Zracni ovjes

Zracni ovjes

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ovo je extra stvar za sminke ali i funkcionalnosti posto s ovim mozes imati auto koje je bukvalno spusteno do zemlje 2cm i nije ga moguce voziti u nasim uslovima...tj s ovim imate mogucnost da po gradu gdje je fina cesta spustite auto i da budete P.I.M.P. a opet kad ste na losijoj cesti da mozete sa svojim nabrijanim i spustenim autom proci a da ne pohebete pod ili spojlere...to naravno mozete i sa gewindama ali sve morate rucno podesavati a ovo vam je na pritisak dugmeta, a isto tako kad se parkirate da ga bukvalno zakucate u beton, i odlicno za izlozbi :123:
 
Član
Airride i sigurnost, stabilnost, to nista, jedino ko sto muha rece sa airride gewindama malo bolje. Od fabrike, po meni je Citroen sa svojom hidraulikom najbolji sto se tice toga. Trebas do vikendice, put los i kratak, hop digni do kraja i vozi 10 na sat, makadam malo nize samo, do 40 na sat, i ono ostalo normalna visina koja se drzi kolko god putnika bilo. Ja sam se vozio u par njih, i udobnost je :cool:, ostali proizvodjaci sa svojim zracnim ovjesima su takodjer ok ;)

Evo kako izgleda to dizanje :D

http://www.youtube.com/watch?v=pAFaEYfNRw8
 
Početnik
ne postoje airride gewinde :)

postoje KW gewinde :) , i postoji KW HLS :)

to je kombinacija koja ide na ferrari, porsche , i slicne automobile ...
 
Član
kolko kosta taj KW HLS i po kojem to principu radi, u sustini imas stabilnost gewindi a mogucnosti airride-a? I da li se mora stavljati neka boca zraka nazad ili tako nesto jer sam vidjo po netu da sva auta sa AR to imaju..
 
Početnik
nije boca, to je kompresor + mali rezervoar za ulje koje se gure u klipove a koji se nalaze izmadju " matice" koja se okrece i stima visina i opruge , nikakvih problema neema ako se vozi cijelo vrijeme sa odignutim tj napuhanim klipovima pa se onda prilikom parkiranja auto zakuca na mjestu , mada to proizvodjac ne preporucuje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top