Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Zanima me zašto je na 2.0TDCi motoru termostat 102°C, a na 1.8TD i 1.9 TDI motorima primjerice 88°C :icon_question:
 
Član
Ako je 44kw onda je sve fabrika... nemas sta da brines... ;)
[/quote]

Hvala za odgovor
Fabricki 51 kw, turbina je odgovarajuca i ostalo... al bosch pumpa je JK,po broju,za obicne dizel motore vw-audi... pa sad... :icon_question:
 
Legend
ROUTER je napisao(la):
Hvala za odgovor
Fabricki 51 kw, turbina je odgovarajuca i ostalo... al bosch pumpa je JK,po broju,za obicne dizel motore vw-audi... pa sad... :icon_question:

onda ti je neko ocito zamjenio pumpu, te stavio obicnu... ako se ne grije pretjerano ne bi trebalo da bude problema,
sem sto ne vuce ni pola koliko bi trebao... imao sam takav motor i dosta je dobar kada se redovno odrzava... ;)
 
Član
onda ti je neko ocito zamjenio pumpu, te stavio obicnu... ako se ne grije pretjerano ne bi trebalo da bude problema,
sem sto ne vuce ni pola koliko bi trebao... imao sam takav motor i dosta je dobar kada se redovno odrzava... ;)
[/quote]

Bilo tako kad sam uzeo motor... neznajuci oko dizela sta i kako :icon_smile: .. al nema problema sa temperaturom,ok je to...i solidno vuce ... otprilike znaci da je umjesto 51kw.. u stvarnosti mozda oko 45 kw :icon_smile:
pobrinucu se za to..... Pozzz
 
Član
Pitanje u vezi grijača kod Golfa 3 TDI. Samo ujutru baš teško upali, kad je minus, poslije sve OK. Ja i stari posumnjali na grijače. Uzmemo brifer za auto, stavimo na plus na akumulatoru i na onim konektorima što smo skinuli sa grijača brifer svijetli, dakle ponaša se kao masa, i to bez obzira da li je dat kontakt. Da li je ovo normalno? Svi grijači varniče, ali on pali kao da nije ugrijao, je li moguće da ne valjaju bez obzira što varniče? Osigurač provjeren, ako je to onaj u kutijici s gornje strane akumulatora. Šta može biti treće? Hvala.
 
Član
mara- je napisao(la):
Pitanje u vezi grijača kod Golfa 3 TDI. Samo ujutru baš teško upali, kad je minus, poslije sve OK. Ja i stari posumnjali na grijače. Uzmemo brifer za auto, stavimo na plus na akumulatoru i na onim konektorima što smo skinuli sa grijača brifer svijetli, dakle ponaša se kao masa, i to bez obzira da li je dat kontakt. Da li je ovo normalno? Svi grijači varniče, ali on pali kao da nije ugrijao, je li moguće da ne valjaju bez obzira što varniče? Osigurač provjeren, ako je to onaj u kutijici s gornje strane akumulatora. Šta može biti treće? Hvala.

to sto ti pokazuje masu na briferu je normalno,jer kad ubaci relej imas plus,osigurac od grijaca se nalazi na releju grijaca iznad kocionog cilinda,to sto ste vi gledali su osiguraci od prepelera hladnjaka i klime,grijaci mogu zezati, zna desiti da se ne uzari vrh grijaca,iako grijac varnici,najbolje ih je skinuti pa probati.;)
 
Član
Jedan smo vadili grijač, i užari se dobro, nije nam se dalo ovako kasno ostale. Ali nema šta, plus ne dolazi onda. A ne mogu da pronađem taj osigurač nikako. Evo pogledaj na slikama koje smo mi provjeravali i ako možeš ti otprilike pokazati gdje se nalazi osigurač grijača.

23122012006_zpsc502b348.jpg


23122012007_zps4dd1b0ad.jpg
 
Član
Pronašao sam jedan osigurač u kabini, kod ostalih, u desnom gornjem ćošku kod releja, i on je 50 ampera, valjda je taj. Nema prekida na njemu, ali mi se čini da su kontakti bili oksidirali. To sam očistio, čekam da se ohladi auto, da provjerim. Zna li neko koji je relej za grijače, da li je ovaj broj 13 i kako njega provjeriti?
 
A

adis1984

imam problem kod prvog paljenja sve novo motor generalno uradjen jest kombinovan 1.6 i 1.9 blok i bos pumpa 1.6 a glava i dizne 1.9,turbina od golfa3 tdi kad prvi put upali posle pali kao benzinac,bos pumpa uradjena,ulosci dizni danas zamjenjeni,ali isto.
 

dgL

Član
raja imam jedan probblemcic. Imam mazdu 121 89' godiste. Dakle auto jako dugo nije bilo vozeno, presla je orginalnih 24.000 km sto znaci da se motor nije kako treba ni razradio. Sve sljaka i radi kako treba, ali m jedno brine. PONEKAD mi se izmedju hladnjaka i motora zna pojaviti bijelicast dim slican vodenoj pari. Sad ce sigurno svi napisat provjeri permant, imas li vode bla bla.... sve je to ispravno, to se desi nekada cak i kada motor opste nije dostigao radnu temperaturu. Hladnjak se pali najnormalnije, ohladi, ugasi se... dakle oko toga nema problema... To mi se desava recimo kada hocu da parkiram auto rikvercom negdje gdje je neka mala uzbrdica, pa ono malo na vagi... sinoc bas primjetim, znaci nisam opste ugasio auto, otvorim haubu ali nemogu definisat odakle dim dolazi, cim otvorim haubu on se postepeno izgubi i nema ga... To se ne desava tako cesto... nekada vozim primjera radi sat vremena a dima opste nema :S Skroz mi je ne logicno ovo... AKo neko ima neku ideju sta bi moglo bit, neka pomogne, bicu zahvalan, pozdrav
 
Član
Zanima me da li negdje ima tutorial kako izvaditi klapne i koje sve treba povaditi jer mi se auto zagrije na radnu temperaturu ali opet mlako puše kad se pusti zrak prema vozaču.Dok zrak nije pušten kad se stavi ruka na ona mjesta gdje treba izlaziti osjeća se toplina ali kad ga pustim slabo, mlako?
 
Top