1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

Član
_vwfan_ je napisao(la):
struja vidjet cemo sta ce biti, hvala ;)
ali kako odjednom da se to desi, sve normalno i odjednom nece, ako je slaba kompresija jel bi osjetio neke promjene u vuci ili nesto slicno :icon_rolleyes:

ovo nemoj da te zavara i ja sam isto mislio,nikakvu razliku nisam osjetio,znaci 2-3 uz brdo sa velikim usponom,nista:icon_question: al ipak je kompresija bila za k****,rekao mi je momak kolika je bila al se sad ne sjecam
 
Član
to je 99 % do kompresije tako je i kod mene prosle zime bilo, ja stavio aku od 100 Ah i malo je bolje palio, malo ga brze on okretao a i duze si mogao verglat, na ljeto uradio generalku ev sad pali jednom okrene motor samo.;)
 
Meni se jednom desilo prije 3 godine da mi je auto ostao na polju 2 dana na zestokom minusu...Upaliti ni s glave..Slepao sam se 11 KM i pokusavao upaliti i nista..Testirao grijace prostom metodom, komad bakarne zice na plus akumulatora i po njima sarao, varnici, sto bi trebao biti znak da su OK..Otisao kod auto elektricara, i vidi cuda ni 1 grijac ne radi..Zamjenio sva 4 auto upalio na pola kljuca..A nedavno kolega nije mogao upalitit G2D isti problem kao kod tebe...Kupio grijace u Motorexu, zamjenio opet ista prica..Odslepao kod auto eletkricara, kaze covjek ne valjaju grijaci..Donese druge zamjeni, kaze idi upali..Upali...
 
Pri verglanju pogledaj da li ti na auspuh izlazi gust dim ni crn ni bijel negdje izmedju ako je tako onda su ti grijaci, ali ne mora znacit da su 100 % grijaci moze biti osigurac koji ti se nalazi ispod haube desno od broja sasije, moze biti i relej od grijaca, najbolje testirat uzmi 6 mm PF sajlu tj. zicu spoji na plus i direktno na grijace drzi najvise 10 sec i onda probaj upalit ;)
kad verglas a motor se uopste ne javlja ono vergla kao da nema goriva, tada moze biti i magnet goriva koji se nalazi na bosch pumpi ne mozes fulit dolazi jedna zica uzmi unimer i izmjeri da li imas 12 v kad das kontakt, jos bolje stavi prst pa nek neko da kontakt osjetit ces kad otvori ili popusti cijevi na diznama pa vidi da li baca gorivo prilikom verglanja ???
 
Član
struja ni ja nista nisam osjetio na vuci
cause samo se nadam da nece biti to ;)
roki bio kod majstora sve grijace izvrnuo i provjerio kaze rade :cool:
elektricar danas na taj magnet drzao prst i cuje se skljocne u njemu valjda radi, a gdje je taj osigurac pod haubom??Jel onaj sto u njega idu 2 zice??
Danas jedva naguranje upali kao da slabo dobija gorivo, upali pa se ugasi :icon_rolleyes:
 
rekoh ti desno od broja sasije postavljen je plasticnom kucistu i jeste idu dvije deblje zice tj. 6 mm , probaj direktno sa akumulatora spojit na grijace pa vidi kako ce upalit, ali pazi da ne spojis na masu, a filter goriva ???

ako je upalio pa se ugasio znaci da je hladan, kad upali jel malo vise zvoni pa se smiri
 
Član
@elektricar sta da provjerim na tom osiguracu??Upali pa se ugasi cim stisnes kvacilo da stanes jer moram odma kociti led, bude nemiran ono tu tu tu kao da mu prekida dovod, mijenjali smo neke dijelove u anleseru, a filter opet nisam zamijeno jbg sutra cu, a da su grijaci teze bi palio svaki put, evo bas sad isao malo se provozat pali u sekundi, sutra cu ovo probati sto si rekao nisam imao vremena.
@Zela ide ko lud valjda bi malo nesto osjetio :icon_rolleyes:
 
Član
Nema veze, meni corsa 1.5d isla kao luda a kompresija nikakva. Nije hteo nikako da pali, motorcic od samo 50ks ljudi nisu verovali kako ide...Proveri kompresiju, oni pale na kompresiju i to ti je cista matematika, moze i pumpa da zeza sto ti je bolja solucija.
 
Član
Ja mogu samo da ti kazem sta je najjeftinija varijanta da resis problem, jedan lik je ugradio neki grejac koji se ukljuci u struju(na 220v) i on lepo ujutru donese produzni kabal ukljuci ga par minuta i kresne ko mina ....Golf 2 1.6d.
 
Član
:lol: dobra ideja, ali necu praviti cirkus palio je svake zime morat ce i ove, vidjet cemo dok opet zahladni dobro, juce zamijenili ono jedno crijevo sto ide s dizne na diznu pustalo naftu jel moguce da nije zbog njega :icon_rolleyes:
 
Član
Ma poslusaj me prijatelju samo lupas glavu bezze,kupis fino start sprej cca5km na svakoj benziskoj i nemas zime,znaci isti slucaj ko kod tebe milion posto,ko da sam ti prodao svog golfa,znaci ako neces radit motor,start sprej i opleti,nema da nece upalit....
 
Top