Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
pioneer_09 je napisao(la):
Ok :) Hvala :) I kod mene je originalno. Moraću slikati i masku pa možda nekom zatreba. Nek ode za 30-ak KM ja zadovoljan :)

jel imas lijevo il desno staklo?
mozda bi mogo i prodat ako je lijevo
 

16V

Član
pozdrav raja.stigao sam za vikend u sarajevo i pojavio mi se problem sa prekuhavanjem motora na fiatu mk1 i sad naravno ne smijem krenuti na put nazad za tuzlu pa bi mi od vas trebao jedan ili dva pouzdana mehanicara u sarajevu da pogleda auto i ocijeni situaciju dali je problem veci ili manji...ako moze ikako da nije van grada jer se pregrije u roku od 10 minuta ... hvala ...
 
Član
16V je napisao(la):
pozdrav raja.stigao sam za vikend u sarajevo i pojavio mi se problem sa prekuhavanjem motora na fiatu mk1 i sad naravno ne smijem krenuti na put nazad za tuzlu pa bi mi od vas trebao jedan ili dva pouzdana mehanicara u sarajevu da pogleda auto i ocijeni situaciju dali je problem veci ili manji...ako moze ikako da nije van grada jer se pregrije u roku od 10 minuta ... hvala ...

Imaš na Hrasnom, kod pekare AS (tačnije 50-tak metara iznad pekare). Majstor se zove Mladen i zna dobro oko Fiata a broj telefona je: 061/800-497
 
Član
CoL3 je napisao(la):
zna li tko koliko litara ulja stane u bmw e46 318i 2003 god. FL ?
Evo brate info za ulje o tvom autu. Ako te jos sta zanima napisi na PM pa cu ti uradir Prt Scr ;)
bmw318i.png
 
Član
16V je napisao(la):
pozdrav raja.stigao sam za vikend u sarajevo i pojavio mi se problem sa prekuhavanjem motora na fiatu mk1 i sad naravno ne smijem krenuti na put nazad za tuzlu pa bi mi od vas trebao jedan ili dva pouzdana mehanicara u sarajevu da pogleda auto i ocijeni situaciju dali je problem veci ili manji...ako moze ikako da nije van grada jer se pregrije u roku od 10 minuta ... hvala ...

napisi gdje si tacno u sarajevu, da ti mogu reci sto blizeg majstora tebi ;)
 
Član
da li mi neko moze reci sta moze biti uzrok ove situacije:desava se da prilikom voznje auto izgubi vodu, tj vidi se da sva voda izadje van boce, znaci koliko smo primjetili auto ne trosi vodu nego je izbaci na boci, na onaj odusak sa strane. Sumnjali smo na cep i mijenjali ga medjutim nista se nije poboljsalo. Napominjem da se ovo ne desava prilikom normalne voznje, znaci do nekih 70-80km/h nego preko. Ono sto sam jos primjetio jeste da auto u ovim hladnijim danima skroz sporo nabija radnu temperaturu, termostat je promijenjen nekad ljetos cini mi se, radio je sasvim ok. Koji moze biti uzrok, da li opet zeza termostat ili je nesto drugo. Nisam primjetio da se duvaju crijeva ili nesto slicno:icon_rolleyes:
 
Član
ArminM je napisao(la):
da li mi neko moze reci sta moze biti uzrok ove situacije:desava se da prilikom voznje auto izgubi vodu, tj vidi se da sva voda izadje van boce, znaci koliko smo primjetili auto ne trosi vodu nego je izbaci na boci, na onaj odusak sa strane. Sumnjali smo na cep i mijenjali ga medjutim nista se nije poboljsalo. Napominjem da se ovo ne desava prilikom normalne voznje, znaci do nekih 70-80km/h nego preko. Ono sto sam jos primjetio jeste da auto u ovim hladnijim danima skroz sporo nabija radnu temperaturu, termostat je promijenjen nekad ljetos cini mi se, radio je sasvim ok. Koji moze biti uzrok, da li opet zeza termostat ili je nesto drugo. Nisam primjetio da se duvaju crijeva ili nesto slicno:icon_rolleyes:

to govoris o polu ili ?
 
Član
Kako da ponovo kodiram ključ, u pitanju je Peugeot 206?
Mogu li sam ili moram tražiti stručno lice, tj, odvesti kod doktora za te stvari?
 
Član
Jaranu mi shura/badzo (nisam nikad kontao te nazive jetrve, zaove :) ) iz Svedske dotjero nekog Passata 99 godiste benzinca.
U saobracajnoj mu pise Euro 3, ali mu na tehnickom rekli da se taj motor iako pise to euro 3 ne moze uvesti.

Ali tu ne prestaje nedoumica, naime, na autu, motoru itd pise 1.8T ali u saobracajnoj 2.0 motor tj ono radna zapremina 1980nesto

jel to treba tako kod tih 1.8T ili je to u pitanju nesto ...
 
Član
leon1p je napisao(la):
Jaranu mi shura/badzo (nisam nikad kontao te nazive jetrve, zaove :) ) iz Svedske dotjero nekog Passata 99 godiste benzinca.
U saobracajnoj mu pise Euro 3, ali mu na tehnickom rekli da se taj motor iako pise to euro 3 ne moze uvesti.

Ali tu ne prestaje nedoumica, naime, na autu, motoru itd pise 1.8T ali u saobracajnoj 2.0 motor tj ono radna zapremina 1980nesto

jel to treba tako kod tih 1.8T ili je to u pitanju nesto ...

Ne može uvesti jer je starije od 12godina, možda je samo plastika 1.8T ,a ispod 2.0... ali pogledaj da li ima turbinu i znati ćeš koji je motor...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Kako da ponovo kodiram ključ, u pitanju je Peugeot 206?
Mogu li sam ili moram tražiti stručno lice, tj, odvesti kod doktora za te stvari?

Switch ignition ON.
Press and hold lock button Fig. 1 [1] for 10 seconds.
Switch ignition OFF.
Remove key from ignition switch.
Wait 5 seconds.
Synchronization procedure complete.
Confirm synchronization has been successful by locking, double locking and unlocking vehicle.
Repeat above procedure to synchronize any remaining keys.
 
Top