Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

http://www.pik.ba/artikal/4559037/opel-corsa-1-0-2005-godina/

Je li tko upoznat sa ovim modelom prednosti mane itd
(kupiti ili ne kupiti)
unaprijed hvala ;)
 
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/4559037/opel-corsa-1-0-2005-godina/

Je li tko upoznat sa ovim modelom prednosti mane itd
(kupiti ili ne kupiti)
unaprijed hvala ;)

Sta ocekivati od trocilindrasa sa 973ccm:D Prednosti nema nikakve

Za lagane voznje i grada je dobar, nema nekih poznatih mana barem koliko ja znam i naravno sve zavisi od prethodnog odrzavanja.;)
Potrosnja do 7lit ako o nje zahtijevas nemoguce, inace oko 5lit normalne voznje...;)
 
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
http://www.pik.ba/artikal/4559037/opel-corsa-1-0-2005-godina/

Je li tko upoznat sa ovim modelom prednosti mane itd
(kupiti ili ne kupiti)
unaprijed hvala ;)

ne bih se mijesao il nesto tako, ali zasto ne pogledas i od kolege dzenija ovakav model, on prodaje isto, jos je 5 vrata a 1,2. ja bih bjezao od ovih 1.0 motora
 
Ma to burazu za pocetnika nesto (znam uzmi golfa2 i miran / to odpada)
dakle za po gradu LJubuskom.. relacija otvorena LJub- Mostar i gore po gradu
Brate samo da ne trosi puno :lol::lol:
brate valjda je u rangu sa w123 200d 240d sto se tice ubrzanja :lol::lol:
 
Član
zadnja-kocnica je napisao(la):
Ma to burazu za pocetnika nesto (znam uzmi golfa2 i miran / to odpada)
dakle za po gradu LJubuskom.. relacija otvorena LJub- Mostar i gore po gradu
Brate samo da ne trosi puno :lol::lol:
brate valjda je u rangu sa w124 200d sto se tice ubrzanja :lol::lol:

Evo ti nemaš kud dalje ;)

http://www.pik.ba/artikal/5480273/opel-corsa-1-2-4-cilindra/
 
Postavio sam posebnu temu, posto nisam bas aktivan na forumu(sto ce se promjeniti svakako) ali nadam se da cu ovdje dobiti vise savjeta... Vozim Citroen Xsaru 1,9 TD 66 kw/90 ks motor i enterijer u odlicnom stanju medjutim malo je udarena na vratima suvozaca i ima jos nekih sitnica na limariji(nije hrdjala i nije trulo auto nigdje)... E sad to auto prodajem i imam neke musterije pa planiram uzeti nesto od francuza sa 4 vrata jer mu mi oni nekako najbolji za pare koje cu imati(oko 5000)...

Zanimame sta su prednosti i mane ova 2 auta koja sam pronasao i sta mi je bolja opcija....

Peugeot 605 2,5 TD 95kw/129ks full oprema osim koze, 1996. godina(motor mi je najveca nepoznanica)

ili

Peugeot 406 modeli od 1995 do 1999 takodje dizel....
 
Član
Da i ja iznesem svoj problem. Vozim ford sierru 2.0 DOHC i imam problem sa kvačilom. Prva stvar je ta da u ovih 5 godina kako je imam svake godine promjenim sajlu kvačila jer pukne al hajde to nije neki belaj, samo se zamijeni i gotovo. Zadnji put sam je zamijenio sad u januaru, a sad imam drugi problem. Prije par dana sjednem u auto, pritisnem kvačilo i na pola hoda nešto tvrdo, isto kao da nešto zapinje, kad ga vraćam isto tako, zastane malo na pola al prođe. Dva dana poslije mi u toku vožjne kvačilo zapadne na pola, neće nikako da se vrati al je auto i dalje išlo samo sam morao postepeno dodavat gas i dok sam vozio tako na pola kvačila naletim na neravninu i kako je auto cucnulo samo izbaci papučicu. Dan poslije mi papučica oš dublje zapadne, toliko da auto tad nije nikako mogli vuć, isto kao da stoj u leru tako da sam morao ja vrhom čizme zapinjat zapučicu odozdo i izbacivat je što uzrokuje nagla trzanja kad krećem u prvoj, al drugačije ne može. Ja sam konto da možda lamela lijepi ili je nešto drugo. Čekam da dođem na red kod rođaka u servisu, ljudi imaju posla, evo tri dana ne mogu da stignu pogledat. Ako ko zna šta bi moglo bit neka napiše, svaka pomoć dobro došla, samo mi žao auto izjeba ga. Hvala unaprijed. :icon_smile:
 
