Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
pedja15kum je napisao(la):
Hoce li akumulator od 55ah biti dovoljan za golfa 2 1.6td

naravno da moze nije to neka snaga,pa ja sam gledao budalu na bmw 190ks 141kw stavio akumulator od 55ah i kaze da pali cak mi je rekao da ce ga upalit i na akumulator od skutera :lol::D
 
ArminM je napisao(la):
ne o passatu 1.9tdi 96kw

kod tebe armine uvijek neki problem sa vodom :icon_smile: a jos cudnije da izbaci vodu samo preko odredjene brzine u ovom slucaju 70-80 km/h :icon_question: neznam kakve veze ima brzina sa time, samo moze biti do pritiska :icon_rolleyes::icon_question:
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
ne o passatu 1.9tdi 96kw

kod tebe armine uvijek neki problem sa vodom :icon_smile: a jos cudnije da izbaci vodu samo preko odredjene brzine u ovom slucaju 70-80 km/h :icon_question: neznam kakve veze ima brzina sa time, samo moze biti do pritiska :icon_rolleyes::icon_question:

ma kompresija garant, a nije ti to moj auto svejedno. ni Polo vise nije moj, ostat ce u krugu porodice jer je doveden do savrsenog mehanickog stanja, ali da je moj nije
imam ja drugi auto:cool:
 
Legend
Benny_BMW je napisao(la):
pedja15kum je napisao(la):
Hoce li akumulator od 55ah biti dovoljan za golfa 2 1.6td

naravno da moze nije to neka snaga, pa ja sam gledao budalu na bmw 190ks 141kw stavio akumulator od 55ah i kaze da pali cak mi je rekao da ce ga upalit i na akumulator od skutera :lol::D

Od kad je SNAGA motora mjerio za jacinu akomulatora:icon_question:

Ispod 66A ne ide na 1.6 TD... pa sad googlaj zasto... ;)
 
Član
Imam u vidu uzeti neke ele.podizace.Nasao sam u jednog u Anesa zadnje sa instalacijom i prekdiacima..Zanima me da li mogu zadnji ele.podizaci od golfa2 sa 4vrata na golfa naprijed za sa dvoja vrata...:icon_question: :icon_question:

I ima li puno veze stari novi tip golfa kod ovog pitanja :icon_question:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Imam u vidu uzeti neke ele.podizace.Nasao sam u jednog u Anesa zadnje sa instalacijom i prekdiacima..Zanima me da li mogu zadnji ele.podizaci od golfa2 sa 4vrata na golfa naprijed za sa dvoja vrata...:icon_question: :icon_question:

I ima li puno veze stari novi tip golfa kod ovog pitanja :icon_question:

Zar nije niko probao :icon_question:..Rekao mi je greendevil da mogu od golfa3 ali ne spustaju skroz,kakva je situacija sa ovim?
 
Član
mozel mi neko reci koja ide sijalica u audi a6 2006 god, fabricki je xenon, jel d2s u pitanju:icon_rolleyes:
 
Legend
Pa druze, zar je tesko zaviriti i pogledati:icon_question:
a trebalo bi da tise na samom faru tj. staklu iznad projektora... ;)

Imas 2 opcije: D2S i D1S

- D2S je samo sijaloca i sa nje se skida "lula" steker...

- D1S na sebi ima upaljac integrisan...

Skrabo je napisao(la):
Imam u vidu uzeti neke ele.podizace.Nasao sam u jednog u Anesa zadnje sa instalacijom i prekdiacima..Zanima me da li mogu zadnji ele.podizaci od golfa2 sa 4vrata na golfa naprijed za sa dvoja vrata...:icon_question: :icon_question:

I ima li puno veze stari novi tip golfa kod ovog pitanja :icon_question:

Prednji od novog ili starog modela pdgovaraju naprijed bez obzira koliko vrata da ima...
Znaci sa 2 na 4 ili sa 4 na 2 odgovara...;)
Jedino stari na novi model ili obratno ne moze bez male prepravke...

Zadnji su kraci od prednjih, pa je problem ako ih uspijes postaviti naprijed, to sto ne bi spustao staklo do kraja...

Ako vec ne mozes OEM da nadjes onda izmjeri visinu vodilice na vratima,
tj. hod stakla i gledaj da te sto ti nalete budu u 1cm sa originalnim... ;)

Isto tako, prije nego skines svoj podizac, obiljezi smjer kretanja vodilice, jer ako budes prepravljao
da moze staklo nesmetano da ide kroz vrata...
 
