Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
MawiGenius je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
MawiGenius je napisao(la):
Radi se o pasat 6 , 2005 godina ...

Nece da se otvore suvozaceva vrata samo moze iznutra a spolja ne , nisam primjetio da je sta puklo nit osteceno jednostavno radilo i stala... imal ko kakav sajvet da bi moblo bit ???

vjerovatno je unutra spala poluga koja je povezana sam štekom i bravom na vratima, nema šta drugo da bude

a jel problem skinut tapacirung ? ili je slicno kod passat 5

pa sto se tiče skidanja tapacirunga nebi trebalo bit neko mudro slovo, samo bez naglih i grubih poteza da nebi slomio sta, ponašaj se ko da žensku diraš umjesto tapacirga
 
Dzeniii je napisao(la):
MawiGenius je napisao(la):
Dzeniii je napisao(la):
MawiGenius je napisao(la):
Radi se o pasat 6 , 2005 godina ...

Nece da se otvore suvozaceva vrata samo moze iznutra a spolja ne , nisam primjetio da je sta puklo nit osteceno jednostavno radilo i stala... imal ko kakav sajvet da bi moblo bit ???

vjerovatno je unutra spala poluga koja je povezana sam štekom i bravom na vratima, nema šta drugo da bude

a jel problem skinut tapacirung ? ili je slicno kod passat 5

pa sto se tiče skidanja tapacirunga nebi trebalo bit neko mudro slovo, samo bez naglih i grubih poteza da nebi slomio sta, ponašaj se ko da žensku diraš umjesto tapacirga

hahah eh ako je tako onda bicu oprezan :) hvalaa!!
 
Administrator
Evo šta se najvjerovatnije otkačilo

doorm6.jpg
 
Član
oprezno kad budes skidao tapacirung jer su zabice koje ga drze jako krhke, kao i plastika po tapacirungu, nagli pokreti te mogu kostati
dobro pregledaj sve sarafe prije nego li skines tapacirung, ako se ja dobro sjecam u rucki imas 2 torx sarafa, ima sa strane jedan ili dva nisam siguran, i dole imas dva u dnu, skroz u dnu tapacirunga gdje je ono osvjetljenje

nadji neki cosak pod koji mozes podvuci veci sarafciger, odvoji toliko da mozes zavuci prste i polako vuci prema sebi, tako da se zabice pocnu odvajat, kad sve zabice odvojis moras tapacirung malo dic u zrak da bi ga skinuo s unutarnjeg kedera koji je uz samo staklo, poslije toga ces moc da odvojis tapacirung. eto nadam se da sam pomogao koliko toliko.
 
Član
Zanima me ima li ikakvo rijesenje za stakla u golfa2 da ne lupaju i udaraju akda se vozi ako znate na sta mislim :icon_question: :icon_question:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
Zanima me ima li ikakvo rijesenje za stakla u golfa2 da ne lupaju i udaraju akda se vozi ako znate na sta mislim :icon_question: :icon_question:

Znaci nema nista da se ubaci u kedere ili slicno?.Na rupama ono lupa,pa sam kontao to nekak rijesiti ali nezz kako :icon_question:
 
Šarafciger :lol: :lol:

ma more se sve samo treba imat zivaca polijepit u vodilice kakvog pliša ili eko-koze samo da kasnije ne bude pretijesno za staklo ;)
 
Član
Da probas sa samoljepljivom trakom za vrata kliznih ormara...ona je uska i tanka nesto poput plisa i na metar je ima za uzeti.
 
Administrator
Imam staklo retrovizora od golfa 5 sa grijacem i masku retrovizora, koja je malo napukla. Htio bi to da prodam, ali ne znam koliku cijenu da stavim? Šta mislite koliko to košta :)
 
Član
ovaj momak jedan je kupovao staklo retrovizora s grijacem za peticu i bilo je oko 50km, gdje je kupio ne znam, ali eto mozda ti moze posluziti kao orjentacija

edit: evo vidis cijenu bez grijaca

http://www.pik.ba/artikal/2307219/desno-staklo-retrovizora-za-golf-v/
 
Administrator
Ok :) Hvala :) I kod mene je originalno. Moraću slikati i masku pa možda nekom zatreba. Nek ode za 30-ak KM ja zadovoljan :)
 
Član
ernadhusic je napisao(la):
Šarafciger :lol: :lol:

ma more se sve samo treba imat zivaca polijepit u vodilice kakvog pliša ili eko-koze samo da kasnije ne bude pretijesno za staklo ;)

To da ubacim u keder po vrhu ili kako si mislio,vodice su keder okolo stakla il isam ja pogresno shvatio :icon_question:
 
Top