1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

Član
ljudi prvi put nece da upali znaci ujutro, vergla ali nece, do grijaca nije, do akumulatora takodje, zamijenjena i piksna neka na bosch pumpi koja je vukla zrak, do cega bi jos moglo biti, filteri nisu mijenjani.Prvi put kad upali na guranje onda pali ko mina citav dan :icon_rolleyes:
Pomagajte :cool:
 
Početnik
filter od nafte 100% on jedini moze predstavljat problem ako si grijace zamijenio

lowered_car je napisao(la):
filter od nafte 100% on jedini moze predstavljat problem ako si grijace zamijenio

jer nase ti je gorivo danas puno vode ;)
 
Početnik
nismo je napisao(la):
provjeri ti kompresiju

a da nebi isao majstoru placao mjerenje kompresije,jednostavno kad upalis auto,daj malo vise gasa i izvadi sipku od ulja,ako nivo ulja bude podignut vise od 10-15 cm onda su klipni prstenovi otisli...jer ako su klipni prstenovi losi,kompresija iz komore za sagorijevanje prelazit ce u karter i na taj nacin nivo ulja bit podignut ;)
 
Član
Isto mozes ujutro pri prvom paljenju da ozracis system prije neg sto pokusas upalit stime ces ispitat dali je do pumpe.
 
Član
i meni nesto vise smrdi na pumpu, ako on poslije guranja sastavi, ugasis ga i odmah upali opet al' na kljuc, ne lici mi na kompresiju.....
 
Član
lici na kompresiju i to dobro,dizelu trebaju samo 3 stvari da upali kompresija,grijaci i dobar izvor struje.
to sto nece da upali sa prvim paljenjem ako su 2 faktora dobra onda ti kaze da je zracnost motora tolika da nema kompresije da sastavi,otuda miris zive nafte na auspuhu kada konacno upali.to sto pali cijeli dan normalno jeste sto su dnevne temperature malo vise i on je svoj dio posla sa prvim paljenjem obavio,nisu se stigle karike skupiti od hladnoce.
cim noc dodje,zima stegne,jovo nanovo
 
Član
Cetkice su nove neki dan zamijenjene ali opet se nesto nekad u anleseru cuje kao da od nesto kaci, ali ne vjerujem da je do njega, sad sam skontao da filter od nafte onaj ispod haube nije mijenjan 3 god. ako sam dobro skontao, sad cemo ga zamijeniti pa cemo vidjeti, 9 zima pali uvijek i sad je poceo zajebavat, da hoce biti do filtera bilo bi dobro, ako bude kompresija ne gine mu otvaranje jel tako??Ono kad pali izgleda kao da nema dovoljno nafte bem ga, vidjecemo dalje.. Hvala svima na pomoci ;)
 
Član
e prijatelju znaci ist mi je problem bio na proslom golfu,cim je hladno nece upalit,a gurni ga sastavi na 1-2metra i miran si citav dan,tako sam ga i prodao a momak ga je uradio 450km sa rukama kod nekog majstora,u pitanju je bila slaba kompresija.E sadf ako ga ne mislis raditi odmah,fino kupis start sprej,skines zracni filter i naspricas u one usise,ja sam se tako sluzio 2 zime:cool:
 
Član
da je filter zacepljen ne bi palio ni na guranje.
ako ne valja kompresija motora,karike ili stubline.
pošto nisi mijenjao naftni filter 3 godine mislim da ce biti stubline
 
Član
struja vidjet cemo sta ce biti, hvala ;)
ali kako odjednom da se to desi, sve normalno i odjednom nece, ako je slaba kompresija jel bi osjetio neke promjene u vuci ili nesto slicno :icon_rolleyes:
 
U mene slican problem bio a i meni se juce ujutro ponovio znaci prije nego sto sam zamjenio alnaser koji je bio los nije htjeo promjenim njega i stavim nepovratni ventil palio svako jutro evo juce ujutro nisam mogo upalit a na guranje kosto ti kazes na 1-2 metra :S
 
Član
Golf_2_1.6_tdI je napisao(la):
U mene slican problem bio a i meni se juce ujutro ponovio znaci prije nego sto sam zamjenio alnaser koji je bio los nije htjeo promjenim njega i stavim nepovratni ventil palio svako jutro evo juce ujutro nisam mogo upalit a na guranje kosto ti kazes na 1-2 metra :S

zao mi ga ako je otiso, sluzio je odlicno a i sad nista ne osjetim da je slabiji samo da hoce biti dofiltera da ne bude ovo drugo, mozda je grijac kod tebe :icon_question:
 
Top