Član
LuxusBenz je napisao(la):
Da i ja iznesem svoj problem. Vozim ford sierru 2.0 DOHC i imam problem sa kvačilom. Prva stvar je ta da u ovih 5 godina kako je imam svake godine promjenim sajlu kvačila jer pukne al hajde to nije neki belaj, samo se zamijeni i gotovo. Zadnji put sam je zamijenio sad u januaru, a sad imam drugi problem. Prije par dana sjednem u auto, pritisnem kvačilo i na pola hoda nešto tvrdo, isto kao da nešto zapinje, kad ga vraćam isto tako, zastane malo na pola al prođe. Dva dana poslije mi u toku vožjne kvačilo zapadne na pola, neće nikako da se vrati al je auto i dalje išlo samo sam morao postepeno dodavat gas i dok sam vozio tako na pola kvačila naletim na neravninu i kako je auto cucnulo samo izbaci papučicu. Dan poslije mi papučica oš dublje zapadne, toliko da auto tad nije nikako mogli vuć, isto kao da stoj u leru tako da sam morao ja vrhom čizme zapinjat zapučicu odozdo i izbacivat je što uzrokuje nagla trzanja kad krećem u prvoj, al drugačije ne može. Ja sam konto da možda lamela lijepi ili je nešto drugo. Čekam da dođem na red kod rođaka u servisu, ljudi imaju posla, evo tri dana ne mogu da stignu pogledat. Ako ko zna šta bi moglo bit neka napiše, svaka pomoć dobro došla, samo mi žao auto izjeba ga. Hvala unaprijed. :icon_smile:

podmazat sajlu? ovo onako isprve :D
 
Član
sajla je odma podmazana prije postavljana, nije to 100%, nešto je drugo u pitanju al ujutru idem na servis pa ćemo vidjet šta kažu :icon_rolleyes:
 
Član
Problem riješen, nosač papučica puko iako je od metala (ne znam ni ja kako, kažu - dotrajalo), to je bio uzrok čestog pucanja sajle jer se lomila na tom dijelu al sad sam miran. :icon_smile:
 
Član
Kenja (w124 250d) mi trza u vožnji na nižim obrtajima. Moram ga non stop šaltat i držat na kvačilu. Stavio san nedavno sve filtere od MANa, ali DŽABA. Ima li tko šta za predložit, osim da ga zapalim
 
Član
Pozdrav svima
Mene interesuje od raje ko zna da mi objasni kako se stima sat ( vrijeme) na Audiju A6 C4 .
Unaprijed hvala.
fancqd.jpg
 
Član
Pozdrav svima

Ako neko moze pomoci bilo bi od velike koristi i ako je neko imao iskustva s slicnim kvarom ..

Dakle radi se o Seat Ibizi 2003,1.9 TDI pumpa dizna sljakao perfektno do prije nekih 10 dana kada se pojavio problem kod paljenja,

vergla ali nece da upali i nakon toga sam ustanovio na dijagnostici senzor bregaste osovine ..

I tako 10-tak dana iskopcavao senzor bregaste palio i vozio normalno ,a htio sam ici zamijeniti ga u servisu..

Jutros krenuo na servis upalim auto i mrka kapa.

Kad sam upalio shvatio sam da se nesto cuje kadoda varnici,pucketa ili slicno nezzz kako bih tacno definisao :(

Ti cudni zvukovi se cuju u lijevom dijelu auta znace ne na motoru vec negdje oko alternatora,senzora ili kod crijeva za usis.

Sada nmg ni do servisa ..

Pomozite ..
 
Yellow je napisao(la):
Kenja (w124 250d) mi trza u vožnji na nižim obrtajima. Moram ga non stop šaltat i držat na kvačilu. Stavio san nedavno sve filtere od MANa, ali DŽABA. Ima li tko šta za predložit, osim da ga zapalim

Jesi li gledao sito u rezervoaru?
 
Član
tomislav_amg je napisao(la):
Yellow je napisao(la):
Kenja (w124 250d) mi trza u vožnji na nižim obrtajima. Moram ga non stop šaltat i držat na kvačilu. Stavio san nedavno sve filtere od MANa, ali DŽABA. Ima li tko šta za predložit, osim da ga zapalim

Jesi li gledao sito u rezervoaru?

Samo to nisam gledao, jer nisam znao kako da ga odvrnem. Skinuo sam gumenu zaštitu i ugledao sam dva šarafa, jedan željeuni koji se uvće u plastični koji zatim ide u rezervoar. Uzeo sam neka klješta i nisam mogao odvrnuti nijedan...
 
Top