1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

1.6 d vergla ali nece da kresne!!!

evo pratim ovu temu i trazim nacin za rjesavanje svog problema pa bi mi svaki komentar dobro dosao.vozim dizela 1.6 i ovo mi je prva zima od pocetka je lose krenulo.Prvi minus nisam upalio i kupim novi akumulator pali,prije neki dan mi nesto izvuklo struju iz akumulatora i to sam rijesio tako sto mi je majstor konstatovao da su grijaci se sami aktivirali u dodiru sa vodom i samim time ometali punjenje akumulatora.Jutros auto vergla ali nece da kresne cini mi se da onako moze verglat citav dan interesuje me sta bi to moglo biti uzrok.Da li start sprej steti motoru i da li moze pomoci u ovom problemu i koje su njegove najvaznije namjene.Da li je kompresija dobra ako auto nemoze da upali na guranje u 1 i 2 brzini jer mi je stwatno jaka kompresija samo u 3 brzini mogu na guranje upalit....
 
golf 1992 je napisao(la):
evo pratim ovu temu i trazim nacin za rjesavanje svog problema pa bi mi svaki komentar dobro dosao.vozim dizela 1.6 i ovo mi je prva zima od pocetka je lose krenulo.Prvi minus nisam upalio i kupim novi akumulator pali,prije neki dan mi nesto izvuklo struju iz akumulatora i to sam rijesio tako sto mi je majstor konstatovao da su grijaci se sami aktivirali u dodiru sa vodom i samim time ometali punjenje akumulatora.Jutros auto vergla ali nece da kresne cini mi se da onako moze verglat citav dan interesuje me sta bi to moglo biti uzrok.Da li start sprej steti motoru i da li moze pomoci u ovom problemu i koje su njegove najvaznije namjene.Da li je kompresija dobra ako auto nemoze da upali na guranje u 1 i 2 brzini jer mi je stwatno jaka kompresija samo u 3 brzini mogu na guranje upalit....

stara tema, a da te ne bi banovali drug prvo se predstavi u nove clanove, takvo je pravilo foruma ;)
 
sa zadovoljstvom cu to uradit ali bi mi dobro dosla pomoc kako da to uradim jer nisam upucen u pravila ovog foruma..
 
Član
Kad si je ozivio da kazem da je problem rijesen, bendeks otisao nije logicno ali jbg :icon_rolleyes:, ne znam sta bi kod tebe moglo biti ako su grijaci dobri :icon_rolleyes:
 
eo ovako proso sam ovo sve... :D dizlo majka :)
paljenje ti je kao vreme ,znaci ako je hladno vreme nema sanse da ce upalit,ako je malo toplije vergla 10tak sekundi i upali ... sto se tice snage ne gubi nista samo paljenje zeza...isto tako kada se gura sastavi na metar tj upali...[/align]
siptomi: baca dim na auspuh dok vergla...
bolest :) kompresija tj stubline otisle...
 
Top