Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Alfa Romeo 147 JTD Distinctive

Član
Kemo46 je napisao(la):
Svaka cast, Alfa je odlicna, a vidim nije ti ni mrsko da malo i sam radis. Steta samo sto Alfica nije benzin, ali eto.
I ja kazem,vozio sam benzinku od 105 ks,fino ide i ta,ali serijala ispuh i sve i zvuk je prava melodija pri malo vise okretaja,pravo sam se iznenadio kako dobar zvuk ima bar unutra u autu,uzitak je voziti i pravo te mami da je nagazis malo :icon_biggrin:.Mane su joj pre mek servo i na vecim brzinama i sat laze na vise dosta,ali meni jedan on ljepsih autica.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Kemo46 je napisao(la):
Svaka cast, Alfa je odlicna, a vidim nije ti ni mrsko da malo i sam radis. Steta samo sto Alfica nije benzin, ali eto.
I ja kazem,vozio sam benzinku od 105 ks,fino ide i ta,ali serijala ispuh i sve i zvuk je prava melodija pri malo vise okretaja,pravo sam se iznenadio kako dobar zvuk ima bar unutra u autu,uzitak je voziti i pravo te mami da je nagazis malo :icon_biggrin:.Mane su joj pre mek servo i na vecim brzinama i sat laze na vise dosta,ali meni jedan on ljepsih autica.

Ne bih se bas slozio sa konstatacijom da je servo mek jeste onda kad i treba da bude a to su situacije kod parkiranja i na manjim brzinama na brzinama preko 60 km/h postaje daleko tezi za motati, a to sto laze sat to nesto nije uredu sa tim autom, ima odstupanja al nisu nista veca nego kod konkurencije. Na dvicama je sat tacan 100% jelde nema da omane ? :icon_question:
Alfista sorry na spamu morao sam jbg bilo je jace od mene :D
Sretno u daljim radovima :cool:
 
Član
ma samo vi pricajte,hehe. I ja mislam da je servo ok,i i testovi svi govore da je bila medju najboljim u klasi po upravljackom mehanizmu. Km sat laze meni tacno 10kmh, pri brzini od 195kmh navigacija pokazuje 185,sto je sasvim ok. Na manjim brzinama sve manje laze,na 60 mozda 4kmh. A carbon jeste zaraza stvarno,trudim se da ne pokvarim izgled iako bih ga ja lijepo svugdje tako dobro izgleda,hehe
 
Član
$hwabo je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Kemo46 je napisao(la):
Svaka cast, Alfa je odlicna, a vidim nije ti ni mrsko da malo i sam radis. Steta samo sto Alfica nije benzin, ali eto.
I ja kazem,vozio sam benzinku od 105 ks,fino ide i ta,ali serijala ispuh i sve i zvuk je prava melodija pri malo vise okretaja,pravo sam se iznenadio kako dobar zvuk ima bar unutra u autu,uzitak je voziti i pravo te mami da je nagazis malo :icon_biggrin:.Mane su joj pre mek servo i na vecim brzinama i sat laze na vise dosta,ali meni jedan on ljepsih autica.

Ne bih se bas slozio sa konstatacijom da je servo mek jeste onda kad i treba da bude a to su situacije kod parkiranja i na manjim brzinama na brzinama preko 60 km/h postaje daleko tezi za motati, a to sto laze sat to nesto nije uredu sa tim autom, ima odstupanja al nisu nista veca nego kod konkurencije. Na dvicama je sat tacan 100% jelde nema da omane ? :icon_question:
Alfista sorry na spamu morao sam jbg bilo je jace od mene :D
Sretno u daljim radovima :cool:

Ko je rekao da je na dvicama sat tocan,smiri hormone malo :icon_question: .Na ovoj Alfi je problem sto je lagao skoro 40 plus na krajnjoj brzini i po 15 konstantno preko stotke mjerio sam navigacijom.Mozda je to bas kod tog modela,neznam.

