Auto do 7k

Auto do 7k

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Postovani
Evo vec par dana vodim slatke muke pri odabiru ljubimca. Dakle trenutno vozim mk2 evo vec 8 godina i vrijeme mu je za penziju.
Trazim nesto ekonomicno prije svega i sa malom potrosnjom. Svaki dan prelazim = 70km do posla i nazad dakle auto bi stalno bilo na putu i van garaze.

Prioritet mi je neki VW a u obzir dolazi svakako i Audi i nesto trece. Sve osim BMW :(
Razmisljao sam o Golf IV ali iskreno mislim da su precjenjeni na piku skoro da se moze uzeti i E220 Merc za te pare
Srdacan pozdrav
 
Ne gledaj samo koliko auto troši goriva nego ukupno koliko košta imati određeno auto. Mislim da ne moram nabrajati šta se pod tim podrazumjeva ;)
 
Član
. U zavisnosti od auta skoro su tu negdje cijenom odrzavanja benzin dizel, dizel skuplji i vise imas za odrzavati. Uzmes lijepo dizela odrzavanog mazenog pazenog . 70 km dnevno tu se benzinac ne isplati ali ipak napravi sebi racunicu. Ja sam godisnje prelazio 12k i benzinac mi se nije isplatio ali sam iz gusta ga uzeo...
 
Član
I ti sad sa golfa 4 na mercedesa ode ,nidje veze :p :D

Suzi jos odabir,i stavi jos neki prioritet uz potrosnju, jel ti bitna velicina auta, treba li ti veci gepek ....
Za svaki dan i porodicu recuimo skoda fabia 1.9 tdi nije los izbor jer mozes dosta novije godiste kupiti sa manje predjenih km u odnosu na druga auta a vjerovatno da ces je voziti par godina ....
 
Seat leon 2003 g. 1.9 tdi......najbolje auto za te pare po meni........Mada za relacije koje ti prelazis nema ekonomske racunice uzimati dizelsko auto nego benzinca......mozes uzeti 2 god. mlade auto u odnosu na dizela, jeftinije odrzavanje, vece sanse da ces kupiti auto koje nije preslo puno km itd itd....ali ako hoces dizela onda stoji ono sto sam gore rekao.
 
Poslednja izmena:
Član
Najbitnije je da mu nije dusa izvadjena jer ta cifra je otprilike oko e46, passata i slicnih koji su relativno mladi al ubijeni... ako imas 7000 gledaj auto do 6000 jer te gotovo u svakom ceka fina investicija na pocetku...
dizel il plin, benzin se nr isplati na tu kilometrazu jer svaki trosi bar 2 litra vise od uporedivog dizela
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top