Član
leon1p je napisao(la):
Jaranu mi shura/badzo (nisam nikad kontao te nazive jetrve, zaove :) ) iz Svedske dotjero nekog Passata 99 godiste benzinca.
U saobracajnoj mu pise Euro 3, ali mu na tehnickom rekli da se taj motor iako pise to euro 3 ne moze uvesti.

Ali tu ne prestaje nedoumica, naime, na autu, motoru itd pise 1.8T ali u saobracajnoj 2.0 motor tj ono radna zapremina 1980nesto

jel to treba tako kod tih 1.8T ili je to u pitanju nesto ...

Haj to inekako,ali ja kupio Passata,1.8T ono standard B5.5 verzija...i pise da mu je motor ''1.8T FSI'' :icon_eek::lol::lol::lol:

Ovi Norvezani ludi ko struja,nekakvih motora i oznaka i verzija vozila,koje nikad nisam cuo u svom zivotu:icon_eek: Izgleda da se vozila posebno isporucuju za samo njihovo trziste:icon_question:
 
Član
Liga vjerujes li mi da nemam kad pogledat pod haubu, posao me stisnuo opasno, jedna od sijalica je pocela da crveni, sto znaci da ce uskoro bit rikavela, tako da sam odmah htio da ganjam sijalice dok nisam krenuo za italiju
 
Legend
ArminM je napisao(la):
Liga vjerujes li mi da nemam kad pogledat pod haubu, posao me stisnuo opasno, jedna od sijalica je pocela da crveni, sto znaci da ce uskoro bit rikavela, tako da sam odmah htio da ganjam sijalice dok nisam krenuo za italiju

imas ovdje nekoliko postova napisanih, a to je vise vremena nego da zaviris pod haubu... ;)
 
imam problem sa ford focus 2001 god dizel...kad upalim radio trazi neki code ii nece ni stanice ni nista..posto mi je to prvi put da sjedam u forda mozel pomoc?
 
Član
Liga je napisao(la):
Pa druze, zar je tesko zaviriti i pogledati:icon_question:
a trebalo bi da tise na samom faru tj. staklu iznad projektora... ;)

Imas 2 opcije: D2S i D1S

- D2S je samo sijaloca i sa nje se skida "lula" steker...

- D1S na sebi ima upaljac integrisan...

Skrabo je napisao(la):
Imam u vidu uzeti neke ele.podizace.Nasao sam u jednog u Anesa zadnje sa instalacijom i prekdiacima..Zanima me da li mogu zadnji ele.podizaci od golfa2 sa 4vrata na golfa naprijed za sa dvoja vrata...:icon_question: :icon_question:

I ima li puno veze stari novi tip golfa kod ovog pitanja :icon_question:

Prednji od novog ili starog modela pdgovaraju naprijed bez obzira koliko vrata da ima...
Znaci sa 2 na 4 ili sa 4 na 2 odgovara...;)
Jedino stari na novi model ili obratno ne moze bez male prepravke...

Zadnji su kraci od prednjih, pa je problem ako ih uspijes postaviti naprijed, to sto ne bi spustao staklo do kraja...

Ako vec ne mozes OEM da nadjes onda izmjeri visinu vodilice na vratima,
tj. hod stakla i gledaj da te sto ti nalete budu u 1cm sa originalnim... ;)

Isto tako, prije nego skines svoj podizac, obiljezi smjer kretanja vodilice, jer ako budes prepravljao
da moze staklo nesmetano da ide kroz vrata...



Hvala na odgovoru,ekstra odgovor ;)
Samo jos jedno pitanje,kakvo je stanje sa golf3 podizacima :icon_question:
Njih bi mogao naci na otpadu dosta i gdje da stavim onda prekidace od stakla :icon_question:
 
Član
Benny_BMW je napisao(la):
pedja15kum je napisao(la):
Hoce li akumulator od 55ah biti dovoljan za golfa 2 1.6td

naravno da moze nije to neka snaga,pa ja sam gledao budalu na bmw 190ks 141kw stavio akumulator od 55ah i kaze da pali cak mi je rekao da ce ga upalit i na akumulator od skutera :lol::D

Bmw 4.0 V8 skoro 300 ks na 55 ah i to na cak,gledao svojim ocima :icon_biggrin: al dizel ima grijace i veliku komresiju pa samo snaga nije mjerilo .
 
Top