dumpors je napisao(la):
ma samo vi pricajte,hehe. I ja mislam da je servo ok
Nije,moj prijatelj koji je vlasnik ove Alfe se zali na taj servo i meni je premek u odnosu na ostale aute i bas sam citao po stranim forumima da je to mana 147ice i da su na mek servo pri vecim brzinama bile brojne prituzbe vlasnika al i to je stvar ukusa,nekome odgovara.:)
 
Član
postujem misljenje,ja i nisam nesto iskusan sa konkurencijom. A mi alfisti smo malo brzi na okidacu jer je nasa vo5ena marka totalno omrazena na ovim prostorima gdje je svaki fening koji treba dati za odrzavanje velik kao kuca,a za alficu treba malo vise feninga. Citam test alfa qv protiv golfa gti,i golf podjedjuje rutinski jer je motor kao ugladjeniji,ima vise servisa po bih i elektro instalacije su ljepse poslozene,a alfa gubi jer je 25ks jaca, eksplozivnija i brza po krugu. Naglasam testiraju sportske verzije i brzi opet gubi. Eto sto nam rade hormoni, opravdano,hehe...
 
Član
:cool:Ma sve 5. Auto ti je super.Nisam neki Alfista ali da imam nesto love viska bas 147ica po mogucnosti 16v 120 ks(ljubitelj sam benzinaca) bila bi moj izbor.Jedan od lijepsih auta.



P.S Nediraj mi svetinju,pa normalno da je GTI brzi, :lol: ;) sala,nemoj i ti planuti.
 
Član
hahaha, ma necu planuti jer nije brzi,po testnoj stazi u novinama je alfa brza 0,6 sec, a na paklu nirburgringa je brza cijelih 4 sec od tvog omiljenog auta,eto ti sad
 
Član
dumpors je napisao(la):
hahaha, ma necu planuti jer nije brzi,po testnoj stazi u novinama je alfa brza 0,6 sec, a na paklu nirburgringa je brza cijelih 4 sec od tvog omiljenog auta,eto ti sad
:icon_biggrin: kvragu,ali eto sto je tu je dobro se getuska drzi,Alfu ne zovu djaba sportsko srce.
 
Član
;) Preljepa,potpuno ista (ne bas potpuno ista boja)kao tvoja je ova o kojoj sam ti pricao od mog frenda,ne diraj je nista,takva stock je preljepo auto.
 
Član
Nisam ti ja nista ruzno rekao, jesam ja tebe sta uvrijedio i sl. da ti meni govoris hormone da smirim, hajd da skratim nije ni bitno naucices nekad. Nemam namjeru da se svadjam i naglabam sa nekim, mozda si me pogresno protumacio, shvatio ili sta ja znam, jednostavno ne mogu da cutim i slusam kako se alfe pljuju ne valja ovo ne valja ono a golfovi su perfekicja cista muka mi je od te price. Budi mi pozdravljen, NHF :D
 
Član
$hwabo je napisao(la):
Nisam ti ja nista ruzno rekao, jesam ja tebe sta uvrijedio i sl. da ti meni govoris hormone da smirim, hajd da skratim nije ni bitno naucices nekad. Nemam namjeru da se svadjam i naglabam sa nekim, mozda si me pogresno protumacio, shvatio ili sta ja znam, jednostavno ne mogu da cutim i slusam kako se alfe pljuju ne valja ovo ne valja ono a golfovi su perfekicja cista muka mi je od te price. Budi mi pozdravljen, NHF :D
;) Ma sve ok i ja sam malo pretjerano reagirao i razumijem te da se na ovom forumu npr wv slavi do nebesa posebno golf, samo si mi ti zvucao kao da ja nemam pravo dati misljenje o Alfi 147 zato sto vozim g2.I nisam je pljuvao,naprotiv.Ne poznajes me a zbog nicka,i avatara si me stavio u odredjenu kategoriju ljudi,prije svega volim aute i nevolim one koji pretjeruju s jednom markom a sve ostalo je smece bez argumenata bili ono vw ovci,Alfisti.....itd .

P.S otidji na neki Hrvatski forum o autima,tamo ti je Alfa bozanstvo a Golf je smece :)
 
Top