaru da ti to uradi,čisto da znaš da li je do njega
Ako on bude o.k,onda mi jedino pada naum da pogledaš senzor temperature
Vjerujem da je ovo sve već napisano i objavljeno na forumu,ali eto ne smeta da se ponovi
 
Član
Ljudi ne radi mi lijevo svijetlo za osvjetljavanje tablice na golfu 5,a ne javlja mi gresku.Mjenjao sijalicu ali opet ne radi.Mjerio napon na kucistu i na kraju izvadim i izmjerim napon na stekeru ali nema nista.Sta vi mislite o cemu je rijec?
 
Član
Na golfu 4 neradi zadnji brisac mislio sam da je motoric ali nije,mehanizam malo zapekao tj ona cjevcica puknuta bila.sve sam to podmazao I popravio spojio na akumulator sve radi,zatim vratio na auto neradi ispitao sam tri zice imaju struju samo cetvrta tj smedja zica nema.sta bi moglo bit Svi osiguraci su ispravni.pozz
 
Član
Pomislio sam na to,ali bi se ležaj valjda trebao čuti i u vožnji,kao da nešzo huči
Pozz, čuje mi se u zadnjem točku neko grebanje pogotovo kad je auto prazno tj, ja sam u njemu i kad smotam desni u vožnji..kad idem ravno ne čuje se.Također se ništa ne čuje kad nas u auto sjede 4 osobe onda gotovo nikako nema huke ni zviždanja.Iz ovog razloga promijenio sam ležaj desnog točka koji se čuo kad ga stavim na dizalicu i okrenoem točak baš je grebalo.Sad se manifestuju gore navedeni zvuci kad auto nema nikakvog tereta.
 
Mene zanima kolika je razlika što se održavanja tiče između Golf mk2 1.6d i nekog Golf mk3 plinaša? Jesu li Golf trice toliko loše, pošto često čujem da je trojka najlošiji Golf.
 
Član
Na golfu 4 poskido ona slova sa gepeka sad ostalo ljepilo probo sa acetonom neide, cime pokusat a da ne ostetim farbu
 
Top