zna li ko kolika je kazna?

zna li ko kolika je kazna?

član 36 stav 3, oglušio se na zaustavljanje policije noću sa
baterijskom lampom, ne mogu da nađem koja je kazna za ovaj prekršaj,
sve info. dolbrodošle
 
Član
ako ce ti pomoc 50-250km 1 ili 2 boda.Tako pise u ZOBS
evo sta pise u clanku pod 36 stav 3
(3) Zabranjeno je otvaranje vrata na motornom vozilu na kolovozu/kolniku
kada je vozilo u kretanju ili mirovanju i u svim drugim slucajevima kada se moze
ugroziti bezbjednost/sigurnost drugih ucesnika/sudionika u saobraćaju/prometu.sretno da bude 50 il jos bolje nista.
 
došla mi je kazna, samo je fazon što sam upravljao burazovim autom pa
je njemu došlo da prijavi ko je upravljao vozilom.

neće mi valjda oduzet vozačku, :icon_mad:
 
Član
a jarane nadji nekoga ko ne voza, npr mamu, kako sam ja uradio i reci da je ona vozila, ti platis kaznu a mama da vozacku :)
 
Cekaj, kako te moze zaustavljati baterijskom lampom ? Jesi li stao kad si prosao ili si samo nastavio ? Mozda si mogao otici na sud, jer ako nisu imali adekvatnu opremu ne bih im ni ja stao ;)
 
ma nekom baterijom dva puta samo blicnuo, a kontrolisali neko auto,
a vamo napisali da su podigli ono njihovo sranje stop i da su svjetlosno signalizirali,
šta im sad možeš, da mi je bar da znam kolika je kazna, ne mogu valjda vozačku za ovo uzeti:icon_mad:
 
Član
Imam i ja pitanje, pa da ne otvaram novu temu, zna li neko kakve su kazne kad te uhvate a oduzeta ti vozacka?

Sto se tice ne stajanja policiji, mislim da je kazna 100KM, tako nesto mi je neko jednom rekao...
 
Mislim da je voznja bez vozacke 100 maraka, uglavnom su ste sve od 100-300, pa kolko ti naplati, al vecinom idu na ovu minimalnu ;) , oglusivanje o naredbu, da, to je 100 maraka takodjer :icon_smile:

Evo ovdje sve pa gledajte ;)

http://bihamk.ba/dokumenti/zakoni/Zakon_o_bezbjednosti_saobracaja.pdf
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
član 36 stav 3, oglušio se na zaustavljanje policije noću sa
baterijskom lampom, ne mogu da nađem koja je kazna za ovaj prekršaj,
sve info. dolbrodošle

odbijanje naredjenja sluzbenog lica, 100 KM 2 boda i mjesec zabrane.
ulozi zalbu, reci da ga nisi vidio, reci da si mislio da je neko bezveze pored puta da nisi smio stat, nisi vidio da je policija, mrak ovo ono... mozda dobijes nesto bez zabrane...
 
Legend
mislim da ne ide vozacka druze , a koliko ce te kazna doci , to je do njih ,..... kako izmuljaju djubrad
 
Top