Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Zlatna Vabija iz Mostara grada...

Član
Nasao felgu jos jednu od Golfa 4 pa je prebrusio i pofarbao u kucnoj radinosti, zao mi sto je nisam slikao kakva je bila. Covjek je vani drzao na kisi i mislio je baciti.



Pofarbao i klijesta, covjek me u lakirnici nasanjkao. Trebala je boja biti kao grafit siva jer je takav i cep na boci bio. Kad ono tamo šporet siva :(



S druge strane izbacio sam katalizator i oba lonca, sada je straight pipe fi60 od pletenice (harmonike) do kraja.



I na kraju nabio dva zavrsetka, fi70 svaka cijev. Za razliku benzinca, ovdje zavrsetke se ne isplati cisiti :D

 
Član
Jucer me posluzila sreca, ali bas ono kraljevski. 1 minutu nakon oglasavanja kupio sic of Fabie GT u besprijekornom stanju, covjek mi je dostavio osobno iz Sarajeva u Mostar za cijelih 50KM ( cijena sica i dostave je 50 markica ).

Razlog nabavljanja ? Pa moj vozacev sic se poprilicno sazvakao sto se tice spuzve od silnog ulazenja i izlazenja iz auta, standardna boljka svih profiliranih siceva. Poprilicno mi se svidio i dezen i tekstil ovoga sica, e sad postoje dvije opcije. Naci ostatak siceva iz GT-a ili ako ne, onda prebaciti spuzve ovoga sica na moju armaturu vozacevog sica.





 
Član
Uhuuuh odavno nije bilo ovdje nista postano haha :D Samo da javim da je Fabiola i dalje u pogonu i idalje se radi na ovom sepetu.

U procesu trenutno

Valeo SMF set kvacila



Sva nova silikon crijeva



Jedini dio Mercedesa da valja



GTB 2060 VKLR Ball Bearing turbo, vodom hladjeni



Svi smeckini i fauveovi dihtunzi



Treba se i raditi custom straight pipe od turba do nazad i prekrojiti FMIC hardpipe crijeva ali nista strasno i zatim na valjke da vidimo sta moze TeDI od 300k na satu uraditi :D
 
Član
Jesi li ubacivao zadnji 256 mm ventilirajuci disk?- Ako si uzimao dijelove sa auta koji ima pogon na sva 4 tocka je li podloska od 6mm bila dovoljna?
 
Član
Iako je auto istu vecer upaljeno, iducih 25-26 dana je zapelo u drugara koji mi radi cjevi jer je imao veliki posao oko nekih ograda i slivnika za klaonicu =))

Medjutim, sad je sve rijesio svoje obaveze pa sam ga uzeo pod svoje da i meni zavrsi.





Pocelo se sa izradom downpipe-a sa turba 76mm sa redukcijom na 60mm i tako sve do kraja. Full protok, inox. Imam joj prilagoditi crijeva sa intercoolera i TIP i finalno utezanje ispod haube i onda pravac na valjke bravo2
 
Član
Hardverski dijelovi posla su zavrseni. Auto je slozeno nazad, sad je ostao samo softverski dio tuninga - mapiranje bravo2



Drug je ostavio malo izvucenije zavrsetke nazad naspram branika, to mi se bas nesto i ne svidja ali kaze da je namjerno uradio da ne cumura vele po zadnjem kraju. Ako bude imalo efekta ostavljam, ako ne onda cu ih uvuci malo. Zasad neka ih u ovom obliku dok ne vidim kolicinu dima poslije remapa.



Sad za sad, auto je dosta bucniji nego sto je prije bio, na moje opce veselje nema "sove", zadovoljan sam. :bravo:
 
Član
Brutalno. Prijatelj je na Fiatov JTD stavljao isti turbo, imao je problema sa vodenim hladjenjem, tacnije sa pregrijavanjem auta, nadam se da ce tebe obici. Koji ti je setup za gorivo, pumpa, dizne? Mislim da ce blesavo ici Fabijano :)
 
Top